AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
20.02.2011 v 13:00 (cross), 9301x přečteno
Někteří z vás tohoto fanouška určitě znají. Já osobně ho poznal v době, kdy jsem zakládal náš web ještě na staré adrese. Byl velice ochotný vyměňovat své materiály, udělal nám na svém webu reklamu a za to jsem mu vděčný. Je to takový strýc našich stránek. Co ještě je na něm tak výjimečného? Je to vášnivý sběratel věcí ohledně kapely blink-182. V rozhovoru se dozvíte jaké byly jeho začátky, za co utratil nejvíce peněz nebo proč si zvolil zrovna tuto kapelu. Snad překousnete délku rozhovoru. Povídání bylo tak zajímavé, že jsem s otázkami nechtěl přestat :)
P.S. Novinky se budou zobrazovat pod touto.

Můžeš se nám na úvod představit? Říct pár slov o sobě a co děláš ve volném čase?
Takže jmenuji se Jaroslav Lojkásek, je mi 26 let, letos se mi snad podaří úspěšně zakončit inženýrské studium. Ve volném čase hraju na kytaru. nedávno jsem si koupil i baskytaru, takže v poslední době se ji hodně věnuju. A zrovna ted poslouchám gramo desku Enema of The State od blink-182 ;)
 
blink182 Hrál bys rád v nějaké kapele nebo se spíš chystáš využít baskytaru pro osobní hraní?
Vždycky jsem si chtěl zkusit, jaké to je hrát na podiu. kapelu by se mi asi dohromady dát nepodařilo, ale moc rád bych si na elektrickou kytaru a klidně i baskytaru v nějaké kapele zahrál. Nebo lépe řečeno, rád bych si s někým zahrál songy od blink jen tak pro pobavení, klidně i nějaké malé vystoupení pro přátele, ale v blízkém okolí nikoho takového nemám.
Takže kdyby se ti někdo díky tomu to rozhovoru chtěl ozvat, má to hned udělat? : ))
Já jsem Ostravy a kdysi jsme s kamarádem z Orlové spolu jen tak pro sebe hráli, ale pak už na to nezbýval čas. Tento rok mě ještě čekají pořádné fofry, a pak se to snad uklidní a bude více času si zahrát. Nebránil bych se tomu, kdyby někdo z Ostravy měl zájem. Bohužel já nemám doma žádnou aparaturu. Hraju jen přes multiefekt a přes sluchátka.
 
Přesuneme se teď k hlavní části rozhovoru. Zmínil jsi blink-182 - vzpomínáš si ještě, kdy a kde jsi slyšel první tóny této kapely? Popřípadě jaká píseň to byla?
Byl rok 1999, seděl jsem doma v obýváku a koukal na MTV, když v tom jsem spatřil 3 nahaté kluky jak běží ulicemi a to mě doopravdy pobavilo a získali si mé sympatie, ale to jsem je ještě nezačal poslouchat. Mám v paměti, že jsem viděl i klipy k ATST a Adam’s Song a pak na sebe znovu upozornili, když jsem je viděl v klipu The Rock Show. No jakmile vyšel klip k First Date, tak mě dostal melodický refrén a já si říkal, že od nich si už musím něco konečně sehnat. A než stačili vypustit klip k STFTK, tak už jsem měl doma jejich album Enema of The State. Kdyby mi někdo řekl, že si smím nechat jen 1 jejich album, bylo by to tohle, protože bylo moje první a při jeho poslechu se mi vybavují jen samé příjemné vzpomínky. Byl jsem v druháku na střední. Dva týdny chyběly do prázdnin a  ve škole byly známky více méně uzavřené, tak o to větší pohoda to byla. Venku bylo hezky a svítilo slunce a celé léto bylo přede mnou. A to je na tom to nejhezčí - když je člověk těsně před vrcholem, kdy se na všechno těší a v hlavě má spousty plánů na léto. Tak tohle pro mě znamená Enema a zvlášť úvodní song Dumpweed. To je nejlepší zahajovací píseň na rozjezd koncertů a blink ji ne nadarmo znova zařadili na začátek svého současného setlistu. Prostě pořádný nářez!
 
A jak to bylo na začátku třeťáku? Měl jsi už nějaká další alba?blink182
Jasně! Kontaktoval jsem jednoho klučinu na netu ve škole, měl přezdívku drak182 a on mi vypálil a poslal všechny alba od blink. Za 1 chtěl 100 kč. Pořádně se napakoval, ale mě to bylo jedno, hlavně že jsem je měl všechny :D Internet jsem v té době doma ještě neměl, takže bych je neměl jak sehnat. Chodíval jsem po škole do školní knihovny a hltal zprávy o blink, stahoval si na pitomou disketu jejich texty a články atd. (flashky tehdy nebyly :D ) Vzpomínám si jak jsem byl nadšený, když jsem si pouštěl jejich první demo Flyswatter.
 
Kdy sis v pokoji vyvěsil první plakát?
Rok už si nepamatuji, ale daroval mi ho kamarád Honza Šíma, kterého tím zdravím. (to on mě naučil zpívat ;) ) Je to černobílý plakát z období TOYPAJ. Pak jsem našel ve starém Bravíčku :D jejich plakát, kde jsou jen v trenkách a nakonec se k nim přidaly plakáty z koncertů Angels & Airwaves a Avril Lavigne 
 
blink 182A teď to u tebe vypadá jak? Předpokládám, že sbírka plakátů se ještě rozrostla.
Chtěl bych, ale zatím tomu tak není. Ostatní plakáty doplňují jen dva plakáty s dělníkama na trámech stavby mrakodrapu. Je plno plakátů, které bych chtěl, a daly by se i sehnat, ale neměl bych je zatím kam dát a navíc mým hlavním zaměřením je shánět discografii blink.
 
 
Běžný člověk za diskografii považuje všechna vydaná studiová CD. Dokázal bys ale vyjmenovat, co vše máš ty?
Tak tak. Ale nejdřív musím říct, že jsem se ke sběratelství dostal zase díky Honzovi Šímovi. On si totiž kupuje originál CD kapel, které se mu líbí, a já jsem si řekl, že taky si koupím originál CD, a to všechny alba od blink. Předem jsem si ale řekl, že singly kupovat nebudu, protože to je vyhazování peněz a stejně tu píseň už na albu mám. Jenže pak se na českých e-shopech objevilo levně i pár singlů, tak jsem si je koupil. No a to jsem si zase řekl, tak když už mám pár singlů, tak je musím mít všechny. Jenže na tohle už e-shopy nestačí. Přemohla mě chuť vyzkoušet nové věci a zařídil jsem si vše potřebné, abych mohl nakupovat tyhle věci přes světový aukční server eBay. Když to stručně shrnu, tak od Blink-182 mám ve formátu CD všechny alba a téměř všechny singly až na 1. Dále sbírám gramo desky jak alba tak singly. Nesbírám jen audio kazety alb.
 
Máš nějaký sběratelský kousek, ze kterého máš větší radost, než z těch ostatních? Setkal ses s nějakou kuriozitou?
Ano. Je to jediná audio kazeta, kterou mám. Je to druhé demo Buddha od blink-182 z roku 1994. Původně senejmenuje Buddha ale jen "blink". Jsou na ni původní verze Degenerate a bonusové písně The Family Next Door a Transvestite, které na reedici z roku 1998 již nejsou. Tohle byl největší nákupní risk v mém životě. Aukce totiž byla nastavena na Kup Teď! za 300 dolarů. Pořád jsem se nad tím rozhodoval a nedalo mi to spát. Nakonec jsem to udělalblink 182 kazeta a koupil ji. Ten týpek ji prodával, protože měl zrovna finanční krizi. On tu kazetu poslal obyčejnou poštou jen za 4 dolary bez pojištění. Čekání na kazetu mi přišlo děsně dlouhé a já jsem trnul, jestli ke mně dorazí. Pořádně jsem si oddychl, když mi dorazila. Je to úžasné pustit si třeba píseň Transvestite z originál kazety za 5500 kč. Tehdy byl kurz dolaru pod 18 kč, což byla paráda. Dnes by to bylo dražší. Abych řekl pravdu, mám ji uloženou zvlášť ve skřínce, aby se na ni neprášilo a náhodou na ni něco nespadlo. Často chodím a beru ji do ruky.  Nemyslete si, že to je úchylka, ale její tisk voní jako žvýkačka. No prostě chodím se mazlit se svou kazetou a fetuju ji! :D
 
Je naopak nějaká koupě, které lituješ?
Asi jen těch, které mi nepřišly. Zatím to byly jen 2 položky. Pár mi jich přišlo poškozených, ale co se dalo, to jsem slepil, ale to jsou jen výjimky. Teď čekám na dvě LP desky: poslední album od blink a Cheshire cat, obojí nové vydání. Doufám, že dorazí, čekám na ně už dlouho.
Spíše lituji koupě, kterou jsem neuskutečnil. Těsně po vydražení demo kazety jsem měl možnost koupit za cca 1200 kč jejich první malou gramo desku a to singl Short Bus. Jenže jsem byl švorc a teď se to špatně shání.
 
Co ti přišlo domů jako poslední?
Poslední věci, které mi došly, jsou zpěvník Cheshire cat, kde jsou noty a tablatury pro vokály, kytary, basu a bicí, vydáno jen v Japonsku a malá gramo deska od kapely Two Gallants. Kupuju totiž i věci od dalších kapel, které se mi líbí.
 
blink 182 vinylVzpomeneš si, která věc tě přišla nejdráž a která naopak nejlevněji?
Vezmu to trochu oklikou, když mluvíme o těch levných věcech: na začátku vám totiž přijde všechno levné. např. singl The Rock Show za 180 kč i s poštovným z USA. Tak šup, kliknete a hledáte další věci, které chcete a které nemáte. A tak to jede furt dokola, kdy kupujete věci za pakatel a kdy 20 dolarů vám přijde jako 20 korun. Jenže jak mi přišel po čtvrt roce výpis z účtu, tak mě polilo horko, když na něm bylo o 5000 kč méně. Tohle nakupování je hodně náchylné, aby se z toho stala nekontrolovatelná věc a dá se říci i závislost. Měl jsem takové dvě hlavní vlny, kdy jsem skupoval, co se dalo. Ale na druhou stranu jsem ty věci sehnal o dost levněji než by se daly sehnat v obchodech a na spoustu věci jsem čekal, kdy se objeví za minimální cenu. Člověk se to pak musí naučit krotit. Teď už většinu věcí mám a to co mi chybí, tak to jsou pořádně špeky, na které si budu moct troufnout, až budu vydělávat. Nejlevnější vám to přijde hned ze začátku a nejdražší je to na konci, když se za vším ohlédnete, protože v mé sbírce už takových 50 000 kč za tu dobu zůstalo. Ale já už takto nakupuji několik let, tak se to potom nasbírá.
Nejlevnější položky si už nepamatuji, ale povedlo se vydražit nějaké singly do 100 kč, a nejdražší doufám zůstane demo kazeta za 5500 kč. Jednou jsem sledoval dražbu originál demo kazety Flyswatter. Tehdy byla někým vydražena na naše asi za 10800 kč.
Během mého sběratelství, resp. nakupování přes eBay sleduji, jak se v člověku probouzí touha chtít a něco mít a jak o to člověk pořád usiluje, a nakonec když to dostane, tak je sice rád, ale chce hned další. Člověk si řekne, až dokupuji jednu kategorii, do další se už nepustím, a stejně se zase něco dalšího najde, po čem bude toužit a kupuje dál. Může se z toho snadno stát závislost a je potřeba, aby si to člověk kontroloval. Ale můžu taky říct, že nelituji žádné koruny, kterou jsem do mé sbírky dal.
 
 
Když to vezmeme z hlediska designu – je nějaký hudební nosič, který tě svým vzhledem a pojetím naprosto uchvátil?
Tak určitě jednoznačně gramofonové desky. K tomu jsem se taky dostal náhodou. Na českém e-shopu bylo tehdy možno koupit singl Lemmings od blink, který byl vydaný jen na malé gramodesce. Byla to vůbec má první deska, kterou jsem měl. Později jsem přikoupil další. Ale řekl jsem si, na co mi to je, když si je nemůžu přehrát? Tak jsem siblink 182 gramofonove desky koupil gramofón a dost často si desky pouštím. Je to úplně něco jiného než když si pustíte mp3 v počítači. Poslouchání gramo desek je rituál. Pohodlně se usadíte, posloucháte jemné praskání a oddáváte se analogovému zvuku, zatímco si můžete prohlížet potisky obalů, které jsou v mnohem větším rozlišení než cd obaly. Je to prostě takový malý svátek. Stejně jako když si v obchodě koupíte novou gramo desku a teď jdete po ulici, nesete si ji domů a těšíte se až si ji přehrajete. Navíc vždycky jsem měl rád, když jsem vydražil ať už gramo desku nebo jinou věc, u které bylo napsáno, že ještě nikdy nebyla přehrávána a že je zabalena. Někteří sběratelé je z folie nerozbalí ani když je mají doma. Ale my tu nejsme pro ty desky, ony tu jsou pro nás, tak mám o to větší radost, když z nich servu ten obal a ty vzácné kusy si pustím pro své pohodlí a vychutnávám si krásu přítomnosti. Myslím, že gramo desky tady ještě hodně dlouho zůstanou. Kvalitu audiokazet časem sníží magnetismus, na cd a dvd nosičích informace taky nezůstanou věčně a gramo desku může ovlivnit jen špatné zacházení. Vše je do ni pevně vryto a nemá se z ní co ztratit.
 
Jak je známo, gramofonové desky mohou mít i různý tvar. Existuje vůbec něco takového u blink-182? Máš popřípadě takový skvost?
Jiný než kulatý tvar jsem viděl jen u singlu The Transplants, kdy deska byla ve tvaru plynové masky, kterou mají ve svém znaku. Spíše než tvar jsou v poslední době velkým trendem barvy a obrázky. Dnes se dělají desky všech transplants gramofonova deska barev, ať už jedno barevné, tak i více barevné a různě promíchané, průsvitné i neprůsvitné. Ty bývají většinou lehčí, než klasické černé LP desky, které mají 180 gramů. Těžší jsou pak desky, které pod vyrytou stopou mají zatavený obrázek tzv. Picture Disc. Z barevných desek mám od blink singl They came to conquer Uranus v modré průsvitné barvě, LP desku Dude Ranch v průsvitné žluté a singl desku od The Transplants - Gangsters and Thugs s fosforově žluto-zelenou barvou. Jinak všechny singlové desky, které byly vydané s obrázkem, mám.
A ještě taková zajímavost. nejstarší položkou ve sbírce je gramo deska Edith Piaf z roku 1960. Má pořád krásný čistý zvuk, jo a vlastní ji moje přítelkyně, ale mám ji u sebe doma, abychom si ji mohli přehrát.
 
Mají pro tuto tvou vášeň v rodině pochopení?
Jo to mají, ale občas jsem musel snižovat částky, než kolik jsem za ně zaplatil abych je zbytečně neděsil. Já vím, rodičům se lhát nemá, to mě na tom mrzí, ale rádi se podívají, co mi to přišlo a z které země a tak. 
Ono je to těžké, protože když chce člověk získat velkou gramodesku alba blink, tam musí počítat s tisícovkou, ale některé se dají sehnat o několik stovek levněji.
 
Znáš někoho jiného s podobnou vášní, ať už s jinou kapelou? Kromě tedy zmiňovaného Honzy Šímy.
Tady v čr ne, ale nechal jsem se zapsat na seznam sběratelů blink, který vede klučina, který má snad skoro všechno. http://www.blink-182collection.com/collectors/
 
Teď otázka, na kterou se často ani odpovědět nedá. Tvé srdcové album již známe, co ale tvůj nejoblíbenější song?
No, tak to je velmi těžká otázka, protože od blink se mi líbí úplně všechno. Ale když delší dobu brouzdám v jinýchblink 182 enema of the state hudebních vodách, tak se k blink vracím právě zmíněnou písní Dumpweed, protože tak jako začíná album, tak začíná otevírat mou vnitřní bránu toho všeho, co mě s blink spojuje. Mé přítelkyni se nejvíc líbí ATST a Adam’s Song je pro ně ta nejlépe napsaná a provedená smutná písnička, jaká může existovat, je to umělecké dílo. Je to fakt strašně těžké vybrat, když chci probrat nebo oživit, tak zabere The Rock Show a First Date. No vidíš, už začínám jmenovat a to bychom tu mohli být do nekonečna. Řeknu ti to tak, kdyby mi teď někdo řekl, že to bude moje poslední píseň od blink, kterou uslyším, tak si pustím Dumpweed. Uf!
 
 
A když ti položím tu samou otázku, akorát o videoklipu?
No, to je ještě těžší, protože když si je pustím, tak pustím skoro všechny nebo podle nálady. Nejvíc asi What’s my age again?, First date, nejvíc prostě klipy z Enemy a z TOYPAJ. Když tenkrát vyšel klip k písni Down, tak moc lidí ho nemuselo, ale mně se líbil hned napoprvé. Líbí se mi na kameře ten žlutý filtr, který ty záběry dělá ještě více prosluněné.
 
Snad mě nebudeš proklínat, ale mám tu další velice těžkou otázku - proč zrovna blink-182? Existuje tolik kvalitních kapel, ale ty ses rozhodl zrovna pro tuhle. Čím to je? V čem je pro tebe tak jiná?
Než jsem začal poslouchat blink, tak jsem vlastně neměl žádnou stálou kapelu, kterou bych poslouchal. Internet u nás v té době nebyl, myslím běžně v domácnostech a česká hudební scéna mě moc nebrala. Možná předtím kdysi Michal David :D Sem tam jsem poslouchal ABBU a pak mě zaujala hudba, kterou produkoval hudební projekt Era. blink 182 downKdyž nám mamka na Vánoce koupila jejich originál album, tak když jsem poprvé uslyšel stejnojmenný úvodní song, tak jsem si řekl, že chci umět hrát na elektrickou kytaru, to je prostě nádhera. No a když jsme pak měli kabelovku, tak jsem čučel sem tam na MTV, jenže tak kapely hrály samé ponuré a otravné písničky. A kdo má doprčic pořád poslouchat něco smutného? Přijdu dom, mám dobrý den, a ještě abych tak chytl depku od nějaké ponuré písničky, to tak. Všechno se změnilo, když jsem viděl ty 3 naháče. To mě fakt rozesmálo. Říkal jsem si to je přece ono po čem má duše toužila. Já jsem spokojený člověk a veselé písničky ve veselém rytmu, to bylo něco pro mě. Blink mě naučili, že když se cokoli v životě nedaří, tak mocná zbraň je prostě si z toho udělat prdel a třeba i sám ze sebe. No a tak se stalo, že jsem dlouhý čas poslouchal jen blink a všechno ostatní kolem byla pro mě sračka. Když jsem zaslech slovo blink nebo 182 nebo kousek jejich písně v rádiu nebo v telce, tak se mi zvednul adrenalin, no prostě láska jak býk. Ale paradoxně to byli blink, tedy přesněji řečeno Box Car Racer, kdo mě naučil poslouchat i jinou hudbu než blink. Když jsem BCR slyšel poprvé, tak jsem si říkal co to doprčic je? Vůbec jsem tuhle hudbu nechápal, a nechápal jsem, jak se Tom mohl odchýlit od zaběhnutých kolejí blink? Jenže to jsem nevěděl, že to je hudba, do které člověk musí dozrát a díky tomu jsem přišel na chuť i na hudbu z úplně jiných soudků. Rád si poslechnu i swing z 30. let (prostě Mafie) i rokenrol z 60. let. Mám rád hodně klasiku, hlavně Dvořáka a Beethovena. (Mimochodem jsem si sehnal noty na kontrabas pro Dvořákovu 9. Symfonii - Z nového světa, a naučil se hrát basový part na tu mou baskytaru). Ale nakonec se vždycky vrátím do svého hudebního domova a tím je blink. Za čas zase potřebuju vypadnout jinam, a potom se k nim zase vrátím. Tohle je můj hudební svět.
 
Když jdeš po ulici - může člověk podle tvého oblečení odhadnout, jakému hudebnímu stylu se přikláníš? Neboblink 182 mark tom travis show svůjšatník tomuto nepodřizuješ?
Když jsem byl na střední, vyrazil jsem do obchoďáku a nakoupil si několik kraťasů (tři-čtvrťáků) a barevné trička -vždycky podle fotek blink, které v té době byly nejčastěji možné spatřit na netu a boty takové ty klasické tmavé tenisky s bílýma podrážkama. Teď už to možná tak nepřeháním, ale v létě se pohodlně cítím v tričku a kraťasech. Jinak já na sobě nemám rád rifle (tlačí na kulách :D ) takže nosím kapsáče nebo normální kalhoty. Tím jak dospívám, tak se mi více na sobě zamlouvá móda a la současný Tom DeLonge. Ale nemyslím si, že by to bylo na mě na první pohled poznat. Líbí se mi přirozená elegance, takže tomu se spíše podřizuji.
 
A snažil ses někdy i o změny své vizáže podle někoho z členů? (např. vlasy, piercingy, ... )
Po střední to byly vlasy. Předtím jsem chodíval vždy nakrátko, ale pak jsem si "musel" nechat narůst vlasy. A tak jsem samozřejmě zkusil Tomův účes. O to jsem se pokoušel cca 3 roky, ale zjistil jsem, že aby to bylo ono, na to člověk musí mít ten správný xicht, správnou charakteristiku vlasů a mít na to tvarovanou palici. takže to nikdy nebylo ono, a navíc jsem po čase zjistil, že tím postupně ztrácím svou přirozenou identitu toho, kdo doopravdy jsem. Pak když problémy byly pryč, rozhodl jsem se to shodit a mít na palici to, v čem se cítím dobře jako já sám a takhle jsem nejspokojenější. Navíc mě v té době začal prudit styl emo, takže tím tuplem mě to hnalo nevypadat stejně jako tyhle paka.
Jinak žádný piercing ani tetování nemám. Pro mě je to neúcta k vlastnímu tělu a laciné upozorňování na své falešné kvality. Jestli to někomu jinému vyhovuje, to je mi jedno, teda kromě mé ženy samozřejmě. Nebudu přece jednou vysvětlovat dětem, proč má maminka na prdeli hnusnou kerku :D
 
angels airwaves koncertNa koncertě Angels & Airwaves jsi byl. Dostal ses taky na +44 nebo blink-182?
Ne. +44 mě tolik nebrali jako AVA. Loni jsem chtěl jet na blink do Hamburgu, ale neměl jsem dost peněz a obětoval jsem koncert kvůli svým blízkým. Když jsem pak viděl záběry z Hamburgu na Youtube, kdy se během písně Always rozpršelo, tak jsem se div nerozbrečel, jak mi to bylo líto, že jsem tam nebyl. To musela být nádhera. Letos chci jet za každou cenu. Máme už koupené lístky do Berlína, a teď, co jsme se dověděli, že blink budou hrát i v Praze, tak se pokusíme během těchto 2 dnů zmáknout oba koncerty. Kéž by to všechno vyšlo. Bude to náročné a komplikované plánování, ale věřím, že to vyjde a že konečně uvidím blink na živo. Že se mi splní sen, na který čekám 10 let, jako spousta lidí tady u nás.
 
Návrat blink samozřejmě vytvořil dva tábory - ti co byli nadšení a druzí,k kteří by to raději nechali při starém. Jak toto vnímáš ty? Co tvůj názor na to, co kapela právě dělá a jak stále odkládá vydání alba či singlu?
Říká se, že nejlepší je skončit na vrcholu. Jenže u blink to jde těžko poznat. Oni se pořád posunují dál. Vždy se mi na nich líbilo, že nikdy neudělali krok zpět. Vždycky přijdou s něčím novým a tak jsou oproti ostatním o kus dál. Je fakt, že ten kdo skončí na vrcholu má snadnou šanci stát se legendou a zůstat v paměti fanoušků v tom nejlepším světle. Jenže pokud taková kapela skončí, tak něco zákonitě skončí i v samotném člověku, protože když se pak k této kapele vracíte, tak už žijete jen z minulosti. Kdežto s kapelou, která pokračuje, můžete žít přítomnost. Já jsem jednoznačně pro, aby blink pokračovali, dokud to tak budou cítit jejich srdce. Vím, jak mi bylo líto, když skončila má oblíbená kapela The Kinison, která byla předkapelou blink na Pop Disaster Tour v roce 2002, a tak jsem fakticky rád, že blink pokračují.
box car racer
 Myslím si, že to tak cítí většina lidí tady u nás. Ostatní koncerty po Německu jsou ještě pořád volné, ale u nás je vyprodáno za 2 dny. Sami můžeme vidět, kolik radosti to přinese, když taková kapela znova ožije. Lidé na ně tenkrát v noci netrpělivě čekali, až na Grammy 09 oznámí svůj návrat a teď je konečně budou moct poprvé spatřit a hlavně zažít naživo.
Jinak jsem rád, že se blink věnují tvorbě nového alba, ale nevadilo by mi to, kdyby na koncertě nezahráli žádný nový kousek. Sami říkali, že nejsou pro, aby se na koncertech hráli čerstvé novinky, právě proto, že je lidé neznají a neužijí si je tolik, jako písně, které znají. Co se týče odkládání termínů, tak na to jsou největší kadeti Angels & Airwaves, takže když se někde objeví zpráva odloženo", tak už to přecházím bez mrknutí oka. :D Prostě až to vyjde, tak to vyjde.
Musím přiznat, že po oznámení doma, že pojedu na 2 koncerty po sobě nebylo dvakrát valně přijato. Celou dobu se člověk podřizuje ostatním i okolí, ale doprdele, taky má člověk právo, aby aspoň jednou bylo po jeho. Možná jsem sám, kdo to má takhle komplikované, možná ne. Každý vždycky ví, co je pro vás nejlepší, ale když má jít o to, co chcete vy, tak je to velký problém. Proto se na to vykašlete a dejte do toho všechno. Je to vaše štěstí a když si to sami neprosadíte, tak se o to nikdo nestará, že jste přišli o jedny z nejhezčích dní vašeho života. A když si to prosadíte, tak jedině získáte a jim to může být jedno. Doprčic, nemluvím už jako Tom když si veme prášky?!

Jistě si ještě pamatuješ Travisovu leteckou nehodu. Co ti v tu dobu běželo hlavou? Vzpomínám si, že fanoušci proklínali Toma, protože se k této situaci nijak veřejně nevyjádřil. O to ale větší překvapení bylo, když jsme se později dozvěděli, že za Travisem vyrazil do nemocnice ihned osobně. Začal jsi už v té době přemýšlet o možném návratu blink-182 ? A myslíš si, že nebýt nehody, nebyli by znovu blink-182?
Když jsem se o té zprávě dověděl, tak mi hrůzou přeběhl mráz po zádech. A to, že tam zemřeli čtyři lidé tu hrůzu znásobilo. Travis jen o vlásek unikl smrti a tím i celá kapela blink. Vím že kapela jako těleso se nedá srovnávat s lidským životem, ale kdyby Travis zemřel, tak opravdu nevím, jestli by Tom s Markem utvořili nové blink.
Ještě než se stala ta nehoda mi bylo líto, že už 3 roky spolu nepromluvili a říkal jsem si, jak daleko to ještě takhle půjde? Nikdo nechce přijít první, protože se bojí, že ztratí svoji důstojnost, a že bude za toho, kdo prohrál. Ale přesto si myslím, že toužili jeden druhému zavolat, ale báli se. Kdo ví, jak dlouho by tento stav trval nebýt nehody.
Měl jsem velkou radost, když blink oznámili, že spolu zase mluví. Vím, že lidé nadávali na Tomovo údajné mlčení, ale člověk by si měl počkat na oficiální zprávy než někoho začne odsuzovat. Je naprosto normální, že se o takových věcech doví veřejnost až jako poslední. Třeba o tom, jaká situace panovala v blink po projektu Box Car Racer se také veřejnost dověděla až o dost později. Kluci sami potvrdili, že nebýt té nehody, tak neví, kdy by spolu vůbec začali komunikovat.
 
Nakousl jsi projekty. Co říkáš na vedlejší projekty tria blink-182, ať už jde o Travisovy aktivity v nejrůznějších kapelách, Markův pořad "A Different Spin with Mark Hoppus" a samozřejmě Angels & Airwaves ? Byl bys rád, kdyby se naplno věnovali zase jen blink-182?
Byl bych rád, kdyby AVA pokračovali. Mám tento druh hudby rád. Líbí se mi všechny jejich alba a zase jsou s každým dalším o kus dál.
plus 44 when your heart stops beatingJe fakt, že ze začátku jsem Travisův projekt The Transplants nemusel. Ale dal jsem mu ještě několikrát šanci a našel jsem si v něm pár věcí, které se mi líbí. Hip hop taky neposlouchám, ale je  pár skladeb, které zní dobře. Travisův singl Carry It (obohacený luxusní kytárkou) mě zaujal oproti jeho ostatním.
Markův pořad nekoukám. Za sebe musím říct, že čím víc je dnes kapel ve světě, tím míň se mi chce nějakou novou objevovat. Je pravda, že toho rozdávání se ostatním už bylo dost. Ale znáte to, jednou to na profesionálního hudebníka přijde: uvědomí si, že pořád dokola hraje jeden druh muziky a on přece ví, že je v něm něco více, že má i druhou tvář a cítí, že to z něho musí ven a že vytvoří něco nového. Tak si to zkusí, buď se toho nabaží po jednom projektu a zase se vrátí k osvědčené cestě nebo to zkouší dál. Uvidíme, jestli se členové blink dostatečně vyřádili na svých projektech. Nebylo by na škodu, kdyby jejich hlavní náplní byli zase blink.
 
V úvodu jsi zmínil pár jiných kapel, co posloucháš. Mohl bys nám je teď shrnout? Jaký styl ještě posloucháš a jaké konkrétní skupiny?
Mou hodně oblíbenou kapelou jsou již dnes neexistující The Kinison. Jak jsem zmínil - byli předkapelou blink v rocethe kinison 2002. Měli svůj úžasný originální styl. Jejich zpěvák Chris dokázal nárazově přejít ze zpěvu do řevu (myslím, že se dnes tomu říká screamo). Ale jeho řev měl tak parádní barvu hlasu až z toho šel mráz po zádech. Poslouchám je ale vždy jen krátké období, protože jejich hudba se hodí spíše když jste nasraní, ale i tak pokládám jejich jediné album "What Are You Listening To?" za umělecké dílo. V poslední době se učím basové riffy z tohoto alba na svou baskytaru.
Od kapely The Kinison se mi povedlo přes eBay sehnat jejich kompletní diskografii. Poslední chybějící položkou bylo jejich DVD, které prodával jejich bubebík Mikey Rivera prostřednictvím My Space.

Další mou oblíbenou kapelou jsou Two Gallants. Našel jsem ji díky recenzi. Jsou to dva kluci z Ameriky, který hrajou, ani nevím jak to popsat, folk-western-punk. Tyson hraje na bicí a Adam umí hrát na kytaru celkem technicky náročnějším stylem kovovýma prstýnkama a do toho hraje na foukací harmoniku a zpívá. Něco v jejich hudbě mi připomíná kus našeho folku, kdy se jezdilo na vandry atd. Stojí za to si je poslechnout. Hrají písně o lásce, o trápení s holkama, ale i písně s různými příběhy např. o drsné ulici 16th Dozen Street, o tom jaké to je cítit se po smrti, o útěku z vězení a před spravedlností protože zavraždili svou manželku. No prostě příběhy ze západu, ale hlavně o kamarádství. Proto když se řekne Two Gallants a vidím jejich fotky během let co spolu hrají, vybaví se mi prostě slovo kamarádství.

Jinak ono je to u mě těžké. Já si spíše z každého žánru vyberu jednoho nebo pár oblíbených interpretů než že bych poslouchal výhradně celý styl. Tak samo je to u mě těžké s punkrockem. U mě jsou králové blink, a tak ostatní kapely už pro mě nedosahují takových kvalit. Musí mě zaujmout svou originalitou. Hudbu, kterou vůbec nemusím, jsou kapely, které se snaží o punkrock, a myslí si, že čím složitější hudební prvky do toho nacpou, že tím ukojí náročného posluchače, přitom se tak vzdalují jak lidem, tak sami sobě. A zpěváci se snaží o procítěný zpěv s táhlými vokály jako by vyhráli superstar a to už jdou u mě do sraček. Já mám rád krátké rytmické tóny, co se týče zpěvu s jednoduchou, ale za to originální melodií.

Jinak dále poslouchám kapelu The Ropes. Taky tam jsou dva. Holka drtí basu a týpek hraje současně na kytaru, klávesy a do toho speciálně upravenýma šlapkama hraje na bicí. Našel jsem je náhodou, když jsem omylem klikl na nějakou reklamu. Taky mají originální styl a to se mi líbí.

avril lavigneNěkdo si jistě poklepe na hlavu, ale poslechnu si i Avril Lavigne. Začal jsem ji poslouchat v době, kdy jsem byl zamilovaný, a to je pak strašně jednoduché oblíbit si její songy. Jinak jak jsem zmínil, poslechnu si i hudbu 60. let, nějaký ten rokenrol, Beach Boys nehráli špatně, líbí se mi i The Mamas & The Papas, z českých interpretů to je Petr Novák, Pavel Sedláček (byl první kdo u nás hrál rokenrol). Jednou za čas si pustím album Animals od Pink Floyd, má nej skladba je Dogs. Má 17 minut a je perfektně propracovaná a když si ji pustíte večer do tmy a slyšíte tam štěkat ty psy, umí to vyvolat zajímavou atmosféru. Díky PC  hře Mafii jsem si oblíbil swing a hudbu 30 let, jejíž hlavní interpret byl Django Reinhardt. Jsem taky milovníkem klasiky. Rád si poslechnu Dvořáka, Beethovena, Mozarta, Bacha, Chopina.
Obvykle to nedělám, ale prozradím Vám jednu slabůstku. Píseň, která mě rozbrečela je Modlitba pro Martu od Marty Kubišové (verze z roku 1968). Nežil jsem v té době, a to je právě její kouzlo, že i člověk, který tohle nezažil z téhle písně vycítí tu bolest lidí, kteří v té době trpěli a zároveň radost, když ta bolest skončila. Ale písně tohoto druhu si člověk může pouštět jen jednou za čas aby nezevšedněly.

Mezi mou oblíbenou hudbu patří již zmíněný projekt Era. Poslouchám je již od začátku roku 1996. Mnoho lidí mohla odradit již ohraná verze Ameno, jenže do éteru se dostala právě jen tato remixová verze. Originální verzi najdete na albu, která je obohacena dunivými rytmy bubnů a dech beroucím kytarovým sólem. Za většinou kytarových sól stojí francouszký kytarista Philippe Manca. Díky síti My Space jsem měl tu čest si s ním dopisovat, což pro mě bylo úžasné.
 
Kdybys mohl potkat blink-182 osobně, co bys jim řekl?
Zeptal bych se Toma: Jaký je první řádek textu k písni Alone z prvního dema Flyswatter? Ten řádek totiž není zaznamenán, a tam kde jde uveden, tak je zapsán chybně.
 Ne, já vím, chtělo by to něco ducha plnějšího. Jenže v takové krátké chvíli jim nemůžu vysvěltoval kolik let jsem jejich věrný fanda a jak jsem unešený z toho, že je vidím. Zeptal bych se, jestli by mi dali na památku kytaru, nebo se aspoň semnou vyfotili :D Ne, to je fakt těžké. Asi bych zůstal stát s otevřenou hubou :D
 
A je něco, co bys alespoň rád vzkázal fanouškům a zároveň návštěvníkům našeho webu?blink 182 balíčky
Určitě bych webu popřál, aby měl takovou bohatou návštěvnost, jakou má teď a hlavně, aby vydržel. Abychom mohli dostávat čerstvé novinky, různé chuťovky a informace o naší kapele. Návštěvníkům bych vzkázal, aby se jim podařilo dostat se na koncert a pořádně si ho užít. Aby navštěvovali tenhle web a pomáhali jej dále utvářet, vždyť je tady jen pro ně. Tak doufám, že se uvidíme na koncertě. "Ten důvod proč jsme všichni tu - je blink one-eighty two!" (ono se to rýmuje) :D


Děkuji za tvůj čas a tobě navíc přeji, aby se ti tvá sbírka stále rozšiřovala o nové kousky :)
A já děkuji za Tvůj zájem a věnovaný čas. Bylo mi velikou ctí poskytnou rozhovor pro tak úspěšný web. Ahoj ;)Centurionovy stránky: blink182centurion.wz.cz
Jeho sbírku si můžete prohlédnout na centurion182.weebly.com
Obrázky jsou se svolením čerpány z uvedených stránek.

Komentářů: 18 | RSS |
Komentář ze dne: 20.02.2011 13:02:57     Reagovat
Autor: paci182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Muj člověk uplně, parádní rozhovor

Komentář ze dne: 20.02.2011 13:31:57     Reagovat
Autor: marky182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
ja osobne takychto ludi nechapem,dobre chapem ze ma tu skupinu rad,ale aby vyhodil tolko penazi a hovoril o nich ako o bohoch.....aj oni su len ludia

Komentář ze dne: 20.02.2011 17:43:55     Reagovat
Autor: prockoop [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Přesně.

Mimochodem zpovídanej, ať se na mě nezlobí, působí lehce přitepleně, když ho Blink zaujali jako nahatý borci běhající po silnici a déšť při Auvejs.

Nicméně! Existujou mnohem, mnohem horší případy a je milionkrát lepší něco dělat než jenom sedět, stahovat si songy a machrovat kdovíjakej fanda nejseš... konečně minimálně výběr kapely budem kritizovat těžko.

Komentář ze dne: 20.02.2011 18:09:38     Reagovat
Autor: AvAc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
Toto je tvoj nazor ano? A co aj keby bol pritepleny? Co ty sa staras do toho? Maj nejake kompelxy ci mas nejake rasove predsudky? Asi si sam taky a mas z toho problemy, alebo asi mas vadu... Neznasam ludi, ktori kritizuju a maju tak demente postoje ako si to teraz ukazal ty. ZI A NECHAJ ZIT... fuck

Komentář ze dne: 20.02.2011 21:32:54     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
Snad nevadí, že to sem překopíruju, ale tohle je jeho vyjádření z ICQ.

A u tech 3 nahacu jsem se asi malo rozepsal. to je jasny, ze me nezaujalo to, ze to jsou nahati borci, ale ten originalni napad, kterym predcili ostatni a kazdy kdo se vysvlekl v jinych klipech po nich, tak uz tak originalni nebyl :-)

Komentář ze dne: 20.02.2011 22:08:27     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re: Re:
Myslím, že nám to tu bolo, až na niektorých jednotlivcov, dosť jasné :-)

Komentář ze dne: 21.02.2011 16:08:35     Reagovat
Autor: bunchie     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
ja si myslim naopak ze to ako sa vyjadruje je znamkou toho ze to je romantik a nie teplos ked to niekto nedokaze pochopit je mi ho skor luto.
inak pekny konicek ,prajem vela dalsich kuskov do zbierky a konecne aj ten koncert :) super citanie

Komentář ze dne: 20.02.2011 18:55:10     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Taky jsem vyhodil spoustu peněz za weby a dělám je jen proto, že mám tu kapelu rád :)

Komentář ze dne: 20.02.2011 13:43:04     Reagovat
Autor: cer.mi [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
sbírka pěkná, ale já bych tolik peněz do toho nedal - protože je nemám :D a rozhovor zajimavý

Komentář ze dne: 20.02.2011 13:56:17     Reagovat
Autor: kuba182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Tomuhle klukovi patří hodně velký díky, dokonce mi i pomáhal s kytarou :)

Komentář ze dne: 20.02.2011 15:00:20     Reagovat
Autor: cactusaczka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
hezký a inteligentní počtení :), díky.

Komentář ze dne: 20.02.2011 16:22:34     Reagovat
Autor: AvAc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: LOVE
Tak toto ma uplne dostalo, je to tak nadhrene, ze existuju taki ludia s takou vasnou. Ja osobne poznam aj ludi, ktori maju ovela vacsiu zbierku aj co sa tyka AvA. A nechapem zas tych ludi, ktori kritizuju, ze vyhodil tolko penazi za to. A co? Kolko ludi vyhodi peniaze za cigarety? Za sladkosti? Za knihy? Kazdy robi to, co ho bavi a vzdy by to tak malo byt. Takze diky moc za rozhovor,potesilo a velmi. =o)

Komentář ze dne: 20.02.2011 19:52:23     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super článok a Jaroslav má môj veľký obdiv ;-)

Komentář ze dne: 20.02.2011 22:25:19     Reagovat
Autor: Delonge     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Centurion :D .... nebyt tohto typka tak tyeto weby nepoznam :)) ... dakujem moooc ...

Komentář ze dne: 21.02.2011 08:41:15     Reagovat
Autor: pirklos [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: :)
Díky Jardovi si teĎ jdu stáhnout The Kinison :) jsem si jistý, že se mi budou líbit :) Jinak rozhovor naprosto super :)

Komentář ze dne: 22.02.2011 12:13:25     Reagovat
Autor: selfish     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
paráda...!!

Komentář ze dne: 24.02.2011 15:32:56     Reagovat
Autor: Cartman182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
No nevím, já bych takové peníze za takové věci nevyhodil, ale rozhovor zajímavý

Komentář ze dne: 02.03.2011 13:36:32     Reagovat
Autor: Ramirez     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Nádhernej rozhovor, já tyhle lidi jednoduše obdivuju, páč sám jsem velkej Collector :-) A díky za ty kapely, poslouchal jsem nějaký jejich songy na YT a hlavně ty Two Gallants jsou fakt zajímavý. Já v poslední době ulítávám na kapele Beady Eye (ex-Oasis), výbornej "oldschoolovej" rock'n'roll.

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je neděle/nedeľa)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se