AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
01.07.2011 v 10:47 (P☂ET), 5818x přečteno
Přečtěte si překlad velice rozsáhlého interview s Markem a Tomem. Dozvíte se v něm plno zajímavých věcí. Podle toho co kluci říkali, tak Blink tu bude ještě hodně dlouho. Čtěte exkluzivní překlad jen na blink-182.cz.Už je to 8 let co blink-182 nahráli svoje poslední album. Tom DeLonge, Mark Hoppus a Travis Barker šli po různých cestách a pracovali na vlastních projektech. DeLonge má kapelu Angels and Airwaves, zatímco Hoppus má vlastní televizní show Hoppus on Music a Barker působil na několika různých albech. Právě Barker téměř tragicky zahynul při nehodě letadla. Ale teď je kapela zpět. A chystá se vydat album a jet na turné s My Chemical Romance.
 

Všechny ty projekty, Travisova solo deska, Tomova kapela AvA, Markova TV show, dalo by se říct že blink je teď vedlejší projekt nebo je to pořád priorita?

Mark Hoppus: Není to ani náhodou vedlejší projekt. Blink je naše priorita - blink existuje už skoro 20 let. Ostatní projekty v našich životech nám umožňují dělat něco jiného, kreativního a pak zpátky přinést své znalosti do Blink. Ale Blink doopravdy není vedlejší projekt.

Tom DeLonge: Taky myslím, že máme neuvěřitelně věcí, které jsme se naučili mimo kapelu a pak je to fakt sranda spojit věci, které jsme se naučili jinde. A to je jedna z věcí, která dělá kapelu silnou. Myslím, třeba když začal dělat Travis bicí smyčky. To už bylo před hodně lety, ale bylo to něco nového co přinesl do punkrockového světa Blink. A blink rozhodně není vedlejší projekt.
 

Můžete nám říct víc detailů ohledně toho, co se děje ve studiu? Je to vždycky fascinující, když se původní členové nějaké skupiny dají dohromady a uplatní ostatní vlivy. Slyšel jsem, že to nahrávání trvá déle, protože jste více produktivní. Řekněte mi o tom více.

Tom DeLonge: No, myslím, že ten kdo nerozumí nahrávání si většinou myslí, že to probíhá tak, že celá kapela sedí v jedné místnosti a vy píšete a kapela se na tom shodne. A nahrává se postupně, protože zároveň muže jen jeden člověk nahrávat. Tak ostatní členové, jen tak sedí a čekají až budou moct nahrávat zase oni.

A my teď máme výhodu, že máme 2 studia tak zvládneme mnohem víc práce, než kdybychom byli v jednom. Pořád jsme s Markem komunikovali, když jsem nahrál něco já a zároveň i on, tak jsme si to mohli hned oba poslechnout buď přes web nebo jsme přijeli k sobě a sedli jsme si nad tím. Tohle urychlilo plno věcí.

Náš kreativní proces byl velice vzrušující, bavili jsme se o plno věcech jak osobních tak profesionálních, které jsme za tu dobu zažili. Myslím, že naše schopnosti se od posledního alba hodně zlepšily. Taky jsme byli na turné, která nám připomněla, kdo doopravdy jsme a jak jsme začali. Byla to opravdu radost modernizovat to co děláme a citíme se svobodní. Můžeme teď používat nejrůznější technologie.

Ještě jedna věc - Víte, vyrostli jsme na tom, že jsme psali naše písničky v garáži nebo v pokoji a pak jsme to šli nahrát, co nejrychleji. Teď máme vlastní studia. Můžeme se do toho pustit opravdu do hloubky a dělat avantgardní věci a taky klasický věci zároveň.

Mark Hoppus: Byla to výzva, že jsme při nahrávání mohli dělat vlastně cokoliv jsme chtěli individuálně, ale zároveň zachovat tu naši energii tří chlápků. Snažili jsme se udržet rovnováhu.

Jak je to s albem? Jste hotoví? Slyšel jsem, že musíte dát album do Geffenu (vydavelství) do 31.7 .

Mark Hoppus: Ano. Do 31.7. a singl 3.7. Travis právě nahrává bubny. Tom dokončuje kytary a nějaký zpěv a já  dokončuju kytary, basu a nějaký zpěv. Budeme pracovat pravděpodobně až do toho 31.7. Jsem šťastný, že už to bude hotové.

Tom DeLonge: Pravděpodobně pojedeme do prezidentova domu ve 2 ráno a hodíme mu nahrávku do pokoje otevřeným oknem poslední možnou sekundu.

Mark Hoppus: Tom myslel prezidenta vydavelství, ne prezidenta USA.

Tom DeLonge: Jo, prezidenta vydavelství. Víte, je srandovní, že jsem stresoval, když jsme začali zkoušet asi před týdnem nebo dvěma. Myslel jsem že nebudeme stíhat, ale jsme v podstatě hotoví. Myslím, jakože fakt jsme hotoví. Jak říkal Mark musíme dokončit už jen maličkosti a poslední úpravy. Poslední věci a všechny songy budeme mixovat.

Takže do 31.7 budeme mixovat a bude probíhat mastering, takže ano - jsme tam. Skvělá věc je, že to bude, to co chtějí naši fanoušci. Budeme navazovat tam, kde jsme skončili u minulé desky. Rozdělili jsme si desku na třetiny, jak říká Mark. Každný z nás dělá své věci a pak se sejdeme a dáme to všechno dohromady.

Takže je to velice rozličné a proto, to trvá tak dlouho. Fakt si to užíváme a děláme super věci.Co budete hrát na nové letní tour? Budou tam songy z nového alba?

Mark Hoppus
: Oh určitě. Myslím, že to bude mix nové desky a starších věcí, které jsme hrali posledních 20 let. Myslím, že když někdo příjde na koncert blink-182, tak chce slyšet věci jako “All the Small Things” a “Rock Show” a “Stay Together For the Kids” a další singly. K tomu ještě přidáme písničky z nového alba. Právě přemýšlíme, které vybereme.
 

Týkají se vás pořád ty staré blink písničky?

Tom DeLonge: Mě jo.  Je to dobrá otázka, je to něco, nad čím jsem sám přemýšlel, když jsme se dali dohromady. Ale vzpomínám si, že když jsme se úplně poprvé všichni sešli a hráli jsme staré písničky, tak jsem se cítil stejně, jako když mám za hodinu hrát koncert.

A předtím než jdu na podium s jakoukoliv kapelou, tak vždycky hodinu předtím poslouchám hudbu, poslouchám staré punkrockové skupiny. které jsem poslouchal na střední škole. A když to poslouchám, tak mě to nažhaví, protože se citím stejně, jako když jsem začínal hrát na kytaru, abych se dostal z předměstí a dokázal něco velkého.

Když jsme začali hrát songy Blink, tak se pořád citím stejně, je to   nejúžasnější věc. Dostává mě to zpátky do doby, kdy jsem byl teenager a chtěl jsem měnit věci, a to je nejlepší věci ohledně kapely - je to jako být navždy mladý. Hrajeme vždycky nahlas a rychlý věci - je to fascinující být tohoto součástí.


 
Zajímalo mě, jestli jste se někdy bavili o tom, jak se vyvíjel proces nahrávání? Říkali jste, že pracujete v různých studiích. Co to znamená pro album?

Mark Hoppus: Pro mě osobně to nic nezměnilo. Dřív jsme všichni seděli ve studiu v San Diegu a jen tak jsme nahazovali nápady a zkoušeli jsme různé věci, Tom třeba přišel s nápadem, který by mě s Travisem nenapadl.

Teď děláme to stejné, jen trošku jinak. Pořád vymýšlím nápady, které Tom zkouší ve studiu a pracuje na tom, a to dělá písničky skvělými. A to stejné s Travisem. Necháváme každého z nás, aby jakkoliv upravoval songy, abysme slyšeli to co chceme - aby Blink zněli jako Blink..

Tom DeLonge: Rozdíl je v tom, že jen tak nesedím s akustickou kytaru, ačkoliv to pořád dělám,. ale vymyslet nápad a pak na něm pracovat, aby to nějak znělo je rozdíl. Prostě zahrát to na stereu a řict "Teď to poslouchejte. To je něco"
 

Když jste se rozpadli, tak jste řešili určitě problémy. Vím, že Tom chtěl najít cestu, aby mohl být více s rodinou, což vyústilo v problémy v rozvrhu koncertů a nahrávání. Mluvili jste o oddělených studiích a věcech jako Pro Tools, tak mě zajímá, jak to funguje teď? Máte čas na rodiny?

Mark Hoppus: To, že máme 2 studia je skvělá věc pro nás všechny. Můžeme takhle pracovat zároveň a více intenzivněji a taky trávit víc času s rodinami. Jen náš rozvrh se trošku změnil, dřív jako mladší jsme začali pracovat po poledni a skončili jsme po půlnoci.

A teď já osobně jsem ve studiu od 9 do 5 a pak můžu jít domů za rodinou a stále udělám stejný kus práce. A protože máme 2 studia, jak už říkal Tom, nemusíme čekat na toho druhého, než nahraje svoje věci, aby mohl ten druhý jít potom nahrávat. Tom pracuje v San Diegu a já s Travisem v Los Angeles.Tom DeLonge
: Další věc, která příspívá tomu, že je to trochu jinak, je že respektujeme své životy během rozpadu a teď když jsme se vrátili, tak každý musí být schopen vyhovět ostatním a vzájemně to pochopit.

Od toho se odvíjí i náš rozvrh. Je teď snažší říct: "Hej můžeme to udělat jindy? Někdo má narozeniny, tak prostě nemůžu" nebo "Nemůžu přijít, protože mám hodiny tance", a to byl vtip, ale neslyším vás se smát, protože jste ztlumení. Jde o to, že se respektujeme.


Zmínil jsi moment, kdy se ti vrátila síla. Potom co jste pracovali několik let odděleně, jak se ti ta síla vrátila? A byl tu nějaký specifický moment během psaní nebo nahrávání, kdy jsi si to uvědomil a řekl jsi: "Aha to jsme my. Jsme zpátky."

Mark Hoppus: Myslím, že to chvíli trvalo, než jsme se dostali k tomuto. Nejdřív jsme museli obnovit přátelství, když jsme se spolu nebavili asi 5 let a pak jsme se ve studiu museli dostat na stejnou cestu. Myslím, že to všechno vyplynulo přirozeně, cítil jsem se jako doma, cítili jsme všichni, že Blink-182 je náš domov, ale na druhou stranu jsme cítili, že jsme spolu tolik let nepracovali ani nebyli přátelé. Trvalo to několík měsíců, než jsem si řekl " Ano, všechno už funguje"
 

Tom DeLonge: Jo tak to bylo - kapela je zvláštní entita, je to jako práce a vaši přátelé zároveň. Taky je tu hodně odpovědnosti, když jste v kapele.

Je to zvláštní mix, takže to chvíli trvalo, než jsme poskládali ty kousky zpět a všechno rozběhli. Byl to dobrý pocit, citít, že jsme schopni se pohnout kupředu jako kapela. Ale ano, můj moment, kdy jsem si uvědomil, že jsme opravdu zpátky byla tour v Evropě. Hlavně díky tomu, že to byla jedna z největších událostí kapely, hráli jsme před 100,000 lidmi, bylo to šílené.

V ten moment si říkáte: "Dobře, jsme v největším okamžiku kapely a to jsme skoro ani nezačali". Byl to pro mě velký moment.

Říkali jste, že nové album naváže, tam kde staré skončilo. Zajímá mě, jestli tam budou i nové prvky, které jste dřív nepoužili.

Tom DeLonge: Ano - myslím si, že je tam plno nových prvků. Právě jsem minulou noc poslouchal Markův elektronický kousek a je to opravdu avantgardní. Je to opravdu jiné. Přimělo mě to přemýšlet o dalších jiných prvcích, které v kapele máme. Procházel jsem naše nové písničky a zjistil jsem, že ty songy, kterými jsem posedlý, zní uplně jako starší songy blink.

Prostě máme songy, které jsou podobné jako naše starší, ale jsou tu i uplně nové a experimentální. A pak tu jsou písničky prog-rock blink, prostě písnička blink s kvality stadionového rocku.

Takže na albu máme opravdu různorodé písničky. To je super, protože tím způsobem, jak jsme to nahrávali, zní každá písnička specificky. Máme ruzné techniky a navíc třeba, když Mark dělá kytary v LA, tak zní uplně jinak, než kdybych to zahrál já. Dává to albu jiný nádech a je to vzrušující.


Zmínili jste, že jste se chtěli dostat z předměstí a prorazit. Ovlivnili jste celou generaci lidí, když mluvím s hudebníky, kterým je kolem dvaceti, tak patříte k jejim největším idolům. Cítite se jako kapela, která odstartovala tisíc dalších?

Mark Hoppus: Nikdy jsem osobně nad tím takhle nepřemýšlel. Jsem vděčný, že plno kapel jsou úspěšné a uvádí nás jako inspiraci. Je to velká čest. Ale jde nám o naši věc. A tak to bylo vždycky, byli jsme jen srandakapela a měli jsme úspěch. Měli jsme vždycky sklopenou hlavu, ale teď mi přijde, že je to cool mít rád blink-182, nějak to chápu.

Tom DeLonge: Jo je to divný. Možná se stává jen kapelám, které už fungují dlouho - my už jsme skoro 20 let a možná v tom je ten zlom, kdy si lidi řeknou "Kurva, dobře, pořád to nemizí, budu to milovat" Je to velká čest, když kapela může zanechat nějaký odkaz. To je  zvláštní být inspirací, když ji sami hledáte jinde.

Mark Hoppus: Je to zvláštní být citován jako inspirace, když se my teprve snažíme zjistit, kdo doopravdy jsme.
 

Potom co jste se dali dohromady, myslíte, že blink vydrží déle?

Mark Hoppus: Říkáme to od začátku, blink vydrží tak dlouho, dokud si to budeme užívat, tak jak si to užíváme. Nahrávání tohoto alba bylo fakt zábavné, byla to výzva. Teď pojedeme na velkou tour, bude to sranda. Naši spolupráci si prostě užíváme.

Myslím, že všichni tři se na kreativní proces díváme jinak, někdy to může být frustrující, někdy zase radost. Vidím to, ještě na hodně let.

Tom DeLonge: Říkavali jsme - na našich albech jsou skryté písmenka abecedy a lidi je hledali a tak jsme říkali, že musíme dokončit celou abecedu. Takže co je teď na řadě Marku? Já abecedu neumím.
(pozn: Flyswatter - na obalu má A, Buddha začíná na B, poté Chesire Cat začíná na C, Dude Ranch začíná na D, Enema Of the State začíná na E, na obalu Mark,Tom and Travis show je buben s písmenem F, na obalu Take Off Your Pants and Jacket je bunda s písmenem G, na untitled albu tvoří smajlík H, u Greatest Hits je I ve slově hits, a teď nás čeká J)

Mark Hoppus: Myslím, že jsme u J.

Tom DeLonge: Super, jsme u J, takže máme před sebou ještě hodně práce, než dokončíme abecedu.Posledních 20 let jste byli jedna z nejdůležítějších kapel z Kalifornie a vaše turné končí v Hollywood Bowl v říjnu/septembri a nahrávali jste také v Kalifornii v LA a San Diegu. Myslíte, že jižní Kalifornie pořád tak patří ke ?kapele.

Mark Hoppus: Určitě, všichni 3 jsme se narodili a vyrůstali v jižní Kalifornii. Vyrostli jsme na stejné kultuře. Na střední si z nás dělali srandu, protože jsme jezdili na skatech a poslouchali punkrock - byli jsme prostě loseři. Je to součást naší indentity.

Tom DeLonge: Je to naše poslání v Kalifornii.

Mark Hoppus: Jo já sám tady postavil kostel.

Tom DeLonge: Nemůžete odtrhnout jižní Kalifornii od někoho, kdo tu žije celý život. Já se narodil a vyrůstal v San Diegu. Ať už jsem kdekoliv na planetě, pořád jsem jako Kalifornčan, ať už se oblékám jakkoliv, pořád chci mít tričko a sándale...

Mark Hoppus: Sandále?

Tom DeLonge: No, Birkenstocky, to jsem nechtěl říct, ne nenosím Birkenstocky.

Mark Hoppus: Jedině Crocsy.

Tom DeLonge: Ale já nosím žabky, tady můžete nosit žabky kamkoliv a to je super. Nemusíte se moc oblékat a předstírat jak jste na úrovni. Můžete jít do pěkné restaurace jen v tričku a žabkách. Je to úplně jedno.

Mark Hoppus: Nemůžu uvěřit tomu, že budeme hrát v Hollywood Bowl. Budeme hrát v Hollywood Bowl, to je úžasné.

Tom DeLonge: Vždycky jsem si myslel, že je to obří dýmka v LA. To byl pěkně blbej vtip, promiň.

Četl jsem na vašem Twitteru, že až budete hrát v Hershey v Pennsylvanii, (pozn. vyrábí se tam čokoláda Hershey) tak dostanete 2 kila čokolády na pokoj. Je to pravda?

Mark Hoppus: To je pravda. Pokaždé když tam hrajeme, tak nám jako na uvítanou dají balíček Hershey, je tam dvoukilová tabulka čokolády.

Tom DeLonge: Pak příjdou a rozmažou vám ji po celém těle.

Mark Hoppus: Někdy.

Řekněte mi nějaké detaily ohledně prvního singlu. Jak se bude jmenovat a jak zní a všechno prostě?

Tom DeLonge: To je dobrá otázka, název ještě nemáme..

Mark Hoppus: Zajimavé je, že ještě ani nevíme, jaká písnička bude první singl. Na tom se shodneme ne? Máme 3 nebo 4 kandidáty, Travis stále dokončuje bubny a pak je budeme mixovat. Myslím, že až pak určíme první singl, protože během tohoto procesu se může leccos změnit. Takže máme ještě hodně práce.
 

Jak byste popsali evoluci hudby za posledních 20 let a jakou radu byste dali začínajícím kapelám?

Mark Hoppus: Ani nezačínejte hrát, nemá to cenu - Ne, ale je to velice těžké. Vždycky jsem si myslel, že je to těžké pro malé kapely se prosadit, kvůli těm obřím hudebním společnostem. A když se dívám zpátky... Myslím, že dnes je to ještě těžší než dřív, protože vydavelství investují málo pěnez do nových kapel. Peníze hrajou velkou roli. Navíc je tu málo nezávislých vydavelství jako třeba - Christ.

Tom DeLonge: Myslím, že největší rozdíl je v tom, že je tu méně zprostředkovatelů. A to je velké vítězství, ale jak říká Mark, nejsou zdroje na to, aby se vytvořil kvalitní produkt. Navíc díky  třeba Facebooku unikají na internet nejrůznější věci.

Zabavní průmysl od hudby přes filmy, prostě všechno si teď lidi můžou sehnat díky novým technologiím, bez nějakých zprostředkovatelů. Internet propojuje svět.
 
Mark Hoppus: Ty jsi nikdy neviděl nikoho v obleku.

Tom DeLonge: Ne ... no jen v saku a bez kalhot, ale tak aspoň hezký sako..

Steven Rosen: Čau jak se vede?

Tom DeLonge: Čau

Vím, že jste oba machři přes výbavu, máte vlastní nástroje, můžete mi říct co jste používali ve studiu? A hledali jste nějaké nové zvuky od posledního alba? Víte moderní věci? A když zemřel váš producent Jerry Finn, zajímalo mě jak jste se cítili a jestli jste přemýšleli, kdo bude produkovat další album?

Mark Hoppus: To jsou skvělé otázky.

Steven Rosen: Děkuju.

Tom DeLonge: Co lidi nechápou ohledně kytar, že hodně lidí bere kytary jako obrovské dědictví. Víte moje kytara je ve stylu 60. let a někdo chce prostě kytaru, která umí to nebo to. Kytara je nástroj a při nahrávání potřebujete i šroubováky a tak. Někdy zase potřebujete single snímače a někdy zase humbuckery. Některé kytary jsou dobré pro zkreslený zvuk, některé zase pro čistý.

Ale jde mi o to, že na této nahrávce bude něco, co jsme se naučili od Jerryho Finna, jde o to, že jedna písnička, může mít klidně 2 nebo 3 i 4 různé kytarové stopy.

Proto lidi co hrajou jazz mají jiné kytary než ti co hrajou metal. Ale v kapele jako blink používáme snad všechny druhy od těch jazzových po metalové.

Mark Hoppus: Jaké kytary, Tome?

Tom DeLonge: No třeba Gibson Explorer je známá metalová kytara. Je černá vypadá jako gothic. Nebo Fender Stratocaster, což je jedna z nejznámějších kytar. Používám oba druhy na nové blink desce. Takže co jsme se naučili od Jerryho Finna? No Marku, kolik měl Jerry kytar?

Mark Hoppus: O můj bože... Měl asi největší sbírku kytar, kterou jsem kdy viděl.

Tom DeLonge: A všechno nás o tom naučil. Když začal Jerry produkovat, přišel a řekl kytaristovi, ať něco zahraje a on ''Ok, co mám zahrát?'' a Jerry na něj: "A kurva, já o kytarách nic nevím" , tak šel domů a přečetl tu největší knížku o kytarách.

A to všechno nás naučil. A desku si produkujeme my sami. Ale máme skvělé techniky. A tajemství blink je, že jsme všichni tři uplně odlišní, ne jenom hudebně, ale i životní styl. Takže všechny tyhle vlivy přinášíme do Blink.

Mark Hoppus: No a já používám basovku, kterou jsem použil na posledních třech albech. No a kytary jsem používal Fender Stratocaster, Fender Tele Junior, taky mám 1957 Les Paul. Ne vlastně 1959 Les Paul Junior, moje chyba. Používal jsem i Fender Esquire 1957.
 V jednom interview pro MTV asi před rokem jste říkali, že je to pravděpodobně nejambicioznější album, které jste kdy napsali. Tak mě zajímá v čem se liší od ostatních vašich nahrávek?

Tom DeLonge: Myslím, že hlavní rozdíl je ve využití technologií. Na minulém albu jsme u demo nahrávek využili minimum technologie - pro lidi, kteří nerozumí co tím myslím: "Hej tady je písnička, takhle zní, co si o tom myslíš?" Ale když to dáte do počitače, tak upravit cokoliv je jednoduší. Můžete měnit tempo, efekty a tak.

Tohle je asi ten největší rozdíl. Není to jako jen sedět s kytarou a bubny víte? Na tom jsme vyrůstali.
Víte když začínáte, tak máte roky a roky a roky na to se naučit hrát na kytaru, napsat a nahrát album. Ale když už pak jednou to album nahrajete, tak potom musíte tak do dvou let vydat další album. To už nemáte tolik času jako u prvního, ale jak dlouho to je od posledního alba blink? Marku kolik? 6 nebo tak nějak, ne?

Mark Hoppus: Od kdy?

Tom DeLonge: Od posledního alba.

Mark Hoppus: 8 let.

Tom DeLonge: Je to 8 let. Ano. Takže jsme měli plno času na představy jaké by bylo další album blink. Hodně jsme se od té doby posunuli, ne jenom muzikálně, ale i jako osobnosti. Je možné cokoliv, protože chápeme základy a podstatu nahrávání. Mark produkoval spoustu jiných kapel, já produkuju vlastní věci. Travis také produkoval a hrál s významnými hudebníky. Takže mám hodně znalostí.

Četl jsem minulé intervium, kde jste zmínili možný název songu "Ghost on the Dancefloor", který je odkazem na smrt Jerryho Finna a DJ AMa. Budete ho ještě vylepšovat? A jsou na desce nějaká další podobná témata?

Tom DeLonge: Tenhle song .. nevíme ... víš, jednou jsem slyšel, že Bob Dylan nikdy nemluvil o významu svých songů, protože to vezme posluchačům zážitek. Ale můžu ti říct, že tenhle song nebyl napsán o tomhle. Vím však, že tento song uhodil na podobnou strunu. Je tu song nazvaný "Ghosts on the Dancefloor". Je to spousta rozdílných chápání z různých pohledů, alespoň to je můj názor. Ale jedna věc, která mě fakt těší je fakt, že jsem zahrál na emoční strunu v nějakých lidech.
 

Připravuje se stále Blinkumentary k vydání?

Mark Hoppus:
Ano. Ano, my - myslím, nevím jestli - Tome, poznačil sis to?

Tom DeLonge:
Netuším. Haven udělal skvělou práci a už to dokončuje. Takže to je to, co přijde - Marku (potichu) myslím, že na podzim. Asi během tour nebo tak ... 

Mark Hoppus:
Ano. Myslím, že to má souvislost s deskou.  My právě dokončujeme střih a děláme si poznámky. Takže se domnívám, že se Haven vrátí a poupraví tyhle poznámky a pak přijdeme s plánem a vydáme to.


Má album název? A pokud ano, z čeho vzešel?

Mark Hoppus:
Ve skutečnosti se snažíme na něj přijít. Nemůžeme se rozhodnout, jestli to chceme zábavné nebo smysluplné nebo jestli bysme prostě měli chtít - nebo jestli se máme o to vůbec starat. Takže jsme s Tomem o tom debatovali před několika dny a stejně jako každé jiné album - domníváme se, že počkáme do poslední možné sekundy a když si budeme myslet, že je to vtipné nebo uvážené, tak to prostě bude.

Tom DeLonge:
Slyšeli jsme - ano. Škoda, že Thriller je už zabraný.

Mark Hoppus: Thrille je zabraný, White Album je zabrané, Pet Sounds je myslím taky zabrané. Kdo by si tohle pomyslel?

Tom DeLonge: Pak je tu hip-hopová nahrávka: I'm Gay. Která u mě vede, znáte ji? Budu o tom mluvit později. Je to pravdivý přiběh.

(podle Marka už blink mají název pro album i datum vydání)

Operator: Další otázka bude od Stevena Rosena.

Steven Rosen: Ahoj, já jsem ten, kdo se ptal na vaše kytary předtím.

Mark Hoppus: V pohodě.

Je zajimavé, že Blink pořád jsou. Víte po 20 letech existence, po 8 letech od poslední desky. Myslíte, že i moderní kapely dokážou zůstat takhle dlouho navrcholu?

Mark Hoppus: Nevím, těžko říct. Nevím, jak Blink vydrželi takhle dlouho. Myslím, že je to tím, že píšeme písničky od srdce. Nikdy jsme se neřadili do nějakého žánru.
Myslím si, že to, co se často stane, je že některé kapely se prostě snaží dál zapadnou do škatulky a být tím, co od nich lidé chtějí, bojí se růst a postupovat ve své muzice, bojí se zkoušet různé věci. Ale s Blink jsme začali jen jako rychlá a hlučná kapla, ale taky nás bavily i jiné věci. A pak se přidal Travis a přinesl s sebou úplně jinou kreativní stránku, ale nemyslím si, že bychom kdy napsali něco, při čem by si kdokoli z nás řekl "ou, tohle ale není Blink" protože když to prostě jde od nás, z našich hlav, tak je to Blink.

Mark Hoppus: Myslím, že jsme fakt šťastní, že můžeme mít to co máme a můžeme pokračovat ve své kariéře tak dlouho jak v případě blink a taky tak dlouho, jak jsou kapely ochotné brát šanci, zkoušet a růst. A ne pokračovat v tom, v čem vždy. Myslím, že tyhle kapely budou ty, které si lidi rádi poslechnou. Já si idealizoval Beatles a nikdy nezněli jako oni sami na předchozí desce a to samé s Kanye. Nikdy nevíš, s čím Kanye West přijde příště. Víš, myslím, že úspěšní umělci jsou ti, kteří vždy směřují k překvapení sebe sama i ostatních lidí.Tom DeLonge
:  Mám už svou špatnou minulost co se týče vybírání skupin, které vydrží a těch, které budou mít jen jeden velký moment ve své kariéře. U některých kapel si prostě říkáte "Wow, ok, no, tohle nikam nevede."

Ale jen se otočíte a už je to nejslavnější kapela v tu chvíli, ale ano, snaží se - no nevím. Myslím si, že ty kapely - podívejte můj vážný názor na tohle je, že v showbusinessu máte filmy a máte kapely. A ty se liší. A úkolem hudebníka je přenést do hudby to, co má v srdci a být prostě věrný skutečnosti - abyste si potom vy, jako mladí posluchači, mohli říct, že tomu muzikantovi rozumíte a máte s ním něco společného a říct si"Wow, fakt mu rozumím. Dokážu se do něj vcítit"

 

A tohle ve filmech nemáte, jsou tam herci, vždycky hrají. Vy vůbec nevíte, kdo ti lidé jsou ve skutečnosti, chápete? Možná se vás dotkne ten příběh nebo tak něco, ale není to tak jako s kapelami, podle mě je úkolem kapel přijít na to, jakým způsobem lidem zprostředkují svoje vnímání světa - a to mají od srdce - a potom je z takového hudebníka dobrý textař - a tohle je potom přesně to, co nás dělí od filmového průmyslu.

A přitom je to hrozně důležité (nepředstírat a být upřímný), ale je to tak, jak už Mark řekl, že je na scéně spousta mladých kapel, a chápejte, prostě to ani není jejich chyba, jsou mladí a prostě opravdu chtějí být součástí scény a když tohle chcete, fakt se snažíte být cool spíš než chtít lidem říkat něco od srdce, protože to si taky žádá spoustu odvahy takovýmhle způsobem zveřejňovat svoje pocity a dojmy - ale kapely, které opravdu vytrvaly, jsou přesně ty kapely, které říkají co si myslím, které jsou hodně upřímné.

 

Přemýšlel jsem o vašem současném turné a o tom, jestli si prostě sednete a rozhodnete se, že na turné pojedete s těmi a těmi kapelami? Vím, že jste dřív bývali velkými fanoušky kapely Rancit, ale mohli byste nám říct, jak vznikl nápad na další kapely a jak se to celé turné dalo dohromady?

Tom DeLonge: Ano. mluvíme o tom - O My Chemical Romance už jsme mluvili i před pár roky a tak je fajn, že to nakonec vyšlo v docela perfektní čas. Jel jsem na jeden z jejich koncertů, setkal se s nimi a prostě jim řekl "Hele, tak jdem do toho." A víte co, vyšlo najevo, že oni měli taky zájem. Takže to nám perfektně vyšlo a je to díky tomu úplně svkělý mix, protože mají něco jiného, jsou punková kapela s velkými ambicemi - mají obrovskou vizi.

Ale jsou zároveň z další generace, né z té naší staré, z níž jsou i Rancid - ti jsou pro nás jasnou volbou. Rancid je jedna z našich vůbec nejoblíbenějších kapel nás všech. (Matt) a (Kim) je taky úžasná kapela, je to prostě kluk a holka, co dělají hudbu - jsou úplně jako Blink. Jsou hrozně vtipní a veselí, ale dělají to co my, akorát v elektronické hudbě - a nejsou slavní, spíš se tak plácají, ale to je na nich to nejvíc okouzlující a úžasné.

Nejsou žádní - nikdy třeba nechodili na žádnou hudební školu v Berkelee, nebo tak něco, prostě jsou tím, co byste od kapely chtěli, jsou prostí, jednoduší - a takoví jsme byli i my. A když se na ně podívám, vidím v nich nás, když jsme byli mladší a říkám si, že mají před sebou úžasnou kariéru. A máme tam kapelu Manchester Orchestra - a normálně taky posíláme požadavky a dostáváme požadavky. Ale my se prostě kolikrát jdeme podívat na to, kdo má v tu dobu volno a prostě pak je to turné - ale tohle turné bude skvělé - a to poslední turné bylo taky super.

Opravdu máme štěstí v tom, že se našich turné chtějí účastnit tak skvělé kapely. Jak říkal Mark, jsme nějakým způsobem populární.

Možná přemýšlím moc dopředu, ale jak to bude s vašimi vedlejšími projekty? Angels And Airwaves? Další album?

Tom DeLonge: Ano, určitě. Budeme to dělat ve zbývajícím čase. AvA teď vydá dvojalbum s filmem. Bude to venku kolem Vánoc. Takže jo. Když jde o blink, tak mají přednost, je to priorita a Angels And Airwaves musí stranou. Ale tak je to všechno zábava, všechno tohle nás udržuje spokojenými.

Operator: Ok poslední otázka od Gary Graffa.

Co se bude dít potom co vydáte album a dokončíte turné?

Mark Hoppus: Budeme mít turné v Evropě a Velké Británii, které jsme museli odložit. Měli jsme tam být právě teď, ale album nebylo ještě hotové. Taky ještě přidáváme další data v USA a pak uvidíme co se bude dít mezi tímto létem a tím příštím.

Tome, Marku nějaké další komentáře?

Mark Hoppus: Díky všem za vás čas. Doufám, že se vám bude líbit naše album až vyjde.

Tom DeLonge: Ano, za několik týdnů bude venku naše hudba a myslím si, že je moderní a relevantní vzhledem k tomu, kde se naše kariéry nachazí. Bude to, co naši fanoušci chtějí. Bude to opravdu vzrušující. Vím, že nám to zabralo hodně času, ale zato to bude přesně to co očekáváte. Takže se připravte na vzrušující léto.


Za pomoc při překladu děkujeme Peťul z paramorefans.cz !


Komentářů: 8 | RSS |
Komentář ze dne: 01.07.2011 11:51:24     Reagovat
Autor: Travis_182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
supr článek a asi to dalo celkem dost práce takže díky :)

Komentář ze dne: 01.07.2011 21:49:11     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
jedno odpoledne a kousek večera...nz :)

Komentář ze dne: 01.07.2011 12:06:17     Reagovat
Autor: jarcek     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
v pohod clanek

Komentář ze dne: 01.07.2011 12:07:00     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Děkujte zejména POET, ten přeložil téměř vše :) + několik odstavců i Peťul. Já jen pár vět, nemám teď moc času.

Komentář ze dne: 01.07.2011 12:51:20     Reagovat
Autor: AvAc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: HeAvEn
Vďaka za preklad, veľmi dobrý článok =o)

Komentář ze dne: 01.07.2011 21:49:58     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: HeAvEn
to sem rád, že se líbí i tobě :D

Komentář ze dne: 01.07.2011 22:55:53     Reagovat
Autor: Paul Finch     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
uplně nejlepší, je to s tou abecedou..

Komentář ze dne: 01.07.2011 23:11:44     Reagovat
Autor: Nikdo     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super, díky za přeložení, parádní prace!

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pátek/piatok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se