AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
01.05.2011 v 00:49 (P☂ET), 6946x přečteno
Přečtěte si překlad nového rozhovoru s tvůrcem Blinkumentary Havenem Lamoureuxem. Z rozhovoru bysme si mohli trochu přiblížit představu tomu, jak bude konečný film vypadat.

Blink-182 oznámili svůj návrat na předávání cen Grammy v roce 2009. Od té doby stále tvrdě pracují na novém albu. Pro své fanoušky kapela objela turné po Americe a Evropě, aby utvrdila svůj návrat.

Haven Lamoureux a jeho produkční společnost Handsome Randsome (HND$M*RND$M) několik let spolupracovala s bubeníkem kapely Travisem Barkerem. Haven oslovil kapelu, jestli nechtějí natočit dokument zachycující vzkřísení kapely a tak se zrodilo The Blinkumentary.


Kapela se dala dohromady po několika letech, kdy žili odděleně. Proč si myslíš, že je užitečné natáčet dokument o novém turné?
Haven: Když jsem zjistil, že se kapela dala zpátky dohromady, tak jsem v té době už pracoval s Travisem Barkerem a znal jsem zpěváka a basáka Marka Hoppuse velmi dobře. Potom jsem potkal i dalšího zpěváka a kytaristu Toma DeLonga. A uviděl jsem to, uviděl co kapelu udělalo tak důležitou pro fanoušky.

Vnuknul jsem jim nápad, že budu vyprávět jejich příběh, jak se stali opět kapelou po jejich rozpadu a o dalších důležitých věcech, které je dali zpátky dohromady. Všichni tři byli vnímaví. Začal jsem chodit na jejich zkoušky před tour a začal jsem i točit.


Byli už  v té době všichni na jedné lodi?
Haven: Trošku jsem je musel přesvědčit, ale byli. Ukázal jsem jim, jakým způsobem ten příběh chci vyprávět. Můj produkční partner, Matt Edwards, a já jsme sestříhali pár různých zaběrů, abychom jim ukázali jakým stylem to chceme točit. Přinesl jsem jim to jednou na zkoušku a řekl jsem: ''Takovým stylem to chci dělat.'' Po tomhle, myslím si, jsme byli na jedné lodi. Pak jsem začal chodit na každou zkoušku a připravoval jsem se jak s nimi půjdu na tour.


Můžeš nám říct na co se film zaměřuje?
Haven: Hodně poukazuje na různé aspekty, kde se kapela právě nachází. Ukazuje to příběh, který je vedl zpátky tam, kde jsou: trošku o rozpadu, Travisově nehodě. Je to o nich jak se k sobě vrátili, navíc znovuobnovení přátelství. Ukazuje je to, jak se znovu stali blink-182, v celém průběhu tour.


Film se dělá snad už roky. Jak se měnila tvoje vize během toho času, pokud vůbec?

Haven: Myslím si, že v každém dokumentu máš základní nápad, kterého se chceš držet a máš cestu, po které chceš jít, ale nikdy nemůžeš dokument přesně naplánovat. Z mých zkušeností, můžu říct, že zaleží na životech samotných lidí.

Když zasadíte semínka, taky nevíte, jak budou vypadat až vyrostou. Můžou růst přímo vzhůru nebo taky se různě ohýbat doleva nebo doprava, prostě je musíte následovat. Je to přirozený proces. Takže jo, držel jsem se základního nápadu, což je vyprávění jejich příběhu, ale pak to vzalo přirozený vývoj a ten musíte následovat.Jaké to bylo cestovat s Blink a být v jejich zákulisí?
HL: Nikdy jsem nic podobného nezažil. Mám husí kůži už jen když na to pomyslím.


Ty fakt máš husí kůži!
Haven: Jo mám, byla to opravdu obohacující součást mého života a mělo to na mě a mojí kariéru velký dopad. Bylo to úžasné mít přístup a možnost s nimi jít, nastavit čtyři kamery na každém koncertě, pak být v zákulisí a zachytit tyhle momenty a i ty nejmenší výstřednosti. Ke všemu jsem měl  přístup.

Myslím, že to má co dočinění s mým vztahem k nim, že jsem byl jejich přítel roky, než jsem to začal točit. Nepřišel jsem jen jako cizí člověk s nápadem, a to je podle mě výhoda pro film. Myslím, že mi dovolili více do jejich intimních záležitostí právě díky našemu přátelství. Je to pro mě vzrušující, protože mi dovolili vyprávět pravdivý příběh a můžou mi důvěřovat, stejně jako já důvěřuju jim.

Nic se nedá přirovnat k tomu, když chystáte kamery na koncertě a podívate se za závěs a vidíte dvacet tisíc až sto tisíc lidí čekajicích na ty tři chlápky. Nic se tomu nepodobá, pokud teda bych nebyl ten, kdo má právě hrát. To je jiné. Ale stejně jsem nikdy nic podobného v životě nezažil a to se stávalo každou noc.


Viděl jsem nějaká videa od Handsome Randsome a některé z blinků. Budete spolupracovat i nadále?
Haven: Jo naše přátelství je silné. Měli jsme kontrakt na reklamu, ve které vystupuje Travis. Najali našeho producenta, aby se o to postaral. Byla to fakt zábava. Udělali jsme i poprvé během naší kariéry pravou kampaň. Takže i po Blinkumentary bych s nimi chtěl dále pracovat, protože si to s nimi fakt užívám.


The Blinkumentary je už nějakou dobu v post-produkci. Mohl bys poukázat na věci, které zabránily dřívějšímu vydání?
Haven: No, máme i další práci, budujeme naší produkční společnost silnou jak jen můžeme, a to nějaký ten čas zabere. Pracujeme až domrtva. Chceme to už fakt dokončit pro fanoušky, pracujeme dlouho do noci, i do 4 ráno, už nám z toho měsíčního svitu hrabe. Teď je to v rukou kapely. Máme jen pár technických věcí k dokončení - mix zvuku, dobarvení a celkové doladění.

Na co se mají těšit všichni ti nedočkaví fanoušci?

HL: Uvidíte blink.182 koncert skoro tak jako kdybyste tam byli. Uvidíte největší hity. Takže pro fanoušky z Jižní Ameriky nebo Indonésie či ty, kteří nemohli být na tour to bude, jako kdyby byli součástí show. 

Oba jsme z malého města v Connecticut. Jak ses dostal k točení filmu?

HL: Musím říct, že jsem byl jako dítě vášnivý divák, ale k filmu jsem se dostal skrz skateboarding a focení. Vyrostl jsem na sledování hodně skate videí a taky jsem sám jezdil, navíc jsem byl ten, který měl kameru. Ušetřil jsem nějaké peníze, přispěla i máma a já prostě začal natáčet. Dělal jsem to několik let.

Šel jsem na filmovou školu a řádně studoval, ale během toho všeho jsem stále dělal skateboard videa v Bostonu. Má láska právě kvetla. Nikdy jsem se nepřestal dívat na filmy. Nikdy jsem se nechtěl přestat rozvíjet a skating byl definitivně to, co mě do točení dostávalo víc a víc a zdokonalovalo to mé dovednosti v kinematografii. Potom jsem chtěl dělat víc do režie a udělal jsem spoustu krátkých filmů, ale nikdy jsem se nepustil do větších projektů. Tohle bude první dlouhý snímek, který jsem režíroval a je za tím dost zodpovědnosti, ale zároveň je to vzrušující.

Zmínil jsi, že tvrdě makáš. Je ještě několik věcí, na kterých dřeš. Můžeš nastínit, co ještě děláš?

HL: Má žena Jill a já spolu tři roky děláme hudbu a právě jsme vydali naše druhé album. Naše kapela se jmenuje Wing and Hollow a album je nazvané Frozen Trees. Hrajeme rootsy-folk-indie a vystupujeme v L.A.
Kdybych měl dvě noční práce, tohle by byla ta druhá. Hudba je obrovská věc, kterou se chci zabývat a tvrdě na ní děláme. Bereme to zodpovědně a milujeme to.


Minulý týden jsi byl na Tribeca Film Festival. Co sis odtud odnesl?

HL: Pracoval jsem s opravdu dobrým kamarádem, Jaredem Freedman, který má film, jenž dělal s Andersonem Silva. Jared to produkoval, byl to jeho nápad a oslovil Andersona, protože mu chtěl říct svůj příběh. Jared viděl význam ve svém příběhu o nepochopeném bojovém mistrovi. Pokud neznáte Andersona, je to UFC šampion ve střední váze,  je neporažený. 


Měl jsi možnost vidět na festivale i jiné filmy?

HL: Neměl. Měli jsme dost práce. Chtěl jsem vidět dokument Ozzy ["Bůh žehnej Ozzymu Osbourne"]. Miluju Ozzyho, konkrétně Sabbath éru. Slyšel jsem, že ten film je zaměřen na toto období a to jsou právě ty roky, kdy jsem Ozzyho zbožňoval.

Je tu ještě něco, s čím by ses o The Blinkumentary rád podělil?

HL: Doufám, že film bude připraven na letní vydání. Chtěl bych taky zdůraznit, že ve filmu je spousta příběhů. Není to pouze dokument o vystoupení. Má spoustu historek, srdce a kluci se opravdu otevřeli a podělili se o své zkušenosti. Je to dost přirozené, se srandovními Blink-182 momentkami. Nechci, aby si lidi mysleli, že tohle je jen běžný film. Má vše z dospělých Blink, ale taky z Enema Of The State éry. Myslím, že to je skvělá reprezentace kapely v tom, odkud přišli až po to, kam se dostali.

Podívejte se na trailer The Blinkumentary:


Komentářů: 7 | RSS |
Komentář ze dne: 01.05.2011 09:07:52     Reagovat
Autor: skeptik     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
tak to nevim jestli to vyjde do léta když se čeká na kapelu s doděláním........................

Komentář ze dne: 02.05.2011 01:47:21     Reagovat
Autor: willdonor     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
xD

Komentář ze dne: 01.05.2011 11:42:31     Reagovat
Autor: Condra182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Strašně se těším, až to vyjde!! Hlavně doufam, že nikoho nenapadne to dubovat a dají tam jenom titulky.. Jinak doufam, že to nějak přelouskam s mojí angličtinou, až to vyjde.

Komentář ze dne: 01.05.2011 13:30:37     Reagovat
Autor: jarcek     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
dikec paci :)

Komentář ze dne: 01.05.2011 17:07:07     Reagovat
Autor: cer.mi [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
taky děkuji za překlad :-) jinak se nemůžu dočkat, bude to strašně zajimavé podívat se do zákulisí reunion fáze :-)

Komentář ze dne: 01.05.2011 19:29:57     Reagovat
Autor: paci182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Rádo se stalo, má na tom zásluhu i cross, který přeložil aspoň půlku ;)

Komentář ze dne: 01.05.2011 19:42:00     Reagovat
Autor: cer.mi [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
tak část díku posílám i crossovi :D

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je neděle/nedeľa)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se