AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
27.01.2008 v 17:11 (), 4523x přečteno
Přinášíme Vám předklad rozhovoru s Tomem DeLonge z Absolutepunk.net V rozhovoru se dozvíte další informace ohledně plánů AvA, dokončování filmu atd. Dále se Tom snaží objasnit “pauzu”, blink po 3 letech, kde se dozvíte hodně zajímavé informace.. Tak pust’te se do čtení:


Nové album I-Empire. Je to druhá polovina prvního alba We don’t need to whisper a slyšel jsem, že jsi říkal, že by se obě alba měli poslouchat zároveň. Nicméně vím, že jsi udělal jednu personální změnu mezi vydáním prvního alba a dokončením druhého. Snažil jsi se dosáhnout stejného cíle jako u prvního nebo to mělo být něco jiného?

Tom: No, měli jsme celkem lehký podmínky, protože jsme všichni přišli z úspěšných kapel. Chtěli jsme vytvořit něco víc rozsáhlejšího a expanzivního. Takže jsme se nechtěli jen tak zařadit k dalším kapelám. Chtěli jsme, aby to byl umělecký projekt po všech stránkách, tak jsme začali tvořit něco, kde hlavní poselství zůstává stejné, ale sdělovací prostředek se pořád mění. Takže první věc, kterou jsmě udělali byla, že jsme si seřadili postupy nahrávání písniček chronologicky, kde každá písnička odrazovala úsek, kterým jsem si prošel určitým časovým obdobím během dvou let a kde se měnil můj život.

Později jsme začali dělat na 2 různých filmech. Jeden jsme právě dokončili. Je to dokument, který je o vzniku AvA, co jsme udělali a co dělat budeme. Druhý je v podstatě filozofické dílo, které je tvořeno metaforicky. Tento film je v posledním stádiu dokončení, je stříhán. Ale opravdu jsme chtěli udělat něco co je odlišné od většiny punkrockových skupin, které se oblékají černě. Dělají, že jsou smutní a mají make-up. Tomuto fakt nefandím. Už jsme dospělí. Víte, děláme hudbu od té doby, kdy jsme byli ještě teenageři. Co chceme dělat se svými životy a jak je chceme trávit? Znám lidi, kteří jsou nešťastní, protože jim zemřel někdo z rodiny. Tím se začínaš učit, že život je o něco zranitelnější, než si myslíš. Takže jsme podle nás začali dělat něco pravdivého a poctivého. Ale měli jsme hodně překážek. Změnili jsme dost věcí, které jsou v této době podivné, a věci, které jsme neočekávali. Bylo to celkem dobrodružství.

Super, naznačil jsi hodně otázek, na které jsem se chtěl zeptat. Nakousl jsi dokument Start the Machine, pročetl jsem si to a opravdu to znázorňuje zrození nové kapely, ale zároveň to ukazuje na tvůj zápas s léky proti bolesti….


Tom: Jo, přesně.

Nevadí ti, že vydáš film o tvém soukromí a tím upozorníš na druhou stránku Toma?

Tom: No, nevadí mi to. Od té doby, co mi bylo 17 nebo 18, se můj život stal veřejnou záležitostí. Naučíte se být jako otevřená kniha. Myslím, že podle těch věcí, které jsi zmínil, to prvně měl být dokument o tom, jaký byl tento projekt. Ale změnilo se to v to, jak jsem musel změnit své poselství. Uvědomil jsem si to až když jsem byl v půli cesty. Ztrácel jsem rozum, polykal jsem tisíce prášků proti bolesti a skoro jsem se zabil. Pak jsem se potkal s filmovým seskupením v LA, Lionsgate. Jenom jsme si tak povídali a ten chlápek, kterej řídí tu společnost, je můj kamarád. Ptal jsem se ho na rady ohledně dokumentu. Pořád mi říkal:„ Musíš to předložit Sundance Films”. Podíval se na kousek toho dokumentu a pak zase opakoval, že musím jít do Sundance. Nikdy jsem neplánoval, že by ten film byl na festivalech. Takže když jsem zavoval mýmu kamarádovi Markovi, kterej dělá na dokumentu a řekl jsem mu: ,,Marku, jen to dokonči,‘‘ a on odpověděl: ,,Chceš, aby to obsahovalo všechno?‘‘ a já mu řekl: ,,Jen to udělej tak, jak to má být.“ Na ničem jsem tam nepracoval. Nezapojoval jsem se. Myslím tím, že jsem platil, ale nedohlížel jsem na jejich práci. Byl to kompletně Markův umělecký projekt. Neměl jsem s tim nic společného, teda kromě toho, že to bylo o mé skupině. Takže se snažil udělat to pravdivě jak jen mohl, použil všechny citlivé meteriály a poslali jsme to do všech filmových festivalů. Potom lidi začali šílet. Říkali, že to bylo.. Co říkali? .. Říkali:,, Parádně režírované, natočené a vyborný příběh.‘‘ Neznám všechny ty bláznivé kritiky filmů. Není to jen dokument, je to nádherná CGI stopa, která ukazuje propojení války a lásky, která je hlavním námětem. Válka se sebou samou, drogami, ztrátou nejlepších kamarádů, staré kapely a začátek nové kapely. Potom nalezení cesty ven. Byl to hodně lidský příběh. Je to hodně propojené a to se shoduje s filmovými kritiky. Není to jen normalní dokument natáčený kamerou v ruce, vše je nádherně zfilmováno. Je to docela děsivý archiv příběhů. Ale myslím si, že muj život s Blink a až do ted‘ je plný úspěchů a plný zdarů a nezdarů, drog, večírků, blaznivých věcí které jsmě dělali. Víte, je to určitě něco, co ostatní lidi pozorují, čím ostatní lidé prošli, shrnou to a diskutují, a to je doufám poučné. O tomto je celé umění.

Jaký základní koncept má tento film? Opravdu začínáš nové odvětví, nápadem propojení filmu a hudby. Co tě k tomu přimělo?

Tom: Fakt, že Blink prodali hodně desek a vyprodali arény po celém světě. Přimělo mě to, že Blink neměli žádné poselství. Bylo to jako anarchie, to bylo na tom to dobré. Toto nekonečné mládí, s kterým bežíte do světa, jste štastní a o nic se nestaráte. Prostě žít naplno. Řekl bych, že to anti poselství je právě poselství. Ale s AvA se snažím prolomit tuto traumatizujíci zkušenost. Poznal jsem tyto chlápky ( AvA ) a ztratil jsem smysl punkrockové hudby. Ale chtěli jsme něco víc a to bylo vytvoření bratrství, přatelství, loajality a dělat něco, co má vnitřní význam, protože Blink byli jen povrchní. Tak jsme všichni směřovali k způsobu, který lidi pochopí. Chtěli jsme být hned ambiciozní jak jen to šlo a vytvořit standarty pro ostatní kapely. Mám přístup k mnoha zdrojům, které ostatní nemají, protože má firma dělá filmy a mnoho schopnych lidí zde pracuje velmi dobře, takže máme přístup k dalším věcem. Chtěli jsme ukázat, co by se stalo, kdyby skupiny zkusily… ( a vim, že sem první, který to dělá a chtěl jsem, aby se moji kamarádi zapojili a společnost to vyzkoušela ) …zřetelně nastavit jejich tvář pro to, co by mohli dělat. Proto jsme uprostřed budování tohoto obrovského operačního systému pro skupiny a sportovce. Máme filmy těsně před vydáním a pracujeme na všech těch uměleckých vystoupení a vysílání. Myslím, že fanoušci punkrockové hudby a kritici tomu moc nerozumí, ale všechno to bude obrovská změna. Toto je to, o čem jsem mluvil před několika lety, když jsem přišel s tím, že chci revoluci rock'n'rollu. A lidi to jaksi vzali špatně, ale jedna věc je, že jsem byl pyšný a s těmi prášky jsem si neuvědomoval, co říkám. ( Směje se ) Ale opravdu jsme na těchto věcech pracovali. Utratil jsem miliony dolarů za Mod Life a je to revoluční. Je to opravdu, opravdu úžasné. Utratil jsem peníze na filmech, ale volaly mi společnosti z celého světa, že chtějí spolupracovat s AvA jako jedna obrovská společnost. Jako největší mediální společnost na světě. Vidí, že jedna skupina dělá toto všechno a já se to snažím všem vysvětlit, že pokud to nikdo neudělá, tak muzika zeslábne. Takže pomáháme tlačit kupředu hranice co dokážeme a co dokažou skupiny. Jestli CDčka budou zadarmo, musíme se naučit uplatnit svoje umění jinýmy způsoby. Takže to, co nastartovalo můj zájem, je krize hudebního průmyslu a jsem tak ambciózní, že s tím něco chci udělat.

Pravda, vlastně to dáva tvůj pohled na věc do perspektivy.. Právě jsi řekl, jak začínaš spolupracovat s většími společnostmi. Nedávno jsi řekl, že na připravované tour budeš spolupracovat s NASA. Můžeš prosím vysvětlit, jak bude vypadat tato spolupráce na koncertě?

Tom: (směje se )… Abych řekl pravdu, tak o tom ted‘ nemůžu moc mluvit. Ale má to něco společného s operačním systémem (Modlife), který připravujeme. Pracovali jsme na něčem, co je velmi vzrušující, je to top 25 technologických společností na světě. Jak se to všechno vyvine a jak to bude fungovat, je tajemství. Nemůžu nic slibovat, ale NASA byla první společnost, která se k nám přidala. Ve spolupráci s NASA bych mohl udělat milion věcí. Chci, aby kapela fungovala ve sféře, kde lidi více méně nebudou vědět, co má kapela v plánu podniknout. Chci, aby na lidi působila hudba i v jiném směru, než jenom aby ji mohli poslouchat ušima.

Probereme si ted‘ vládní organizace. Právě jsem se dodíval na tvůj rozhovor na programu Larry King, kde jsi říkal, že by jsi se chtěl zapojit do prezidentských voleb. Kdo má tvoji podporu a proč?

Tom: Myslím si, že prvně to byl Joe Biden, ale ten nepostoupil. Myslím, že Obama vidí měnící se svět. Na něho se vyplatí vsadit. Myslím, že Hilary bude na tom taky dobře. Obama je nejbližší k J.F.K. Vyrůstal s internetem a byl spojen se světem větší mírou. Myslím, že bude přemýšlet o tom jak bude řešit problémy na globální úrovni. Má rodinného příslušníka z Keni.

Asi 90% členů Absolutepunk je ovlivněno stylem oblékání Blink. Vím, že jsme to už stručně naznačili a oba víme, jak Blink-182 ovlivnilo hodně životů včetně mého. Nicméně, většina členů ti dává za vinu rozpad Blink. Proč se fanoušci k tobě staví nepřátelsky?

Tom: Myslím, že je to proto, protože jsem středem pozornosti a byl jsem snadný cíl. Ale myslim, že hodně fanoušku májí rádi +44, já je mám rád taky. Takže nemyslím, že by měli byt smutní. Ale až vyjde dokument, tak všichni dostanou lepší pohled na to, jak to doopravdy bylo. Hmmm, já neopustil kapelu protože jsem chtěl, ale protože jsem musel. Protože když vám lidé dávají ultimátum, abyste si vybrali mezi kapelou a rodinou, tak co uděláte? Ale problém byl, že nikdo nikomu nevěřil. Víte, všechno se točilo kolem prášků proti bolesti a mnohem víc dalších věcí. Nebyla tu komunikace, žádné přátelství a žadné argumenty už asi měsíc. Týdny v Evropě nic nevyřešily. Měl jsem 2 letou dceru a strašně jsem chtěl být doma. Takže jsem musel odejít. Ale nikdy jsem s tím nešel na veřejnost a nemluvil jsem o tom. Říkal jsem, že potřebuju udělat nějaké velké změny v mém životě a obklopit se lidmi, kteří mě budou podporovat a chtěl jsem být zodpovědný otec. Prostě jsem chtěl být podporován, abych mohl dělat pozitivní hudbu, která ovlivní lidi. A nemůžu to dělat s lidmi, kteří se se mnou nebaví. Tim myslím, že s Blink jsme neměli ani společnou šatnu. Už jsme ani nezkoušeli, nebyli jsme spolu, protože jsme už nebyli přátelé. Nevím, proč se mě lidi pořad ptají: „Tak kdy se dáte dohromady?“ tak jim říkám: „Tak kdy se dáte dohromady s těma třema, co s vámi chodili na střední?“ oni na to: „Co to říkaš?“ a já jim odpovídam: „Víte ti 3 borci se znají od střední‘‘…. Začali jsme, když jsme byli teenageři a teď jsme třicátníci, kteří nejsou ničím propojeni. Jsme úplně jiní lidé. Jsou prostě super lidi, parádní muzikanti a užili jsme si spolu super časy, když jsme byli ještě na začátku, ale to zde ještě nebylo žádné… No… Myslím, že já osobně jsem od toho nic nečekal, nebylo to o penězích. Bylo to o rodině. Měli jsme uplně jiné cíle. Travis chtěl dělat víc hip hop, Mark chtěl aby to zustalo při starém a já chtěl největší kapelu na světě, ale věděl jsem, že musím být i doma. Bylo to půl roku, aniž bych viděl dceru a chtěl jsem být dobrý otec, ale takhle to nešlo.

Věřím že to, co tě mohlo nasměrovat proti Markovi a Travisovi bylo, že po rozpadu mluvili s médii trošku brzo…

Tom: Jo.

Dělali, jako kdyby to bylo i tvé rozhodnutí. Ty jsi byl, kdo změnil telefonní číslo, ty jsi byl, který chtěl, aby mezi vámi dělal prostředníka manažer…

Tom: Přesně, nemluvil jsem s nimi, to je pravda. Jasně, byli nasraní. Ale po tom, co jsme se týdny hádali, už nebylo co říct. Vůbec nic. Kdybychom se začali znovu hádat, bylo by to jako byste viděli film 75x za měsíc. Bylo to jako: ,,Co to kurva děláme? ‘‘ Bál jsem se bavit o těch samých věcech pořád dokola. Pořád jsme se dohadovali se slzami v očích a křikem už na Evropském turné. Když jsme přijeli, tak o tom chtěli znovu mluvit. Potom, co jsme se rozhodli dát pauzu, jsem mohl být s mými dětmi. Pak chtěli začít plánovat tour a nasrali se. A chtěli jít pryč, říct to všem a taky to udělali. Každý měl důvod být naštvaný. Šel jsem od něčeho, v čem oni chtěli pokračovat, ale řekl jsem jim: ,,Nechci odejít z kapely. Já založil tuto kapelu. Byl jsem to já." Tak to nebylo. Já to nechtěl takhle. Ale nastala situace kdy jsem si měl vybrat mezi rodinou a kapelou. Takhle to doopravdy bylo. Nevim. Necitím mezi námi žádné nepřátelství. Protože když je někdo v situaci, ve které se necítí dobře, díváte se na to jinak a já se na to díval negativně. Byli podezřívaví a každý myslel, že já sem byl první kdo utekl a začal nahrávat sólovou desku. Všechno to jsou lži! Paranoia. Nebyl to můj manažer, který říkal, abych založil novou kapelu. Všechno to byly blbý kecy! Byla to nedůvěra a ta zničila kapelu. Nikdo neměl pravdu. Tím myslím, že (+44) vzniklo už během Evropského turné a AvA vznikla až několik měsíců po rozpadu. A lidé, kteří si myslí, že jsem to plánoval, tak jsou na omylu. Oni to už věděli předem, že založí novou kapelu.

Wow

Tom: Ale prostě .. no kurva, chybí mi! Jsou skvělí, chtěl bych, abychom byli zase přátelé. Ale zatím nejsme.. Máme nyní uplně dva odlišné životy a nápady, jak ty životy žít. Mark bydlí v Beverly Hills a Travis má svou show. A moje společnosti jsou tady v San Diegu a právě jsme zajistili několik profesionálnich sportovců pro Macbeth. Dělám filmy a s mými nejlepšími přateli z AvA děláme hudbu, to je osvobození mé duše. Jsem v fakt dobré společnosti. Je hodně těžký přemýšlet o tom, že půjdu zpátky na podium a zpívat o čůrácích a prdelích. ( směje se )

Dobře. Víme, že Blink byli spíše pro mladší generaci a taky jste psali písničky na takové téma. Ale to bylo Blink. Věděli jsme to a milovali jsme vás. Ale četl jsem jedno interview, kde jsi řikal: ,,Toto je ta nejlepší hudba, kterou jsem kdy udělal a je to můj odraz sám sebe jako nikdy předtím‘‘. Nemyslíš, že když jsi toto řekl, tak jsi před svymi fanoušky vlastně znehodnotil všechno co jsi v blink udělal, nebo si vykládame tvá slova špatně?

Tom: Nevím. Pokaždý, když jsem něco nahrál, tak to bylo pro mě to nejlepší, co jsem udělal. Ale AvA je mnohem více pokročilá než Blink. Protože s blink jsme neměli stejné cíle, každý podezříval každého a tak se nedá dělat nejlepší práce. Víte, s AvA je to tak volné. Každý se podporuje. Každý je jako ‘‘Kurva to je fakt dobrý‘‘. Ne, že by Blink byl blbý. Bylo to moje všechno! Miloval jsem kapelu. Myslím, doprdele, já založil kapelu. Bylo to parádní. Mohli jsme dělat cokoliv jsme chtěli na světě, když jsme byli spolu, bylo to přátelství, vzájemné respektování a mnohem víc. Já vím, že v Blink jsme seděli spolu a psali songy zaráz, ne všechny, ale bylo to sakra co lidi chtěli. Byl to pořád Punk nebo Mainstream. S AvA to takhle neděláme. Je to úplně jiný proces tvorby písniček. Obklopuje nás umění a obrovské nápady, filozofie a prostě se pořád učíte. S blink to takhle nebylo, ale bylo to taky super.

Super.. Myslím, že náš čas už vyrpšel, během rozhovoru jsme narazili na hodně zajimavých témat.

Tom:Jo chlape, jsem nadšený z tohoto interview. Bylo to super, máte na webu skvělou skupinu kapel a fanoušků. Vím, že moje kapela je kontroverzní, ale myslím, že je to pořád takovej rock'n'roll, ne? ( směje se )

Jo a myslím, že AP.net začala jako fansite Blink182.

Tom: Vím o tom, ale zašlo to už tak daleko, že už to není jen Blink-182 fansite. Jsem rád, že jsem s tebou mohl mluvit, bylo to fakt dobrý. Myslím, že se pořád považujeme za punkrockovou skupinu. Takže díky za tvůj čas.
Komentářů: 0 | RSS |
K tomuto článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se