AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
05.09.2008 v 16:21 (cross), 3700x přečteno
Přečtěte si překlad celého rozhovoru, který se objevil na pickRset.com . Především se tam dozvíte o Markově kariéře jako producent. Čtěte uvnitř.

Ahoj Marku. Co tě inspirovalo ke startu kariéry jako producent?
Před pár lety přivezli Blink 182 na své tour Motion City Soundtrack. Zatímco jsme cestovali, stali se mými dobrými přáteli. Josh Cain a já jsme trávili během show spoustu času mluvením o hudbě, nahrávání, nástrojích a vůbec o všem. Vždycky jsem byl fascinován nahráváním hudby a během nahrávání jsem před několika lety začal kupovat všechny možný druhy kytar, zesilovačů, nahrávacího příslušenství, prostě všechno. Na poslední show, myslím že to bylo v Paříži, za mnou přišel do šatny a zeptal se mě, jestli bych měl zájem produkovat jejich poslední desku. Nikdy předtím jsem o tom neuvažoval, ale miluju jejich hudbu a myslel jsem, že bych mohl přinést nějaké dobré nápady a vážil jsem si toho, že chtěli abych byl část jich, takže jsem řekl ano. O pár měsíců později jsme šli do studia tady v Los Angeles a začali jsme pracovat na desce "Commit This To Memory". Byla to dobrá zkušenost. Všichni měli milion nápadů, spoustu energie a nadšení tvořit skvělou nahrávku, takže se v podstatě zavřeli v jejich domě/nahrávacím studiu na 6 týdnů a vložili své srdce a duši do desky. Opravdu se mi zalíbilo být na druhý straně bez nástrojů. Pomáhat kapele objevit a utříbit jejich nápady do alba. Je dobré měnit věci, jít od hudebníka a psaní textů k producentovi. Stále jsem pracoval s kapelou, učil se něco nového co mi dávalo nápady k mé vlastní tvorbě.

Na kterých albech jsou podle tebe nejlepší produkční práce, které jsi viděl během své hudební kariéry?
Pokaždé co jsme nahrávali naše vlastní album, ať už v Blink-182 nebo +44, vždy jsem se vrátil zpět a poslechl si Pet Sounds od The Beach Boys. Vokály jsou v souladu a myšlenky na desce jsou fenomenální. Konec "Feeling This" na poslední desce Blink 182 byl přímo ovlivněn Beach Boys. Taky miluju produkci na Dark Side Of The Moon od Pink Floys. A The Beatles. A samozřejmě úžasnou práci Jerryho Finna. Jako producent jsem se hodně naučil právě prací s Jerrym. Byl nejlepší.

Na které desky jsi ze své producentské kariéry nejpyšnější?
Hmm. To je těžká otázka. Jsem z různých důvodů pyšný na všechny desky. Nejlepší asi bude, když se zmíním o několika z nich a ke každé řeknu nějaký názor. První je album od Motion City Soundtrack. Když jsme začínali, byla to kapela na vrcholu skvělých myšlenek a s miliony úžasných nápadů a snažili se toto všechno vložit do tuctu songů. Začali každým nástrojem a zpěvem a hráli by na plno po celou dobu písničky až do konce. Takže poselství téhle desky bylo pomoct jim "otevřít" jejich songy. Říkali jsme "Songy potřebují dýchat..." Takže jsme více zapracovali na úpravě MCS desky. Řešení které části a nástroje potřebují změnit a v jakých bodech, aby se song rozjel kupředu, byl dynamický a držel rytmus, Just a Josh jsou super kytaristi a dokonce když byli už všechny části nahrány a písničky byly skoro kompletní, tak pořád chodili do režijní místnosti a řikali, ''mám novou kytarovou část a nápad na zpěv na tuto písničku...'' a já bych oponoval tim že „Ne chlape, tenhle song je už dobře udělanej, bylo by to už moc přecpaný''. Už se toho děje až moc, zmate to úsek „Potom bychom o tom argumentovali a zjistili jsme cestu jak to tam dát, aby to dávalo smysl a dostatečně se ujistit, že by pak byla písnička mnohem lepší a byli bysme nakrmení a řikali si navzájem, jak dobří jsme.“ Ale doopravdy TO je pro mě ta nejlepší část tvorby, ty nápady. Když ta idea projde myslí mnoha lidí a stane se ještě lepší než původně byla. Takhle se to ve studiu děje, když se věci hýbou, lidé mají nápady na songy a když každý přiloží ruku k dílu, tak se původní nápad změní v něco specialního. Tohle je to, pro co ve studiu žiju. Mimochodem, po 6 týdnech, kdy ti chlápci žijí pohromadě v 2 místnostech tohoto domu s připojeným studiem, vytvořili úžasně krásné a úpřimné album, Justinovi texty jsou krutě pravdivé a myslím si, že je to výjimečné album.

Pak album Socratic, který miluju, protože má velký rozsah. Jsou moderní kapela s opravdu old-school hudebním cítěním. Jen posloucháním demo nahrávek můžeš slyšet dotek všeho od folkových songů přes reggae do 70' let amerického roku. Nahráli jsme celou desku s mixem vybraných nástrojů a zesilovačů, spolu s moderními kytarami. Každý song jsme začali s jiným přístupem až po vybavení. Všichni jsou super hudebníci a dokonce Tom, jejich bubeník, by mohl být v režijní místnosti a říkat „Ne, nemůžeš použit ten akord, protože to má suspended seventh (název akordu, pozn. Redakce), což se střetává s rezonantním otevřeným akordem z piana ..'', což je opravdu mimo můj muzikantský slovník. Já bych jen řekl „uh, tahle část zní blbě...“. Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších nahrávek vůbec. Lidé nad touto nahrávkou usnou a to je hanba, protože songy jsou fakt dobrý. Tahle kapela by mohla být větší, než je.

Poslední příklad, který sem napíšu, je nahrávka New Found Glory, kterou právě dokončujeme. Tohle je kapela, které jsem vždycky fandil a s kterou jsem kamarádil už dlouho. Potom po několika letech, jako posluchač, se zdá že byli bezmocní, ne že by byli ty písničky špatný, ale možná jen proto, že postrádaly zájem. Fakt to nedokážu vysvětlit. O několik měsíců dřív mi zavolal Chad ohledně práce na jejich nové desce. Setkali jsme se ve studiu a on přinesl iPod s nějakýma nahrávkama. Skladby byly stále New Found Glory, ale s novým nádechem a intezitou. Tihle chlapci chtěli vyjít svižně. Od minuty, co vešel do dveří jsi mohl říct, že to byla všehovšudy nová kapela. Přestali spolupracovat s minulým vydavatelem a hned měli uplně nové nadšení pro jejich hudbu.
Pracovali jsme fakt tvrdě, energické kytary, silné bicí, ostré bassy a Jordan zpívající silně, jak to jen dokázal. Takže to bylo srandovní nahrávání s tolika klukama, kteří měli v hlavě jednoznačný zvuk, kterého chtěli dosáhnout, ale taky chtěli poradit od někoho důvěryhodného. Bylo to víc o spolupráci, i když občas s hádkami. Obvykle, když trackujeme, je tu jeden nebo dva členové s jiným názorem o tom, co by se mělo a nemělo dít. V NFG, čtyři nebo pět členů se drželo pevně svých názorů a když došlo na vyjádření jejich vizí co chtějí dělat nebo co se jim nelíbí, nebyly tu žádné zábrany. Dejte dohromady mě s mými myšlenkami a s Chrisovými myšlenkami a dojde vám, že to směřovalo k více než pár horkým situacím v režijní místnosti. Ale dokonale to šlapalo. V těhle krátkých momentech neshod a zvýšenýho hlasu se songy skutečně dotáhly do konce. Je to skvělé album. Když jsme domixovali první skladbu, všichni jsme byli uzemnění. Fakt. Nemůžu se dočkat, až to lidi uslyší.

Jo a ještě The Matches. O nich se chci taky zmínit. Ačkoliv jsem pracoval pouze na 3 skladbách, byla to dobrá zkušenost. Přeju si, abych mohl udělat víc, protože to bylo skvělé. Byli to ti nejkreativnější a netradiční hoši, se kterými jsem nahrával. V těch 3 skladbách co jsme udělali, jedna z nich byla jako taneční song z 50' let, další rockový song o nachlazení na pláži a poslední byl experimentálně elektronické/hard kytarové číslo. Stále nejsem přesvědčený, že Shawn pochází z naší planety. Má jenom svůj vlastní svět a nějak to prostě v jeho písničkach dává smysl.

Je toho mnoho, o čem bych mohl povídat.

Nicméně doufám, že jsem odpověděl na otázku. Počkat, jaká byla otázka?


Když se spojíš s kapelami, sleduješ nějaká určitá kritéria, než přijmeš produkování jejich desky?
Ani ne. Poslechnu si demo a když se mi songy líbí a myslím si, že můžu něco projektu přinést, jdu do toho. Pro mě je hudba to, co rozhodne. Ne label, ne songy co nahráli předtím, ne názory někoho z kapely. Jen songy.

Co očekáváš od toho, že se vydáváš na cestu producenta?
Jsou tu dvě věci - co zkouším a co dělám jako producent. Tady je to o co se pokouším a dělám jako producent. Pokouším se a pomáham charakterizovat a zdůraznit základní prvky, které tvoří každou píseň a pomáhám rozvinout nápady kapel do soudružného alba. Některé songy potřebují spoustu práce a jiné jsou zase dokonce perfektní ještě před tím, než se ke mně dostanou. Trik producenta je vědět, který je který. Taky mít na mysli, že kapely na psaní pracovaly douho a tvrdě. Písně jsou jako jejich děti a já to vždy musím plně respektovat. Často, když mluvíš o změně nějaké části nebo řekneš "Tahle část opravdu nejde", mluvíš o hudbě někoho, který na ni pracoval měsíce a je s ní hluboce spojen. Je lehké zachytit pocity. Ale když se mě kapela ptá, jestli budu produkovat jejich desku, ptají se mě vlastně na můj názor, takže jsem vždy 100% upřimný v tom, co si myslím. Přicházím s čistýma ušima a zkouším poslouchat songy objektivně. Potom se dostaneme k nahrávání a rozdílným názorům a já řeknu co si myslím a když věřím, že by něco nefungovalo, tak si za tím stojím. Nemám vždy pravdu. Řeknu co si myslím a pak někdo něco podotkne nebo vyzkoušíme nápad a když se mi líbí, tak řeknu „Wow, to je fakt cool. Fakt skvělá myšlenka.“ A potom seberu zásluhy za nápad, který jsem měl už na začátku. :) Ale teď vážně, největší zásadu kterou mám je, že jakékoliv rozhodnutí padne, kapela má konečné slovo. Vždycky. Deska je jejich. Hudba je jejich a já jsem tu jen na to, abych nabídl své myšlenky a nápady. Jak Jerry vždy říkal „Název kapely je velký v předu desky a moje jméno je malé v zadu.“ Moje práce je být tady, abych pomohl vylepšit zvuk, dopracovat myšlenku songu a části, zprostředkovat to a doufejme, že i pomáhat kapele vytvořit lepší album, než čekali. Zkouším a dělám studio povzbuzující hudební laboratoří, kde každý může říct co si myslí a cítit se podpořen v jeho představách o písničkách. Když něco nesedí, je vše v pořádku a my to můžeme vynechat nebo začít znovu, ale každá myšlenka má šanci promítnout se v hudbě. To je to, co zkouším a dělám jako producent. Oh, a obvykle spolupracuju na objednávání obědů. Nebo aspoň někomu řeknu, aby to udělal ...
Mimochodem, mám tip do studia pro všechny kapely, opravdu si myslim že jim to dokáže pomoci při jejich nahrávání. Když muzikanti ve studiu nahrávají nebo píšou písničky, tak do toho musí dát sami sebe. Jak jsem řekl už dřív, vážíme si našich myšlenek a songů. Pracujeme na tom spoustu hodin. Texty jsou pro nás osobní. Když někdo řekne „Nelíbí se mi tvá kytarová část v refrému,“ je to jako útok na naši tvorbu. Pochopitelně, že se lidi začnou bránit. Viděl jsem už tolikrát, že se přerušila komunikace jednoduše proto, jakým způsobem byla vyjádřena kritika. Když chceš něco říct, adresuj to sobě, ne osobě, která to napsala. Jako když mluvíš se zpěvákem/zpěvačkou o části, kterou on (nebo ona) právě zpívá, vyhni se „nelíbí se mi, jak to zpíváš.“ Zkus „je tam něco, co mi moc nesedí.“ Neberte to osobně, je to pak na dlouho, věřte mi. Potom si můžete ušetřit osobní kritiky, když opravdu chcete někomu zranit jeho city.:) (kámo, v jedný odpovědi jsou DVA smajlíci. Špatný. Sorry)

Jak ses připojil ke Koopa? Co zajímavého jste ty a Chris získali produkováním jejich alba?
Dodělali to a poslali mi nějaká dema. Líbilo se mi co dělali, tak jsem řekl ano a oni dojeli do LA, kde jsme ve studiu během několika týdnů dávali vše dohromady. Jsou fakt dobrá kapela. Mrkněte na ně.

Budou jiné projekty po New Found Glory desce? Budeš uvažovat o produkování desek žánrů, ve kterých jsi méně zkušený, jako metal nebo hardcore?
Rozhodně. Jsou tu dvě ostrý kapely, se kterými možná budu brzy pracovat, ještě nevím kdy. Dost se mi líbí pracovat s různými žánry. Rozšiřuje to mé myšlení a psaní textů. Proto vždy zkouším a pracuju s kapelami, které dělají jiné věci, než na kterých jsem makal předtím. Kdybych pracoval jen na partách „ala blink-182“, skončil bych fakt brzo. To je důvod, proč odmítám takové projekty. Ne ve špatném, ale když chci nahrát něco, co zní jako Blink, budu to psát sám, víš?

Před jakou největší výzvou/výzvami jsi stál a jak jsi je překonal?
Myslím, že největší výzva je vyrovnání se se všemi různými projekty a všechno to časově vychytat. Od +44 přes produkování k psaní a spoustu dalšího. Je tu tolik věcí co dělat a není tu dost času, aby se to dalo všechno stíhat. Moje největší láska je psaní hudby a musím to držet jako hlavní prioritu. Ale pak když se blížím k trackování, přijde projekt, který mě zaujme a musím se rozhodnout, jak budu trávit svůj čas. Následně mám všechny tyhle nápady na songy v mysli a roztroušeny kolem. Někdy budu dokonce volat a zanechám vzkaz na Chrisově záznamníku, jak budu hrát na akustickou kytaru song, abych nezapomněl jeho myšlenku.

Máš nějakou výjimečně milou vzpomínku z posledních let, když pracuješ s tolika různými kapelami?
U každé nahrávky dojdeme k bodu, kde se songy změní z několika nahraných částí a stane se z nich aktuální song. Songy ožijí, seberou se a žijí svůj vlastní život. Vím, že to zní kýčovitě, ale je to pravda.

Jsou tu nějaká alba, které by sis přál produkovat?
Přál bych si být mouchou na stěne během nahrávání jakéhokoliv alba Beatles. Jen abych viděl, jak se to všechno seběhlo. Tolik úžasných songů, ta chemie mezi čtyřmi členy kapely, která vytvořila nezapomenutelné alba.

Zní to, jako by tenhle rok pro tebe byl dost vytížený. Máš nějaké další plány pro zbytek roku? Kdy můžou fanoušci očekávat, že tě uvidí na tour?
Mám nápad pro něco, na čem dělám. Zeptej se mě za tři týdny.

Jednorožci opravdu existují? Je nějaký důkaz?
Jednorožci neexistují. Zlomili mi srdce.


Komentářů: 12 | RSS |
Komentář ze dne: 05.09.2008 17:02:46     Reagovat
Autor: Jagup     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Ty vole sorry ale to je strašně dlouhý a nikde nevidim otázku co je s +44:-)

Komentář ze dne: 05.09.2008 18:04:58     Reagovat
Autor: miky     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
btw hned v oprvnim odstavci se sam mark plete.. posledni show s blnk bylo v dublinu (detail)

Komentář ze dne: 06.09.2008 09:07:46     Reagovat
Autor: cactusaczka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
jéééééj....vždyť si nemůže pamatovat všechno :D ...mě teda spíš rozhodilo to "bysme" co je v prvním odstavci 3. otázky O:) :D

Komentář ze dne: 06.09.2008 13:06:14     Reagovat
Autor: Blinkinka :)     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
pěkný rozhovor, dlouhý ale pěkný!!!, ale čekala sem náký vtípek, už to není ono :(

Komentář ze dne: 06.09.2008 17:22:50     Reagovat
Autor: atticus 182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
som zvedavdavi co sa stane za take tri tyzdne ...:))

Komentář ze dne: 06.09.2008 18:00:40     Reagovat
Autor: cactusaczka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
cross: bychom


Notice: Undefined offset: 6 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 274

Notice: Undefined offset: 6 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 275

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 279

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 710

Notice: Undefined offset: 2 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711
Komentář ze dne: ..     
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 280
Reagovat
Autor:
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 282

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 287
    Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289


Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 293
Titulek:

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 298


Notice: Undefined offset: 7 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 274

Notice: Undefined offset: 7 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 275

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 279

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 710

Notice: Undefined offset: 2 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711
Komentář ze dne: ..     
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 280
Reagovat
Autor:
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 282

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 287
    Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289


Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 293
Titulek:

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 298


Notice: Undefined offset: 8 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 274

Notice: Undefined offset: 8 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 275

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 279

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 710

Notice: Undefined offset: 2 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711
Komentář ze dne: ..     
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 280
Reagovat
Autor:
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 282

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 287
    Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289


Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 293
Titulek:

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 298


Notice: Undefined offset: 9 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 274

Notice: Undefined offset: 9 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 275

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 279

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 710

Notice: Undefined offset: 2 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711
Komentář ze dne: ..     
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 280
Reagovat
Autor:
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 282

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 287
    Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289


Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 293
Titulek:

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 298


Notice: Undefined offset: 10 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 274

Notice: Undefined offset: 10 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 275

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 279

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 710

Notice: Undefined offset: 2 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711
Komentář ze dne: ..     
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 280
Reagovat
Autor:
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 282

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 287
    Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289


Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 293
Titulek:

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 298


Notice: Undefined offset: 11 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 274

Notice: Undefined offset: 11 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 275

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 279

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 710

Notice: Undefined offset: 2 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711
Komentář ze dne: ..     
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 280
Reagovat
Autor:
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 282

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 287
    Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289


Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 293
Titulek:

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 298

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je středa/streda)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se