AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
20.07.2011 v 22:03 (P☂ET), 6930x přečteno
Chápu, že je to možná těžké vydržet čekání na další díly, ale jelikož po informačním přehlcení minulý týden očekávám menší sucho jen nachvíli než vyjde další písnička blink-182 a Angels & Airwaves, tak dnes tu máte hned po včerejšku další třetí díl Jak šel čas s blink-182. Snad se vám bude opět líbit.blink-182

Kapely, Rozpad a Návrat

Kapitola Třetí - Buddha
 

Navážeme tam, kde jsme skončili:

600 fanoušků? Více než dobrý důvod pro ospravedlnění dalšího nástupu do studia. Tentokrát své dílo pojmenovali Buddha.
 

"Pamatuju si, že jsme byli úplně nadšení z těch všech efektů. Nahrávali jsme jen pár nocí a ještě jsme stihli přidat do písniček aplaus a smích. Znělo to fakt vtipně." vzpomíná Tom.

Obal byly pouze fotokopie obrázku od jejich kamaráda Cama Jonese. Mark a Cam strávili celé odpoledne focením uměleckých fotek u Scotta na zahradě. Buddha na fotkách byl dárek od nevlastního otce Marka. Mark si myslel, že to bude vypadat dobře, tak ho vzal sebou.

Ačkoliv byli Tom s Markem stále samý vtip, tak nahrávání brali vážně.

Mark: "Šlo nám hlavně o to, abychom napsali dobré písničky. Sice nám občas ujela nota nebo tak něco, ale měli jsme dobré písničky"

Tom: "Bylo to pro nás fakt velké, že se v nás ostatní mohli vidět. Psát o věcech, které každý zná. Ale taky jsme chtěli lidi bavit. Nakonec jsme strávili víc času nahrávání vtipných songů o tom, že moje máma je transvestita a podobně, než těch ostatních, ale všechno jsme zvládli."

"Buddha byla v podstatě sbírka všech písniček, které jsme zatím napsali", vysvětluje bubeník Scott Raynor. "Mark měl kamaráda, který to vše financoval, šli jsme do Doubletime. Bylo to naše první továrně dělaná nahrávka, předtím jsme to museli dělat všechno ručně. Začali jsme je prodávat na našich vystoupeních a ve škole, docela nám to pomohlo získat nové lidi."

Ve skutečnosti byly profesionálně vyrobené pouze kazety. Obaly si kapela udělala sama přes kopírku a pak je ručně skládala. Kluci pak jezdili po městě a chodili do obchodů s hudbou a přesvědčovali obchodníky, aby prodávali jejich nahrávku. Také měli vlastní natisklá trička, která se časem stala sběratelským kouskem. Nahrávání bylo sjednáno vždycky po škole nebo práci. Bohužel, v tu dobu byl Mark zrovna trochu nemocný. Kapela ale neohroženě pokračovala. Byla to zkouška jejich skvělého charakteru a postoje. Podle Forresta jsou však takto krátká nahrávání celkem častá.

"Plno kapel prošlo studiem. Plno to mělo podobné jako Blink, ale Blink byli snad jediní, kteří nic nepředstírali a na nic si nehráli. Prostě si to jen úžívali a bavili se. Sestříhali jsme nahrávky a pak přidali zpěv. Za 2 dny byli hotoví, včetně mixu. Je to docela standard pro začínající punkové kapely. Taky prodali dost pásek na svých vystoupeních."

Mark Hoppus:  "Pamatuju si, že když jsme hráli v SOMA - žaláři, tak jsem se vždycky bál, že se bouchnu do hlavy. Byl tam hrozně nízký strop. Ale vždycky to tam bylo super. Je dobře, že existovala místa, kde se mohly ukázat začínající kapely, i když to bylo jen před pár lidmi."

Tom DeLonge: "Hraní v žaláři bylo skvělé. Přesně si pamatuju, jak jsme seděli před klubem natěšení, že budeme hrát opravdový koncert v opravdovém klubu. Taky jsem byl naštvaný, protože jsem věděl, že za hodinu bude po všem a budeme muset čekat další měsíc, než tam budeme hrát znovu. Chtěl jsem hrát pořád. Měl jsem chodit do práce, ale radši jsem volal lidem a rozdával letáky, posílal jsem všem naše pásky. Bože, jak já to miloval"
Rocková hudba byla na vzestupu a vládla, v této době byly kytary v módě, všechno bylo jiné. V hitparádách vládly kapely jako Nirvana, The Smashing Pumpkins, Soundgarden, Pearl Jam, Mudhoney a Alice in Chains. Všichni více méně byli představitelé jednoho hnutí: grunge.

Grunge se stal mainstreamovou záležitostí a dostal do popředí kapely ze Seattlu a okolí. Je to styl ostrých surových refrénů a čistých slok. A stal se modlou generace, která považovala metal za absurdní záležitost a která byla moc mladá na punkáče. Surovost kapel byla ale v podstatě směsí právě metalu a punku a texty jsou o odmítnutí, lhostejnosti, pesimismu a nesouhlasu se společností.

Ale společně s těmito grunge kapelami se hudební žebříčky plnily kapelami s pozitivnějším přístupem jako jsou Offspring, Rancid a Green Day. Všechny tyto kapely byly ovlivněny kapelami jako jsou Descendents či Ramones. Green Day se dostali do popředí svojí deskou Dookie v roce 1994.

Na druhou stranu, San Diego bylo ztěží takovou líhní hudby. Nebylo kde zkoušet nebo hrát. Bylo tu jen pár fakt dobrých klubů jako The Cashbah, The Spirit, The Velvet, Croawbar, Bodies a SOMA.

Kvůli tomuto nedostatku blink zkoušeli u Scotta doma. Navíc jejich dema jim pomohla a hráli tak v různých klubech. Všechno se točilo hlavně kolem SOMA klubu. Velké kapely jako Pennywise hrávali na velkém pódiu a pak kapely jako blink hrávali na menším pódiu.

"San Diego je fakt skvělý" řekl Tom DeLonge. "Je to tu fakt hodně předměstské. Samé pláže, všude nějací surfeři, hodně kin. Je to předměstí. San Diego je snad nejhezčí místo v USA. Taky je tu velice velká punková fanouškovská základna. V jižní Kalifornii je snad větší než všude jinde, možná kromě Quebecu. To je díky tomu, že u nás máme plno skejťáků, navíc je to kousek do Los Angeles a San Francisca - centra zábavního průmyslu. Všichni tihle lidi, kteří jezdí na prknech, surfech nebo snowboardech, mají prostě takový životní styl. Nechtějí poslouchat rádio, chtějí poslouchat věci jako Sex Pistols. Každá nová kapela u nás přinesla nové prvky. Třeba Bad Religion ty typické aaaaaaah a oooooooh v refrénech. New York je temný, studený a ponurý, taky mají takovou hudbu."

 

 

"Vystoupení v SOMA byla fakt zábavná"
 říká Scott Raynor. " Je to těžké popsat slovy jaké to tam bylo. Odporná směs strachu a nadšení. To byla první věc v mé hlavě, když jsem viděl ty fronty lidí na naše koncerty"

Blink toužili vystoupit na hlavním pódiu SOMA, ale neměli příležitost. Ne, že by měli málo fandů, ale než se k tomu dostali, tak SOMA klub zavařeli a přemístili.

"SOMA byl jako náš druhý domov" říká Mark. "Všichni ti punkeři, kteří neměli rádi fotbal a plesy, tak chodili do SOMA. Všichni ti loseři se tam chodili dívat na jejich kamarády. Bylo to tam vždycky super"

"Lidi tam na nás chodili a já ani víc jak půlku neznal. Pořád chodili noví a noví. Bylo to děsivé. Přišli se podívat na NÁS. Bál jsem se, že něco poseru." vzpomíná Tom.

Ale nic nezkazil. Blink vždy udělali skvělou show. Rychlý, hlasitý, chytlavý pop punk, Markovy a Tomovy vtipy o masturbaci a holkách, to všechno a stálá fanouškovská základna blink dostala na hlavní pódium v novém SOMA. Zároveň je to těšilo, ale taky se toho dost báli.

Blink stále hráli a hráli a tím se dopracovali i na hlavní pódium v nové Somě. Hrávali skoro každý víkend, buď jako hlavní headlineři na vedlejším pódiu nebo na úvod hlavního pódia. Blink také hrávali všude možně po San Diegu, například - v Elks Lodges, YMCA nebo Soul Kitchen.

 


"Víte, jen tak jsme hráli hudbu. Ještě pořád jsme chodili do školy, balili holky a taky o tom jsme zpívali. Byli jsme stejní jako naše publikum, asi proto nás měli rádi."
říká Tom.

Demo Buddha se díky Filter Records rozšířilo a blink byli mnohem více v povědomí fanoušků. Zároveň i blink se sami sebe snažili podporovat. Nic nebylo zadarmo. Všichni museli pracovat, aby si na to vydělali. "Pracoval jsem na stavbě" říká DeLonge. "Musel jsem nosit 50-ti kilové pytle cementu. Když se rozbil vysokozvdvižný vozík, musel jsem tahat rukama už úplně všechno."

Pro splnění svých snů by udělali cokoliv a už v roce 1994 měli namířeno ke svatému grálu - smlouvě s Cargo Records.


Čtvrtá kapitola - už brzy.

 
překlad P☂ET blink-182.cz 2011
originál Joe Shooman 2010

Komentářů: 12 | RSS |
Komentář ze dne: 20.07.2011 22:58:14     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super, ďalší diel z histórie a zase taký skvelý článok ako minule a predminule :-)

Komentář ze dne: 20.07.2011 23:04:47     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Díky, dneska to sice není tak vtipný, ale je to zajímavý :)

Komentář ze dne: 20.07.2011 23:24:03     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
to je žrádlo, já to vždycky hltám div se nezadusím :-D
nádhera ;-)

Komentář ze dne: 20.07.2011 23:31:17     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
to sem rád :D ty máš tuhle původní buddha kazetu že jo? mohl sis to k tomu čtení pustit :)

Komentář ze dne: 21.07.2011 06:38:43     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
jj to mám, obal je skutečně vytištěný na tiskárně, ale za to na kvalitní na tu dobu :-)

Komentář ze dne: 21.07.2011 13:04:13     Reagovat
Autor: neteř     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
výborný,výborný,výborný P☂ETe!! :)
už se těším na čtyřku!!

Komentář ze dne: 21.07.2011 16:14:21     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
díky moc :)

Komentář ze dne: 21.07.2011 17:35:35     Reagovat
Autor: awesomness     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
sice jsem takovýhle seriál kdysi dávno už četl, ale stejně si to rád přečtu znova, je to super :)

Komentář ze dne: 21.07.2011 19:56:20     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Je to parádní čtení,tak už nám sem dej další díl,co máme dělat v tomdle počasí :D

Komentář ze dne: 21.07.2011 20:56:11     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
zítra :D

Komentář ze dne: 21.07.2011 21:16:59     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Super :)!!

Komentář ze dne: 21.07.2011 21:46:20     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
už se nemůžu dočkat :-D

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se