AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz

Významy a zajímavosti písniček:

Rychlé menu:
blink-182
Take Off Your Pants And Jacket
Enema Of The State
Dude Ranch
Cheshire Cat
Buddha
Ostatni


Feeling This:
Tuhle písničku napsali tak, že Mark a Tom šli do jiných místnostní. Když se pak sešli, tak si uvědomili, že oba psali o sexu. Když to dali dohromady, tak vznikla na jedné straně chlípná stránka sexu ve slokách a na druhé ta vášnivá a romantická stránka v refrénu.
Věta ze začátku songu: Get Ready For Action je z filmu Captain America.

Obvious:
Tento song byl napsán tak, aby to znělo, že ji Led Zeppelin a Failure a The Police napsali spolu.

I Miss You:
Je hrána ve stupnici B Major a je ovlivněna filmem z roku 1993 "The Nightmare Before Christmas".
Travis říká, že tato písnička je pro jeho ženu Shannu.

Violence:
Intro obsahuje ukázku z Theme z Ironside od Quincy Jones.

Stockholm Syndrome:
Tento song je o paranoia o strachu z okolního světa a o přesvědčení, že lidé slyší vaše myšlenky.
V intru (Letter to War) čte Joanne Whalley dopis, ktery napsal dědeček Marka jeho babičce během druhé světové války.
"Stockholm syndrome je psychická porucha. Stockholmský syndrom je specifická pozitivní emoční i afektivní vazba a závislost oběti (např.rukojmí) na pachateli (např.únosci) vyskytující se též ve vztazích některých vězňů a jejich vyšetřovatelů."

Down:
Tuhle pisničku napsal, když měl v hlavě obraz páru v autě během bouřky. Je o tom, jak strašně moc chce mladík políbit dívku a chce, aby s ním zůstala.

The Fallen Interlude:
Tato písnička byla produkována Sickem Jackenem a nazpíval ji Menno.

Asthenia:
Na začátku songu jsou opravdivé audio nahrávky NASA a podle Toma je tahle písnička jen o jednom:
Je o astronautovi, který sedí v návratovém modulu o velikosti auta, přelétává kolem Země. A přemýšlí o tom, jestli se má vrátit na Zemi nebo se vůbec nemá vracet na tak negativní místo.
Písnička je o ztrátě nadějí. Název písničky je převzatý z odborného termínu pro selhání organismu ve vesmíru - asténie. Podle kapely je kytarové intro, jedno z vůbec jejich nejlepších.

Always:
Mark: Tohle je úplně song z 80. let. Na konci písničky hrají 4 ruzné basy.

Easy Target:
Tom: Je to o našem kamarádovi, když byl ještě hodně mladý. Jednou ho pozvala nejkrasnější holka ze školy k sobě domů. Jel na kole jak nejrychleji mohl a když k ní dojel, tak se ta holka objevila na balkoně s hadicí a postříkala ho. On pak jel domů celý mokrý a ponížený.

All of This:
Tato písnička měla být původně 5. singlem tohoto alba a měla byt režirována M. Night Shyamalanem, protože to byla jeho oblíbená písnička.
All of This byla nahrána na dvou kontinentech. Robert Smith z The Cure nahrál zpěv v Anglii.
V této písni se objevuje jméno Holly, jde o dívku, která využila Toma, aby se dostala k jeho bratrovi.
Mark: Všichni jsme obrovštví fandové The Cure. Splnil se nám sen, když jsme s nim spolupracovali. Když šel Tom nahrávat kytary a Travis bubny pro tuhle písničku, tak jsem zkusil hrát na šestistrunnou basu z roku 1963 a zjistil, že je to právě to co se bude hodit do této písničky, zněla jako kytara, jenom o oktávu níž.

Here's Your Letter:
Mark: Tahle písnička je o tom, jak jsou lidi neschopní spolu komunikovat, a že slova a vysvětlení je jen víc matou.

I'm Lost Without You:
-Na konci songu jsou 2 bubnová sola zároveň.
-Tom zpívá přes speciální mikrofon tak, aby to znělo, že je pod vodou. -Je to nejdelší písnička, kterou kdy blink nahráli.
Tomův původní nápad byl, že by písnička neměla žadný refrén a místo něj zde mělo být kytarové solo. Píseň vznikala 6 měsíců.
Travis: Ty klávesy na začátku mi připomínají Pink Floydy.

Not Now:
Tom byl velice neštastný, že nestihl dokončit Not Now před vydáním alba. Ale poté si to vynahradil, když vyšla jako bonus v Britské verzi alba, na singlech, tedy také jako videoklip a později ji zpíval živě na koncertech AvA.
Tom: Tahle písnička je o tom, když zemřete a když právě zjistíte, že jste umřeli. Stojíte před vaší dívkou a díváte se na ní... snažíte se říct sbohem, ale už je moc pozdě... Ona vás nevidí a ani neví kde jste.Stay Together For Kids:
Tuto písničku napsal Tom o rozvodu jeho rodičů.

First Date:
Jeden nahrávací den se Mark a Tom zavřeli do různých místností a psali písničky. Za tu noc co Tom napsal First Date, Mark napsal Rock Show.
Tom v této písničce popisuje své pocity z jeho prvního rande.
Tom: Každý kluk když jde na první rande je nervozní. Někdo to třeba nepřizná, ale je to tak. Vzpomněl jsem si na svoje první rande a napsal jsem o tom tuhle písničku. Vždycky jsem to záviděl holkám, protože to mají lehčí. Když třeba chtějí pusu, tak to prostě udělají. Pro kluka je to milionkrát těžší a může jen doufat, že holka tu pusu doopravdy chce. Pokud ne tak jste za blbce a můžete jít s potupou domů. Dali jste někdo pusu holce, když vám smrdělo z pusy? Nikdy nelíbejte holku potom co jste snědli psí hovno.

Rock Show:
Jak už bylo zmíněno, takhle píseň vznikla ve stejný den jako First Date. Tom a Mark tyhle 2 písničky napsali, když jim producent řekl, že na toto album potřebují fakt nějakou vypalovačku.
Je o klubu Soma, kde blink začínali.

Anthem Part II:
Tom: Na tutu písničku jsem fakt pyšnej. Je o tom být dítětem a cítit se fakt na nic kvůli dospělým. Protože oni jsou ti, kteří určují vaše vzdělání, zákony a všechno..

Reckless Abandon:
Tom: Každý má takové ty letní vzpomínky. Tohle je moje písnička o tom, jak jsem šel na pláž s mými kamarády, o tom jak sem jezdil na skatu od 12 do 12 každej den. A hlavně je o chození na párty kámošů, jejichž rodiče jsou pryč.

Please Take Me Home:
Tom: Každý kluk se někdy zamiluje do své kamarádky, ne kamaráda, teda pokud se vám nelíbí kluci, to je taky hezké, že. Jinak teda je to písnička hodně ovlivněná moji oblíbenou skupinou Fugazi. Příští CD (v této době ještě nebylo vydané self-titled album) bude něco jako tahle nahrávka + STFK. Jo jo, holky vám vezmou a sežerou vaše srdce, dávejte si pozor.

Don't Tell Me It's Over:
Tom: Moje oblíbená věta z této písničky je "Guys like to run, chicks love to yell you see, guys hate to fight, girls think it's therapy." Je to naprostá pravda. Borci jsou jako: buď vklidu, uklidni se. A holky jsou takový, že to musí všechno ze sebe vykecat.

Give Me One Good Reason:
Tom: Cítil jsem se jako jediný na škole, kdo měl rád tenhle styl hudby. Punkrock jsem poslouchal jen já a možná pár holohlavejch kamarádů. Od třeťáku jsem nic jiného neposlouchal. Nesnášel jsem všechno ostatní.

What Went Wrong:
Všechny písničky nejprve hrajeme na akustiku a tahle na akustiku zněla líp než na elektrickou kytaru, tak jsem ji nechal takhle. Mám tuhle písničku rád, je tak smutná a zároveň hezká. Miluju ten klarinet co tam hraje, je to oživení. Tahle písnička je inspirovaná písničkou z filmu Angus. Kapela se jmenuje Love spit Love.

Story Of A Lonely Guy:
Tom: Další písnička o zlomeném srdci. Vždycky si vzpomenu na ten pocit, že svět by mohl byt trošku jiný, kdyby každý nebyl takovej zbabělec a říkal to co chce doopravdy řict.. Problém je, že se lidi strašně bojí odmítnutí. Kolikrát jste viděli nějakou holku, kterou byste někam pozvali, ale nedokázali ji oslovit. A řeknete si KURVA, příště už fakt musím něco říct. Nejhorší je, když se na vás usměje a řekne Ne díky. Jo a to da da da da da je inspirováno Davidem Bowiem z filmu The End.

Everytime I Look For You:
Tom: Abych řekl pravdu, tak nemám tušení o čem to je.

Happy Holidays, You Bastard:
Mark: Tahle je o tom, když naserete rodiče. Napsal jsem tuhle písničku 25.12.

Online Songs:
Mark: Už jste se někdy rozešli s nějakou holkou? Jo já taky. Je to písnička o tom jak se vaše myšlenky zblázní, když vaš vztah končí. Tom tenhle pocit taky zná. Nemá žadné kamarády. Holky ho nesnáší. Takže tahle písnička je o Tomovi. A teď Tom nesnáší tuhle písničku.

Shut Up:
Mark: Během života se vás lidé budou snažit ovládat, říkat vám jak byste měli žít a co byste si měli myslet. Tak tahle písnička je zpráva pro ty lidi co si myslí, že ví co je pro vás nejlepší.

Roller Coaster:
Mark: Chodíval jsem s jednou holkou a nikomu jsem o tom nemohl říct. Bylo to fakt na hovno a tak jsem o tom napsal tuhle písničku.Dumpweed:
Tom řekl, že tahle písnička je o tom, že si přejete, abyste si mohli vaši holku vytrénovat. Vzpomínám si, že když jsem tuhle písničku psal, myslel jsem na svýho psa. Můžete naučit psa sednout, být potichu a podobně, ale tohle nikdy nemůžete naučit holku'.
Tomova přítelkyně( nyní manželka) Jennifer byla kvůli tomu naštvaná.

Adam's song:
Mark tuhle písničku napsal o depresi a sebevraždě, bohužel kvůli této písničce spáchal 17-ti letý student Greg Barnes sebevraždu v garáži jejich domu.
Jeden verš písničky je inspirovaný songem Come as You are od Nirvany - v Adam's song zpívá "I took my time, i hurried up, the choice was mine I didnt thing enough." zatímco v Come as You Are to je "Take your time, hurry up, the choice is yours, don't be late."
Adam's song je první pomalá písnička od blink, která slavila úspěch v mediích. Je to takové odtržení od záchodového humoru a blink tím chtěli dokázat, že umí psát i vážné písničky.

All The Small Things:
Tom ji napsal, když si Jennifer (Tehdy přítelkyni, nyní manželka) stěžovala, že Tom napsal hodně písniček o ruzných holkách, ale žádnou o ní. Věta "she left me roses by the stairs, surprises let me know she cares" poukazuje na skutečnou událost, když se Tom vrátil pozdě ze studia.

Going Away To College:
Tom: Tak tohle je super-romantícká písnička. Mark ji napsal o tom, když opouštíte svoji holku, po těch letech na stejné škole. Prostě když jdete ze střední na vejšku a musíte se kvůli tomu rozejít. Je to opravdu smutná písnička. Je to jedna z mých oblíbenych písniček, protože text i hudba do sebe náramně zapadají. Je to fakt emotivní a určitě si tím hodně lidí prošlo. Možná právě vy jste se scházali s dívkou už od začátku střední, víte o sobě uplně všechno, myslíte si že budete spolu napořád, ale pak se vaše cesty rozdělí. Rozejdete se? Zůstanete s ní a budete jí věřit? Nevím...

Alien Exists:
Tom: Každý určitě ví, že moje velké hobby je číst věci ohledně UFO a vládních spiknutí. Tak jsem napsal tuhle písničku o chlápkovi, který mluví o UFOnech a jeho podívných zkušenostech, kterým nikdo nevěří a každý říká, že to jsou jen blbosti. A tak se obrátí na vládu, protože ví, že vláda o tom něco tají. Přečetl jsem o tom hodně knížek a je plno lidí na celém světě, kteří tvrdí to stejny. Prostě ví co viděli, ale nikdo jim nevěří.

Don't Leave Me:
Tom: Tuhle napsal Mark, takže nemůžu řict, co se mu právě honilo hlavou, když to psal. Ale řekl bych, že to napsal, když neměl žádnou holku, takže ani nevím o kom to mohlo být. Někdy prostě napíšete song o vztahu, který ani nikdy neexistoval... Nebo to může být o tom, že někdy dáte všechno do těch citů k nějaké holce, která si o vás myslí, že jste jen nějakej blbeček. Takže tahle píseň je asi taková modlitba kluků k holkám. Mluvíme za všechny chlapy..

Dysentery Gary:
Tom: Napsal jsem tenhle song o klukovi, kterýmu se líbí jedna holka, ale ta holka má radši někoho jiného. Je to jako: "Sakra, já toho chlápka tak nesnáším, ale aní nevím proč". Ten kluk je opravdu frustrovaný, protože ho ta holka nechce a on si dělá srandu z toho druhého chlápka. Nemuže mu říct nic ostrého, ale KURVA on ho tak nesnáší.... Tak tohle je postoj, ze kterého je tato písnička napsaná.

What's My Age Again?:
Původní název písničky byl Peter Pan's Complex, avšak byl labelem zamítnut. Tuto písničku napsal Mark. Ve společnosti jeho přítelkyně (nyní manželky) dělal ruzné hloupé prdicí vtipy apod. a Skye se ho ptala: Kolik ti zase je?
Ačkoliv tuto písničku hráli skoro na každém koncertě, tak ji Tom považoval za "náročnou" a vždy před začátkem písničky poprosil diváky, aby kurva drželi už huby, že se musí soustředit.

Anthem:
Tom: Napsal jsem tuhle písničku o party v domě tvých rodičů, když se zrovna vrací a zjistí, že v jejich domě pořádáte party. Stalo se to jednou mému kamarádovi. Chtěl jsem, aby blink hráli na střední na jedné party. Ale jeho rodiče se měli vrátit už o půlnoci. Řekl jsem celé škole, že tam budeme hrát. Přišli tisíce lidí. Bohužel museli opustit dům před půlnoci. Byla to sranda, potom jsme museli celý dům uklízet. Ale pak přijeli policajti a jeho rodiče to tímpádem stejně zjistili.
Nemohl jsem uvěřit, že jsem pozval celou školu. Rozbili stereo. Byla tam i rvačka, takže všechno bylo od krve. Byla to fakt sranda.


Wendy Clear:
Mark: Tuhlo písničku jsem napsal o holce, do které jsem se zamiloval.
Fakt ji měl rád, ale nemohl s ní normálně randit, protože to byla velice vlivná žena v hudebním průmyslu. Jejich rande byly doopravdy ošidná. Proto - I Wish Id didn't have to be so bad.

Mutt:
Tom: Tak Mutt jsem napsal o mém kamarádovi Benjim. Je to profesionální surfař a pořád má s někým sex. Každý mu říká Mutt. Je to písnička o klukovi a holce, kteří mají rádi sex a nezajímá je nic jiného. Řekl bych, že to nevadí dokud se baví.

The Party Song:
Tom: Tenhle song je o tom, když jdete na party a lidi se tam opíjejí, lidi kecají blbosti a holky se snaží být středem pozornosti a dělají ze sebe blbce. Myslím, že každý byl někdy na podobné party.Josie:
Tuhle písničku napsal Mark o své vysněné dívce. Jméno Josie je podle jména psa jednoho Markova kamaráda, toto jméno se také objevuje v písni Online Songs.

Dick Lips:
Tento song Tom napsal o tom, jak ho vyhodili ze střední kvůli tomu, že přišel na basketballový zápas opilý. V době natáčení alba Dude Ranch měli Tom a Mark ve zvyku každému říkat 'Dick Lips', a tak když jednou přišel Mark Trombino a ptal se na název songu, tak mu oba řekli Dick Lips. A tak se tento název ujal.

Apple Shampoo:
Je to písnička o jedné holce, kterou Mark dřív znal. Při jednom interview v roce 1997, během tour s The Aquabats Mark řekl, že se jedná o dívku z kapely Dance Hall Crashers. Název poukazuje jakou vůni šamponu používala.

Dammit:
Podle Marka tuhle písničku napsal za rekordních 5 minut na rozbité kytaře, které chyběly struny.

Waggy:
Mark: Tohle slovo sem vždycky říkal při říhání.. chtěl jsem aby se to objevilo v názvu písničky.

A New Hope:
Tom a Mark, jakožto velcí fandové Star Wars, použili tento podtitul jednoho dílu Star Wars.

Lemmings:
Mark: Lumíci jsou zvířata, kteří nasledují jeden druhého. A klidně za tím druhým skočí i z útesu i když se zabijí. Písnička je o mém starém kamarádovi, který očekával, že ho bude každý následovat a myslel si, že všechno co řekl byla pravda. Řekl bych je většina těch věcí co říkal byla idiocie.

Emo:
Mark: Emo je styl hudby. Říkali, jsme si, že tahle písnička zní jako Emo. Vždycky, když jsem chtěl, aby ji Tom zahrál, tak jsem říkal: "Hej Tome, zahraj ten emo song". Název se ujal a tak jsme tu písničku tak pojmenovali.Carousel:
Toto je více méně nostalgická píseň. Je o každodenních problémech všech lidí, o tom, že si máte vážit to co dostávate od života. O tom, že si často přejete, že byste chtěli být o něco mladší a volní, ale jste pořád osamocení.

M+M's:
Je to o tom, jak moc dokážete milovat dívku a dokážete pro ni udělat cokoliv na světě.

Fentoozler:
Tato je píseň o někom, na kom vám záleželo, ale začíná vám lézt na nervy.

Touchdown Boys:
Je to o chlápkovi, který dostane vše co chce - holky, peníze, slávu.

Peggy Sue:
Představte si to takhle: Jste v domě vaší holky a jste v jejím pokoji. Ona je venku a mluví s rodiči, kteří vás nesnáší a rádi by řekli co si o vás myslí. Vy se jim jen vysmějete a jste štastní, že někoho máte.
Does My Breath Smell?:
Jednou krátkou větou: Je to o odmítnutí.

TV:
Mark má rád TV.

Toast and Bananas:
Je to uplně odlišná píseň od ostatních. Je o tom, že si přejete být sám.

Wasting Time:
Takže, máte rádi fakt hodně jednu holku, trávíte hodně času přemýšlením o ní. Přemýšlíte jak byste ji zaujali nebo co byste mohli dělat společně. Představujete si různé situace. Ale prostě nemáte na to, jí to říct. Prostě jen plýtváte časem.

Romeo and Rebecca:
Další zamilovaná píseň o tom, jak vám dívka zničila život, protože zjistila, že to je s vámi jen ztráta času. Ale vy ji pořád milujete a nechcete být sami. Ben Wah Balls:
Je to jen vtip o tom, že se známe s vašim otcem.

Just About Done:
Jedním slovem: vtip.21 Days:
Tahle písnička je o tom, když se zamilujete do holky, pro kterou byste udělali cokoliv. Ale ona s vámi ani nemluví. Je to taky o těch otázkách a zmateních, které s tím přichází.
Reebok Commercial:
Je to o materiálních věcech a o nezávidění oblečení ostatním.

My Pet Sally:
Je to o někom, na koho už nemáte moc času, ale chcete s ním být pořád.

Point Of View:
Jak už název napovídá, jde o úhel pohledu. Píseň je tedy o 2 lidech, kteří mají ruzný pohled na svět.

Time:
Je to v podstatě o tom, že plno lidí nic nestíhá, a že čas řídí svět.I Won't Be Home For Christmas:
Tahle písnička je o chlápkovi, který je otrávený z Vánoc a podobných svátků. Kvůli tomu je hodně naštvaný a začíná být násilný - stráví noc ve vězení a tím se vyhne Vánocům doma.

Family Next Door, Transvestite, a Family Reunion, Mark's Boyfriend, The Country Song:
Tom: No tohle jsou spíš vtipy než písníčky..

Dancing With Myself:
Tom: No já tuhle písničku nenapsal, myslim že to byli Billy Idol. Je to když nemůžete najít nikoho, kdo by s vámi tancoval, tak tancujete sami se sebou.

Wrecked Him:
Tom: Tenhle song je o někom, kdo toho říká hodně, ale nikdy není vyslyšen.

Zulu:
Tom: Je to o někom, kdo udělal něco co dlouho chtěl, ale vždycky skrýval svoje pocity. Vždy couvl a udělal špatné rozhodnutí.

Good Times:
Jde o cover verzi k úvodní znělce stejnojmeného seriálu

Man OverBoard:
Tom: Je to o ztrátě kamaráda... co víc dodat?

Blow Job:
Tom: Srandovní song, který hrajem na koncertech.. snažím se o to, aby se co nejvíc lidí vyslíklo.

Dead Man's Curve:
Tom: Řekl bych, že je to o tom, když se ničeho nebojíte.

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se