AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
13.07.2011 v 23:53 (P☂ET), 6535x přečteno
V mnoha následujících týdnech vám budeme pod nosy předsouvat nový seriál našeho webu. Jelikož naším společným zájmem je kapela blink-182, rozebereme si podrobně její historii. Čerpáno je z knihy, která vyšla v roce 2010. Nejedná se o autorizovanou biografii, jako je v případě Tales From Beneath Your Mom, ale zato popisuje kompletní historii kapely, od éry před blink až po úplnou současnost. V dnešním díle se podíváme na úplně první krůčky kapely.blink-182

Kapely, Rozpad a Návrat

Kapitola První: Úplné začátky
 
 
Thomas Matthew DeLonge Junior se narodil 13. prosince 1975 a vyrůstal v Poway v jižní Kalifornii. Je to město s necelými 50-ti tisíci obyvateli v San Diego County. Žije se tu krásně, i když trošku ve stínu velkých jasných světel velkoměst v okolí. Poway je stará osada původních amerických indiánů. Název Poway v překladu znamená "Dvě malá údolí". Bylo tu nalezeno mnoho šípů a hrotů kopí, což z Poway dělá velice důležité historické místo. Tohle všechno asi mladý teenager Tom DeLonge věděl, ale přesto byl vyhozen z Powayské střední, protože přišel opilý na basketbalový zápas. Nebylo to příliš šťastné pro jeho budoucí studium, ale na druhou stranu to bylo to nejlepší, co ho mohlo potkat v jeho hudební kariéře. DeLonge se totiž nutně musel přihlásit na jinou školu, a to na střední v Rancho Bernardo. V roce 1992 dali Tomovi druhou šanci a příležitost v pokračování studia a taky mu dopřáli příležitost v hudebním růstu jeho oblíbené hudby, v té době to byl zejména punkrock (jeho nejoblíbenější kapela byla v té době Descendents).
 

Nejlepší věc v Rancho Bernardo byla, že se tu pravidelně konaly soutěže kapel. Pro teenagera s - postojem proti -establishmentu - a jeho staro novou kytarou, kterou dostal k narozeninám, to nemohlo být lepší. Hned začal psát vlastní věci na svojí akustice a poté přišel ten den - soutěž kapel.

"Moje kapela, The Necropheliacs, hrála cover Metallicy - 'Creeping Death'." Říká původní bubeník blink-182 Scott Raynor. "Tom hrál písničku 'Who's Gonna Shave Your Back Tonight?'." Byl to jen on, jeho kytara a plná tělocvična lidí. Toto vystoupení jeho dočasné 'kapely Big Oily Men', udělalo na publikum velký dojem. Také Raynor si všimnul tohoto vystoupení. Jeho kapela The Necropheliacs se poté brzy rozpadla kvůli odchodu zakládajícího člena Paula Scotta, který se musel odstěhovat. Ale ještě předtím Paul seznámil Toma a Scotta na party, kde zjistili, že mají mnoho společného. Tom byl kytarista/zpěvák, který hledal někoho stálého do kapely a tak se rozhodli, že budou spolu hrát a nebo jen tak jamovat. "Začali jsme v domě našich rodičů" říká Raynor. V této době neměli žádné jiné ambice, než hrát fakt pořádně hlasitou hudbu.

Scott William Raynor Junior se narodil 23.května 1978. Scott se bubnováním zabýval už déle, působil hned v několika metalových kapelách. "Začal jsem s bubnováním asi 4 roky předtím, než jsem potkal Toma" pokračuje Scott. "S kamarády jsme dělali hlavně nejrůznější covery. První song jsme hráli s mým kamarádem Ryanem Kennedym, bylo nám tehdy asi jedenáct a inspirovali jsme se Metallicou. Metallica byla pro nás až příliš technicky náročná, tak jsme se naučili 'Twist of Cain' od Danzig a taky 'London Dungeon' od Misfits. Hráli jsme to na jedné školní soutěži. První písničku, kterou jsem hrál na opravdovém koncertu, byla 'Vlad The Impailer' od Gwar. Ale nebyl jsem v žadné kapele, která by se dala nazývat doopravdickou kapelou ve smyslu nějakého úspěchu."

Raynor a DeLonge měli nepravidelné zkoušky a vystoupení s různými basáky (říká se, že s nimi hrál i jakýsi Derek, ale bude to asi pouze narážka na fiktivní postavu Dereka Albiona Smallse). Moc daleko se takhle nedostali - jen tak hráli a jezdili na skatech. Ale to se brzy mělo změnit.

Příchodem Marka Allana Hoppuse, který byl starší než Tom a Scott. Mark se narodil 15.března 1972 a žil v Ridgecrestu v Kalifornii. Dříve se, vhodně, jmenovalo Crumville. Mark hrál na basu od doby, kdy ji dostal jako dárek k patnáctým narozeninám. Hrál v několika kapelách. Například Pier 69 nebo The Attic Children, se kterými v roce 1988 nahrál demo nahrávku - většinou šlo o covery britské kapely The Cure. Další skupina ve které působil byla Of All Things. V roce 1992 absolvovali sérii minikoncertů na různých párty a taky hráli v The Oasis v Ridgecrestu - hráli zejména covery písniček kapely Descendents. Každá zkušenost mu přišla vhod a Mark prahnul po opravdovém živém koncertu. Poté, co se Mark přestěhoval do San Diega, se vracel na víkendy do Ridgecrestu, aby mohl cvičit s kapelou Of All Things, ale po chvíli se to stalo přílíš zdlouhavé a namáhavé, bylo to moc daleko a tak celá kapela vyšuměla. Nakonec je to dobře, protože jinak by netrávil tolik času se svojí sestrou Anne, která ho seznámila s Tomem.

"Tom a Scott se jednou, fakt dávno, potkali na párty a začali se spolu bavit. Oba chtěli založit kapelu" říká Mark Hoppus. "V tu dobu chodila moje sestra s jedním kamarádem od Toma, a tak mě seznámila s Tomem a prostě jsme začali psát písničky, takhle to začalo." Zábava začala okamžitě. Na jednom z prvních setkání Marka a Toma, které proběhlo v místním skateparku, se Mark pokoušel ukázat jeho nový trik. Vylezl na pouliční lampu a skočil dolů - zlomil si oba kotníky. Tři týdny pak chodil o berlích, ale basáky nikdy nic nezastaví. DeLonge a Hoppus bylo komediální duo už od začátku.
 

 
Scott Raynor byl opravdu nadšený z vývoje kapely. "Opravdu jsem si to s nimi užíval. Byli fakt zábavní. Navíc mi bylo jen 14 nebo 15, když jsem je potkal. Neměl jsem ani řidičák, takže jsem díky nim získal plno známostí, poflakoval jsem se společně s jejich partou." Rozhodující bylo, že Mark s Tomem okamžitě nalezli společnou múzu, opravdu je to nakoplo. "Začali jsme zkoušet v mém pokoji" říká Raynor. "Dokonce i moji rodiče se nás zastávali, když si přišli sousedi stěžovat. Nevím ani proč, je to dost těžké poslouchat kapelu, která zrovna cvičí a navíc jsme úplně začínali."

To léto se často scházeli, hráli muziku a vyváděli šílené věci. "Chodili jsme na filmy a punkové koncerty a taky jsme jedli jen ve fast foodech" pokračuje Scott. "Pořád jsme dělali fakt šíléné vtipy, tak různě jsme někam volali a dělali si srandu z lidí. Pamatuju si, že jsme jednou šli k Markovi domů. On s Tomem řekli jednomu jejich kamarádovi ať přijde taky. Jenže on nevěděl, kde Mark bydlí, a tak mu řekli špatnou adresu - byla to adresa sousedního domu. Ještě než přišel, tak tam rychle šli dát cedulku, kde stálo: "Neklepej, jen vejdi dovnitř". Všichni jsme čekali co se bude dít, ale bylo zamčeno."

Všichni milovali srandu a smích a jejich vtipy byly vynalézavé. "Tom vždycky volal do místních firem a předstíral, že pracuje jako prodejce přípravků na hubení hmyzu" směje se Raynor. "Snažil se přesvědčit majitele místního Pizza Hut, aby mu zaplatil za to, že to tam postříká syntetickou kojotí močí ve spreji, která měla být údajně proti hlodavcům. Byly to hlouposti, ale fakt jsme si tu srandu užílvali." Občas i hráli hudbu.


V druhé kapitole se podíváme na první pokusy o nahrávání a další zajímavosti.

 
překlad P☂ET blink-182.cz 2011
Originál Joe Shooman 2010
 

Komentářů: 14 | RSS |
Komentář ze dne: 14.07.2011 00:06:49     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Ty si žili kluci :D

Komentář ze dne: 14.07.2011 00:08:17     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
to jo no, zavidim :D

Komentář ze dne: 14.07.2011 00:18:41     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
podle tohodle neřišli žádnou školu,nebo práci.. Prostě dělali srandu a hráli na kytaru :D a jěště ve slunečná Californii,to je pohodička :D :D

Komentář ze dne: 14.07.2011 01:36:37     Reagovat
Autor: TwoEightOne     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: :)
Parádní článek. :) No jo, kluci byli vychytaní. :)

Komentář ze dne: 14.07.2011 09:02:32     Reagovat
Autor: pirklos [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
ty jo, jděte někam :D dneska jsem se měl začít učit na opravky :D no nic..vezmu ty rychle

Komentář ze dne: 14.07.2011 11:02:39     Reagovat
Autor: famous z kN     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
je vidieť že žili úplne iný život...a teraz dnešná situácia je na P !

Komentář ze dne: 14.07.2011 14:18:56     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Super
Heh, vždy som si myslel, že Tom sa najprv spoznal s Markom a až potom nahovorili na spoločné hranie Scotta... tak nejako som to pochopil aj z histórie, čo je na tomto webe :-).

No a syntetický kojotí moč nemá chybu... to len Toma môže napadnúť :-D :-D :-D

Komentář ze dne: 14.07.2011 16:11:38     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Super
asi je to tam nějak špatně, pak se na to mrknu a pokusím přepsat.

To jo Tom je prostě Tom.

Teď si taky říkám, zlatý 90.léta

Komentář ze dne: 14.07.2011 22:41:14     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Super
Myslím, že verze, kde se nejprve znali Tom s Markem je nejvíce propagovaná verze, avšak zřejmě nepravdivá. Scott v jednom rozhovoru říkal, že se nejprve potkal s Tomem on. Proto jsem rád, za tento článek, který nám odhalí - jak to tak vypadá - pravou verzi. Díky moc, těším se na pokračování ;-)

Komentář ze dne: 14.07.2011 22:54:12     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re: Super
Nazdar ženáči! :)

Komentář ze dne: 14.07.2011 23:11:34     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Nazdar! Je to paráda ;-)

Komentář ze dne: 14.07.2011 23:17:41     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
P☂ET se mě ptal, jestli tě žena pustí na to společný pívo někdy ... :D

Komentář ze dne: 17.07.2011 09:13:15     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
to víš že jo, mám hodnou ženušku ;-) :-D

Komentář ze dne: 17.07.2011 09:27:13     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Tak to je super :P :D

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se