AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
19.07.2011 v 22:04 (P☂ET), 7845x přečteno
Po prvním díle našeho seriálu Jak šel čas s blink-182, který popsal úplné začátky před érou blink, tu máme díl druhý. V něm se zaměříme na první pokusy o nahrávání, koncertování a další zajímavé věci. Přeji příjemné a zábavné počtení.blink-182

Kapely, Rozpad a Návrat

Kapitola Druhá: První náznaky
 
 
Dokonce i v tomto vzrušujícím stádiu vzniku blink-182 byla budoucnost kapely ohrožena, když Markova tehdejší holka řekla, aby si vybral mezi kapelou a přítelkyní. Ačkoliv si Mark právě koupil nové kombo ke své basovce, rozhodl se pro přítelkyni a nechal Toma a Scotta na pospas. Ale stejně jako po rozpadu jeho bývalé kapely Of All Things, Mark stále prahl po hudbě. Po krátké době, bez jeho dvou přátel, to bylo neúnosné.

"Nahráli jsme pár demo nahrávek na 4-tracku s pomocí našeho kamaráda Camerana Jonese, který s námi občas i hrál" říká Scott Raynor. "Jedno demo bylo dokonce jen já, Tom a Cameron, který hrál na basu. Už si nepamatuju, jak to přesně bylo."

Poté co se Hoppus doslechl, že Tom se Scottem nahrávají a zkoušejí u něho v pokoji, byl opravdu v pokušení. Přehodnotil svoji situaci a vrátil se do kapely. Všichni tři si slíbili, že odteď bude vše už v pořádku. Další úkol byl - najít jméno jejich kapely. Rozmýšleli se mezi Duck Tape a Figure 8, ale ještě si nebyli úplně jistí. Jednou, když šli zkoušet, tak DeLonge přišel s nápadem.
 
"Tom za mnou přišel a prostě řekl 'blink' " vysvětluje Scott. "Řekl, mi že se mu to líbí, protože je to rychlé akční sloveso" Scott i Mark souhlasili. Čerstvě pokřtění Blink potřebovali nové demo nahrávky jako oslavu návratu Marka Hoppuse do kapely. Původní nahrávka Tom DeLonge, Scott Raynor a Cameron Jones byla nahrána na 4-track, což bylo podivné achromatické nahrávací vybavení, ale v té době to bylo nezbytné vybavení pro kapelu.

Pro ty, kteří se narodili po roce 1990 - je to zařízení využívající klasické audio pásky, které dokáže nahrát zvlášť zpěv, kytaru, basy i bubny. Ale oproti dnešním digitálním technologiím to bylo opravdu levné, navíc je to výhodné, když začínající kapely musejí udělat více kopií, které rozesílají různým vydavetelstvím a promoterům.


Obal Flyswatter

Takže Blink měli nové demo a pojmenovali ho 'Flyswatter' a obsahovalo tyto songy: Rebook Commercial, Time, Red Skies, Alone, Point of View, Marlboro Man, The Longest Line a Freak Scene. Byl to mix coverů a vlastní pokojové tvorby s příšernou kvalitou zvuku. Blink se následně od tohoto dema distancovali a tvrdili, že to byly pouze první mladické kroky. Nahrávka Flyswatter byla vydána vydavatelstvím 'Fags in the Wilderness' (Teplouši v divočině), které si Blink sami vymysleli. Obal alba namaloval Mark Hoppus. Vyjadřoval nadšení, je to abstraktní umění, řekl Mark. Nahrávka zněla mizerně a nedodělaně. V roce 1996 řekl Mark: "Věřte mi, hráli jsme ještě hůř než hrajeme teď"
 

Další nahrávka s názvem, prostě "Demo No.2" (někdy označované jako Chinese Hoax). Díky tomuto demu se jméno Blink začalo šířít. Jeden z prvních lidí, kteří opravdu podporvali Blink, byl Markův šéf, který měl obchod s hudbou - Patrick Secor.


Ukázka z dema Flyswatter


"Obchod se jmenoval 'The Wherehouse" - slogan zněl: Where? The Wherehouse! " vysvětluje Secor exkluzivně jen pro tuto knihu. "Je to řetězec obchodů po celém San Diego County'. Byl jsem asistent vedoucího jiného obchodu a pak jsem byl přeložen tam, kde byl Mark a dělal jsem tam vedoucího. Takhle jsme ho poprvé potkal. Byla to fakt skvělá práce, lepší než co dělá většina lidí. Všichni lidé, kteří u nás pracovali se zajímali o hudbu, tak je práce bavila. Právě jsem dokončil školu, bylo to super, mohl jsem si objednávat věci s velkou slevou. Každý den jsme byli obklopeni hudbou."

Secor říká, že první dojmy z mladého Marka Hoppuse byly opravdu dobré. 'Mark byl charismatický, zábavný a každý s ním vycházel skvěle. Byl dobrý pracovník a nikdy jsme spolu neměli jediný problém. Měli jsme plno společných zájmů. Ve stejnou dobu, kdy se poznal s kluky, jsem já přemýšlel o založení vlastního vydavatelství.'

V mládí máte pocit, že dokážete úplně cokoliv. Bylo to velké nadšení, navíc na začátku 90. let bylo v hudbě opravdu mnoho možností, jakou cestou se vydat, ale najít místa pro hraní koncertů byla druhá věc, která nebyla tak snadná. "První show Blink byla na střední." vzpomíná Secor. "Hráli během obědové přestávky. V té době bylo San Diego docela konzervativní místo a nebylo moc míst, kde by mladiství mohli hrát opravdové koncerty. Dvě třetiny kapely byly prostě moc mladé na to, aby někde mohly hrát. Byly tu také benefiční koncerty, jeden s Bad Radio, což byla první kapela Eddyho Veddera. Bylo to úplně jiné než dnes. Dnes tu máme Bay Area, kde je plno místa, plno klubů pro kapely. V té době byl pouze omezený počet klubů pro začínající kapely a vše záleželo na vašich schopnostech. Museli jste být kreativní a vynalézaví. Museli si získat nějaké publikum."

Začátky Blink jsou spojené se Spirit Club v San Diegu - bylo to jejich první neškolní vystoupení. V roce 1993 kapela zapustila kořeny a začala vystupovat v Dungeonu (Žalář). Bylo to vedlejší pódium v klubu SOMA, kde hráli 9.4.1993 společně s místními Papillion, Product, a Grip and Loophole.


Mark


"SOMA v té době právě začínala a nacházela se ve sklepě jedné budovy." vysvětluje Secor. "Bylo to tam celkem drsné, ale bylo to jediné místo v celém San Diegu, kde mohli hrát bez ohlednu na věk. To místo mělo energii. Když jste nebyli plnoletí, tak jste měli na výběr, jít do SOMA nebo jet tady kousek do Mexika do Tijuany. Takže to bylo super mít místo jako je SOMA."

Secor v tomto příběhu začal hrát roli zprostředkovatele. Bavila ho hudba Blink a taky chtěl mít vlastní vydavatelství. Po chvíli přešel od slov k činům. Chtěl dostat Blink do 'vhodného' studia, aby mohl vydat jejich nahrávku ve svém zbrusu novém vydavelství - Filter Records.

"Pokud byste v té době sehnali fakt kvalitní mikrofon, tak byste byli daleko přede všema"
  vzpomíná Secor. "Mohli jste sehnat maximálně nějaký levný software a obyčejné mikrofony a dostat z toho aspoň trošku dobrý výsledek. V té době jsme měli jen starou 386ku, na které jsem psal věci do školy, když jsem byl na vysoké. Internet taky nebyl nějak rozšířený. Problém byl - jak mám sakra donutit lidi poslouchat moji kapelu? - Teď to prostě dáte na net a miliony lidí to můžou poslouchat. Ale před tolika lety jsem trávil noci přehráváním kazet, abych je mohl rozdávat lidem. Moje vize s Filter Records byla začít jako malé vydavatelství a postupně dostávat další kapely, aby se o nás víc slyšelo. Taky jsem chtěl, aby hráli všude možně, prostě co nejvíc. Stejně to pořád byla pouze místní záležitost. Chodil jsem za nima na zkoušky ke Scottovi domů. Byli fakt zábavní a jejich hudba chytlavá. Myslel jsem si, že tohle je kapela, se kterou začnu ve svém vydavatelství. Měli už několik svých songů. Začal jsem se bavit s Markem a já řekl: 'Pojďmě to nahrát'. V té době už hrávali celkem často v SOMA klubu. Vzal jsem všechny svoje úspory a jeli jsme na dva dny do studia." Bylo to  určitě  velice vzrušující pro všechny.
 

Mark a Tom

Bylo to studio Santte v Kalifornii. Technikem byl Jeff Forrest. "Hrávali často v SOMA a dostali na svou stranu dost lidí." Vysvětluje technik Jeff Forrest jen pro tuto knihu. "Stále ještě chodili na střední v Poway a měli docela slušné publikum. Důvod k nahrání demo byl stejný jako u ostatních kapel - dostat na svoji stranu více fanoušků a hrát více koncertů a tak podobně"

A celkem se jim to dařilo, byli oblíbení na hodně místech jako je Soul Kitchen v El Cajon. Sám Tom, když se vrátil na Powayskou střední, prodával o přestávkách kopie dema Flyswatter, aby se o nich dozvědělo co nejvíc lidí. A publikum doopravdy rostlo nepřetržitě.

"Šel jsem se podívat na pár jejich vystoupení" vzpomíná Jeff Forrest. "Bylo to šílené, parádní atmosféra, dokázali si to užít a stejně tak asi 600 jejich fanoušků, myslím si, že to stejně všichni byli skejťáci."

 

Teď trošku mimo mísu. Přečtěte si vzpomínky Anne Hoppus na začátky blink-182: "Blink mě provázeli celou střední, celou vysokou a i potom dál. Poprvé jsem potkala Toma v druháku na střední. Stála jsem za ním ve frontě na telefon. Volala jsem mámě, aby pro mě přijela. Tom měl zcela jiné úmysly. Když jsem slyšela, co říká, došlo mi, že volá do zubní ordinace a snaží si z nich vystřelit. Když jsem se podívala kolem, hledela jsem skupinku jeho kamarádů, jak se smějí, ale nikoho jsem neviděla. Nebavil nikoho jiného než sám sebe. Vystál frontu na telefon a zaplatil jen, aby pobavil sám sebe. Hned jsem věděla, že tohle je přesně člověk, se kterým se chci kamarádit. Nosil oblečení ve stylu Tony Hawka, měl skatepunkový účes, velké ošklivé zelené auto a žadné stěstí s holkama. Byl jediným stálým členem své kapely - Big Oily Men. Rád domalovával mužské pohlavní orgány na dopisy svých spolužáků, když je posílali po třídě.

Pamatuju si, když jsem byla malá, tak mě můj velký brácha Mark vodil do školy. Taky mi vyrobil nějaké hračky a vždycky mě dokázal rozesmát. Taky mě dokázal zesměšnit, ale taky se o mě staral pokaždé, když jsem prošla těžkým rozchodem. Rozesmál mě i tehdy, když jsem myslela, že se smát nedokážu. Představila jsem Toma a Marka v létě 1992. Mark se právě přestěhoval do San Diega a hledal někoho s kým by mohl hrát. Tom si zase stěžoval a každý den mi říkal, že chce založit kapelu. Přišlo mi to jako jediné možné řešení je dát dohromady. Dojednala jsem jim první schůzku v srpnu 1992. Jsem asi jedna z mála, která mohla být svědkem lásky na první pohled. Nevím, jak jinak bych to totiž popsala. Jsem si jistá, že by kluci použili míň teplý výraz, ale já to tak vidím. Hned na té první schůzce v srpnu spolu hráli hodiny a hodiny bez přestání.  Mark si procházel sešit s tím, co Tom napsal. Málokdo to ví, ale hned ten první den, kdy se potkali,  začala vznikat jedna z nejoblibenějších písniček fanoušků blink - Carousel. Už hned v ten první den se formoval ten zvuk typický pro blink-182. Asi bych se tam, ale nudila nebýt těch neustálých vtipů. Potom taky Mark vylezl na pouliční lampu před Tomovým domem, aby mu dokázal, že to umí. Dokázal to, ale cesta dolů nebyla moc šťasná. Nic vážného, jen pár týdnů o berlích. No a k Travisovi. Nikdy jsem si nebyla jistá, jestli Travis našel blink nebo blink našli Travise. Tak či tak, prostě se našli. Travis je opravdu dobrý člověk a oddanný hudbě.

Blink-182 vytvořili soundtrack k mému životu. Hráli na mém maturitním večírku, dokud jim neřekli, aby toho už nechali. Když jsem byla na vysoké na koleji, tak jsem poslouchala blink dema stále dokola a dokola. Citíila jsem se tak blíž domovu. Spolubydlíci se mě pořád ptali: Co to zpívají? Fakt řekli: "The bitch has got four toes". Později jsem dokonce prodávala trička blink. Dokonce jsem s nimi bydlela asi šest týdnů - spaní na podlaze, jezdění během bouřek, hlášení tornád. Čucháni smradu. Za nic jiného bych to stejně nevyměnila. Když jsem poprvé slyšela blink v rádiu začala jsem řvát radostí. Začala jsem brečet a byla jsem na ně fakt hrdá. Když odjeli na tour, tak se mi hrozně stýskalo. Sledovala jsem, jak se jejich sny stávají skutečností.

Ušli dlouhou cestu od toho, kdy měli 3 fanoušky až doteď. Od vydání prvních dem v mámině obýváku až po podepsání smlouvy s největším vydavelstvím. Od "Co jsou kurva zač??" po " Bože, to jsou blink-182!!" Od prdících vtipů po ...prdící vtipy. Cesta rozhodně nebyla snadná. Stálo je to plno sil, ale bylo to úžasné. Jsem ráda za to, co dokázali. Jsem pyšná, že je můžu nazývat svými kamarády a svou rodinou. Nedokážu si to bez nich představit. Ok, to by stačilo, proč bych se měla tolik dojímat na kluky, kteří od devítky ještě nedospěli. Pořád jen "Oh Yeah, poo,poo, pee,pee, boobies, wieners," Nemůžu uvěřit, že mě tihle kluci dojali k slzám. Ti kluci, kteří své kamarády přezdívali Shit Lips a zapomněli jejich pravá jména. Tohle všechno jsou blink-182 a moc je miluju.'

 
 
Mark a Anne


Už teď se připravuje třetí kapitola, které se dočkáte už brzy.

 
překlad P☂ET blink-182.cz 2011
originál Joe Shooman 2010

Komentářů: 12 | RSS |
Komentář ze dne: 19.07.2011 23:01:58     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Úžasné! Perfektní! Díky moc za překlad a celkově za tuto kvalitní práci. Tohle bych mohl číst pořád, je tu spousta info, které neznám ;-) Jen tak dál.

Komentář ze dne: 19.07.2011 23:12:49     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Díky moc, fakt. Můžu tě ujistit, že tam toho je ještě opravdu hodně, takže je na co se těšit.

Komentář ze dne: 19.07.2011 23:52:46     Reagovat
Autor: fenusa     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Zajímavé. Další díly, doufám, budou co nejdřív:) Díky za fajn čtení před spaním:)

Komentář ze dne: 20.07.2011 01:19:19     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Určitě budou ;)

Komentář ze dne: 19.07.2011 23:59:21     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
P☂ET nádherný článok, je to skvelé takto čítať podrobnú históriu mojej najobľúbenejšej kapely!

Komentář ze dne: 20.07.2011 01:19:46     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Díky, to jsem rád.

Komentář ze dne: 20.07.2011 00:09:45     Reagovat
Autor: vrbic     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Naprosto super, už se těším na pokračko!! Když to čtu, toužím být u toho všeho tehdá s nima!:-D Ta doba byla úžasná, žádný facebooky a podobně, žili jenom hudbou a vymýšlením těch skvělých kravin...mark a tom jsou prostě jedna duše!

Komentář ze dne: 20.07.2011 01:20:35     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
To jo, muselo to být super.

Komentář ze dne: 20.07.2011 07:42:58     Reagovat
Autor: Att     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
uz som cital podrobnu historiu na ... ale tu som sa tiez dozvedel nieco nove..diky moc :) inak co to je za knihu? to vysla teraz niekedy?..btw najlepsia cast tohto clanku su spomienky Anne..isli mi slzy do oci spolu s usmevom..perfektne nieco taketo citat :D

Komentář ze dne: 20.07.2011 08:09:05     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Na ... měli knihu z roku 2001, já mám knihu z roku 2010, psal jsem to úvodu prvního dílu.

Přesně tak, když jsem četl to od Anne taky mi šli slzy do očí

Komentář ze dne: 20.07.2011 09:24:31     Reagovat
Autor: Centurione     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Dejte si v googlemaps vyhledat High School Poway, kam chodil Tom na střední. Kam se hrabou naše vysoké školy. Powayská střední je úplné impérium. Mají tam 10 tenisových kurtů, 3 basebalové hřiště a malý stadion, na všech střechách solární panely. Kolem dokola ulice s luxusníma barákama, každý má bazén. Ideální místo pro vznik blink. To muselo být něco tam žít.

Komentář ze dne: 20.07.2011 15:41:05     Reagovat
Autor: Nikdo     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Taky děkuju :)

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je neděle/nedeľa)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se