AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
17.02.2011 v 17:22 (), 3870x přečteno
Přečtěte si překlad vcelku rozsáhlého článku o budoucnosti Angels And Airwaves z časopisu Kerrang! Více uvnitř.


Image

Tom DeLonge otázku, co přesně tady dělá, odpálkoval s úsměvem. Možná byste si mysleli, že vzhledem k tomu, že je v polovině nahrávání alba blink-182, bude v slunné Kalifornii zavřený ve studiu a vymýšlet chytlavé melodie. Místo toho je s jeho kapelou Angels And Airwaves v šedivém severním Londýnu, ve studené šatně. Proč?

''Jsem pravděpodobně nejvytíženější muž v celém showbusinessu'' říká DeLonge s pokrčenými rameny. Před deseti lety by bylo těžké si představit jak bude Tom DeLonge vypadat v roce 2011. V té době byl, jak sám říká: '' ten čůrák z blink-182''. Jeho kariéra byla z části založená na vtipech o jeho mámě, na písničkách zaměřených na teenagery a za to si vydělával miliony dollarů.

Ale před 6 lety se od této cesty odchýlil a udělal několik věcí, které byly pro něj těžké. Teď je tady v Londýně se svou kapelou, která vznikla po ''pauze'' blink-182 - Angels And Airwaves. Když v roce 2006 vydali AvA svoje první album, Tom všechny přesvědčoval, ať si to koupí a ať ho podporují ve všem, protože to bude ta největší věc, kterou zažijí. A dělá to v mnohem menším měřítku než v blink, protože je to těžší přesvědčit fanoušky, kteří si stále pamatují jeho mladicko-idiotskou reputaci, kterou teď nahradila reputace snílka a velkého businessmana.

Důkaz toho, že je snílek, jsou jeho velká prohlášení ohledně záměrech AvA. Prohlášení typu ''změníme celý svět'' vykřikoval pod vlivem léků proti bolesti, i když ani dnes od těchto výroku neustupuje. Třeba dnes vychvaloval svůj dlouho očekávaný film - historická scifi sága Love natočená asi jen za půl milionu dollarů, ale když se podíváte na trailer, vypadá to jako film s obrovským rozpočtem. Je to součást, ještě většího projektu, zahrnujícího jejich album z roku 2010 a druhé nazavujicí album Love Part II - obě dohromady tvoří dvojalbum. Naposledy tohle dokázala jen kapela Pink Floyd v roce 1982. (Album a film The Wall).

Ale toto je jen část jeho velkého plánu. Je toho víc: má více napadů pro svojí webovou stránku, která by v budoucnu měla sloužit jako alternativní zdroj zpráv, dále dokumentů, komiksů a chce také dva další filmy a ... no ... stále chce změnit svět.

Mluví o lásce, naději, ambicích a číní tak s velkým zápalem. A ačkoliv je lehké být cynickým, ani nevidíte to jeho velké snažení udělat svět lepším místem.

I kdyby toto všechno byly jen sny, bylo by to chválihodné, ale Tom má talent na to, aby se sny staly skutečností - například skoro nikdo neočekával, že jeho film spatří světlo světa a podivejte se teď, je už hotový.

Možná je to právě to, kdy přichází na řadu jeho druhé já - businessman. První věc, o které Tom dnes říkal, je fakt, že právě založil novou společnost s příhodným názvem - Angels And Airwaves. Takže je to další projekt, který se staví bok po boku s Macbeth, Loserkids, Modlife a dalšími. Za těmi jeho prdícími vtipy a volnýmy kraťasy se nachází doopravdy chytrý podnikatel, který vám řekne, že 15 let strávil formováním generace lidí z předměstí. "Rozumím teenagerům. Rozumím i tomu jak funguje svět nebo světová ekonomika, jak to funguje v umění, a tak chci vzít od každého kousek a vytvořit tak něco speciálního."

Na 35-ti letého muže, jehož pop-punková kariéra by měla být už za ním, si Tom vede velice dobře. Zdá se to být věčnost od doby, kdy skládal písničky jako Fuck A Dog. Otázku, na kterou se ptá většina novinářů je, proč tohle všechno dělá. Koneckonců blink-182 hráli minulé léto před 200,000 diváky na Reading festivalu. Suma, kterou za takové akce obdrží je určitě vysoká. Tak proč se zabývat jinými věcmi než je blink?

''Je to protože Angels & Airwaves je kurevsky dobrá kapela'' říká Tom. '' Uděláme to co se nikomu v historii rock 'n' rollu ještě nikdy nepovedlo.'' Je to těžko představitelné, že by Tom něco takového říkal s blink-182. Takže pro uspokojení má Angels And Airwaves a blink-182 jen pro peníze?
''Z blink žiju, nebudu lhát, že ne.'' říká Tom. '' Takže ano, musím mít každodenní práci - blink182. A je to opravdu super být zpátky v blink. Ale v blink se projevuje jen část mě. V Angels And Airwaves jsem to celý já.''
Je možné vyčíst mnoho věcí z poslední věty, takže v blink hraješ jen se zaťatými zuby?
''Ani náhodou'' říká Tom. ''Mít možnost být muzikantem na takovéto úrovni je sen každého dítěte a hrát v kapele s takovými lidmi je taky sen.''

Ale posunul se dál a když přiložíte zbraň k jeho hlavě, vybral by si AvA před Blink. To je taky pochopitelné. Nebylo by to trochu divné, kdyby ve 35 letech pořád zpíval o prvních rande a teenagerkách, tak jak by o nich uvažoval? Tohle ho odlišuje od jeho starého kamaráda, Marka Hoppuse. On, jak se zdá, je naprosto šťastný s tím co dostal. "Je tak chytrý a spokojený s tím kde je a co dělá," říká Tom. "Ale tady je můj kámen úrazu: Nemůžu se v tom najít. Pokud něco nevytvářím, začínám zase myslet na léky. Takže blink je prospěšný v mnoha případech."

Zatímco blink by ho možná mohl udržet od prášků proti bolesti, na kterých se stal závislý, když ohlásili pauzu, na druhou stranu mu to možná neumožní probádat více seriózní hudby, kterou touží dělat. Teď Tom chce vnuknout do svých písní emoce - něco, čím blink-182 neoplývali. "Ne, blink tu nebyli kvůli tomuhle. Síla emocí v blink je v mládí, rebelství a dělání si srandy ze sebe - a to je skvělý. Každé děcko potřebuje něco, co je o rychlé hře a co lidem říká naserte si. Ale v Angels & Airwaves je to o něčem jiném."
Je to boj dokázat, že se změnil, ačkoliv Tom říká, že je to pro něj obrovská výzva. Navíc znovuzrození blink-182 pro něj znamená, že musí být zároveň vtipný Tom i seriózní Tom v závislosti na tom, ve které kapele zrovna hraje.

"Vím, proč je pro lidi tak těžké AvA zkousnout," říká, "Lidi pojdťe, běží nahý blbec s čepící a říká vtipy o čuracích - a teď je najednou ambiciózní, mluví o svém poslání a stal se z něj seriózní umělec. Chápu to. Fakt. Takže," dodává, "Budu tvrdě makat na tom, abych tohohle týpka uhodil do ksichtu kvalitní prací. Jednoho dne si to tento chlápek uvědomí, věřím v to."
Nebije to pak do očí, když jsi zároveň i chlápek, co zpívá "Šukej psa"?
"Lidi ví, že jsem čurák z blink-182, takže nemají pocit, že jim kážu, protože ví kdo opravdy jsem.", odpovídá.

Docela ironie. Důvod, proč se Tom rozhodl tak prosazovat, že Angels & Airwaves mají cenu, je přání, aby tuto myšlenku dokázal hlavně sám sobě. Měl by mít úspěch, ale jeho motivace se může vytratit.
"Myslím, že umělci odvádí nejlepší práci, když se neustále snaží něco si dokázat, protože se pořád snaží být lepší."
Je to více o té cestě, touze něco dokázat, než o cíli?
"Řeknu vám to takhle. Je to o cestě. Nestarám se o minulost, zajímá mě pouze zítřek."

Když se blink 182 v roce 2009 po jejich pauze znovu sešli, v myslích členů Angels & Airwaves i blink-182 se naskytly otázky ohledně DeLongovy oddanosti.
"Kluci z Angels & Airwaves se zajímali jak se cítím," říká. "Tyhle otázky trvaly asi dva týdny, protože jsem chtěl dělat film a dvě desky naráz. Myslím, že si lidi uvědomili, pro co mi bije srdce. Řekl bych, že jsem ukázal svou věrnost oběma projektům."
Ačkoliv blink-182 zabírá méně času a přestože album, jak říká Tom, vyjde v červnu (jún), jejich tour nebude tak rozsáhlé - kvůli pochopitelným obavám z létání po letecké nehodě Travise Barkera v roce 2008.
To znamená, že se může soustředit na budoucnout Angels & Airwaves a Tom doufá, že (v té budoucnosti) bude úplně nezávislý na ostatních. Část důvodu, proč se připojil zpět k Blink - jak sám připouští - je, že díky této dohodě mohl s AvA odejít od labelu, ke kterému byli vázáni. "Když se blink vrátili, byl to rozhodující moment, který umožnil Angels & Airwaves opustit label. Bohudík budu moct nahrát více Blink nahrávek a nebudu v tom omezován. To by se nikdy nestalo, kdyby blink nebyli zase spolu."

Tahle nezávislá budoucnost je ta, z které je Tom DeLoge až přehnaně unešený. Říká, že se zdráhá "otevřít dveře ve své hlavě ohledně toho, co chce dál s touhle kapelou podnikat", takže možnosti jsou otevřené. Nicméně fakt, že má vše ve vlastních rukách a není pod palcem labelu, znamená pro Angels & Airwaves, že jestli se dostanou na výsluní nebo upadnou v zapomění je jen na Tomovi.

Není dobré tohle slyšet? Milionářská rocková hvězda, která spíše zkoumá umělecké projekty, filmování a vzbuzuje naději než aby hrála každou noc pro tisíce lidí, která raději ukáže, že má své sny, i když riskuje výsměch, který by ho mohl potopit.
"Cítím," dodává na konec, "že poprvé za celou dobu vše funguje. Vše o čem jsem snil, vše co jsem chtěl, konečně to můžeme dělat."

paci182 & cross
(omlouváme se kostrbatý překlad, ale Tom je vždycky tvrdý oříšek)
Které kapele by měl Tom DeLonge dát přednost?Celkem hlasovalo:Komentářů: 8 | RSS |
Komentář ze dne: 17.02.2011 17:53:15     Reagovat
Autor: Travis_182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
super práce kluci a super rozhovor,jen to že je pro něj AVA víc mi nedělá takovou radost.
Jinak je to borec už se na něj těšim do Prahy :)

Komentář ze dne: 17.02.2011 19:33:14     Reagovat
Autor: eríckass     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
super clanek,super preklad. S tomem je to presne tak jak sem si myslel....a chapu ho..

Komentář ze dne: 17.02.2011 20:48:09     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Chalani a kde je ten kostrbatý preklad?

Komentář ze dne: 18.02.2011 09:21:58     Reagovat
Autor: AvAc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: LOVE
vzdy som veril a vedel ze pre Toma je AvA cosi ine... skvela praca a dik za preklad =o)

Komentář ze dne: 18.02.2011 14:23:23     Reagovat
Autor: cactusaczka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
pěkný! :)

Komentář ze dne: 19.02.2011 01:37:21     Reagovat
Autor: Cartman182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Dle mého názoru, by se všeci členové kapeli (hlavně Tom a Travis ) měli věnovat jenom blink, když už se dali zase dohromady, to že dělá každej sám asi taky moc nepříspívá a že se sejdou jednou za čas... ale co ten čas je? měsíc, dva ...

Jíinak díky za překlad

Komentář ze dne: 21.02.2011 11:03:27     Reagovat
Autor: tutanXamon     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: great job
diky za preklad, super clanok... skoda len ze to je tak ako to je...


Notice: Undefined offset: 7 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 274

Notice: Undefined offset: 7 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 275

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 279

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 710

Notice: Undefined offset: 2 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711

Notice: Undefined offset: 1 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/specfce.php on line 711
Komentář ze dne: ..     
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 280
Reagovat
Autor:
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 282

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 287
    Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289


Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 293
Titulek:

Notice: Undefined index: in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 298

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se