AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
22.07.2011 v 23:19 (P☂ET), 6295x přečteno
Máme tu další díl seriálu, který odhaluje podrobnou historii naší oblíbené kapely blink-182. Dnes se zaměříme na album Cheshire Cat. Nebudu dál zdržovat a pustíme se rovnou do toho.
blink-182

Kapely, Rozpad a Návrat

Kapitola Čtvrtá - Opravdové album

 
Cargo Records bylo v té době jediné velké nezávislé vydavatelství v San Diegu, které nabízelo smlouvy začínajícím nadějným kapelám - zejména punkovým - byl to prostě ideální domov pro blink. Je tu více aspektů, které pomohli Blink, aby se vydavelství o nich dozvědělo. Syn majitele Erica Goodise - skateboardista Brahm Goodis byl fanouškem blink a dokonce byl i na několika jejich vystoupení. Pat Secor říká, že v Cargo Records bylo hned několik lidí, kteří se zajímali o blink.

"Když jsem se přestěhoval, můj spolubydlicí znal hodně lidí od novin a časopisů a taky znal pár lidí z Cargo Records, tak jsem na něho naléhal, aby jim řekl o Blink." vzpomíná Pat Secor. Koncept  byl takový - sehnat kapelu, poslechnout si ukázky, podepsat smlouvu a nahrát desku, aby měla kapela pevný základ.

"Poté co by Blink podepsali smlouvu, mohli by použít několik songů z původního dema Buddha. Myslel jsem, že to bude dobrý nápad, protože by to přineslo více pozornosti Filter Records" říká Secor. Každá kapela, která vyprodávala SOMA klub, dřive nebo později dostala nějakou smlouvu a Blink nebyli vyjímkou.

"Syn majitele společnosti nám fakt pomohl" říká Scott Raynor. " A pak taky kytarista skupiny Fluff, O pomohl přesvědčit majitele, aby nám nabídl smlouvu. Byli jsme fakt napjatí. Neměli jsme žádnou jinou nabídkou, ale tohle byla největší společnost v San Diegu, takže by bylo jedno i kdyby jsme měli jinou."

Nahrávání bylo chvíli poté naplanováno ve West Beach v LA, studio, ve kterém nahrávaly kapely jako NOFX, Face To Face, Bad Religion, které taky byly v Cargo Records. Dokonce i Tom DeLonge nahrával některé části přes kombo, které patřilo kytaristovi Brettovi z Bad Religion. Bohužel chtěli toho víc a nechtěně rozbili jeden z Brettových mikrofonů.

"Byli jsme jen teenageři, punkrockeři, kteří z ničeho nic seděli v kanceláři obklopeni lidmi, kteří se živí hudbou. Pamatuju si, že jsem tu smlouvu ani nečetl a rovnou podepsal. Řekli jsme: 'Paráda, bereme to'. Ani jsme neměli právníka nebo tak něco. Byli jsme hrozně nadšení. Šlo nám o to, podepsat smlouvu a jít nahrávat." vzpomíná Mark Hoppus

Mark byl v podstatě jediný, kdo smlouvu z kapely podepsal. Scott nebyl plnoletý, takže nemohl figurovat ve smlouvě a Tom musel být v práci, nosil pytle cementu. Tak Mark vzal kamarádku, která se podepsala za Toma, ale nikoho v Cargo Records nezajímalo, že Tomův podpis vypadal poněkud zženštile.

"Bylo to naše první nahrávání s rozpočtem" říká původní bubeník Scott Raynor. "Celý den jsem přemýšlel nad tím, že v tomto křesle možná seděl Greg Graffin nebo Brett Gurewitz stál asi zde. No a ty tři dny nahrávání jsme byli posilněni čínským jídlem."

Technikem byl Steve Kravac, který také začínal svoji hudební kariéru. Blink Kravace ihned ohromili jejich bouřlivostí a smyslem pro humor. Neměli moc času ve studiu, tak museli jít ihned nahrávat.

"Když jsem je uviděl, tak jsem si říkal, že jsou dost mladí a že to budou zelenáči, ale do nahrávání nastoupili s úplným entusiasmem. V té době jsem bydlel v LA, takže jsem kapely ze San Diega moc neznal. Maximálně tak Rocket From The Crypt, Drive Like Jehu."

Ačkoliv Blink měli smlouvu s největším nezávislým vydavelstvím v San Diegu, stále nebyli v pozici, kdy by mohli ve studiu strávit více než pár dní. "Bylo to fakt rychlé" vzpomíná Kravac. "Cargo je poslalo do Los Angeles ke mně do studia, aby nahrávali a namixovali 17 písniček během 3 dnů. Nebyl čas přemýšlet nad ničím, jen zmačknout tlačítko a začít nahrávat. Kapela v podstatě neměla žádné svoje pořádné vybavení, a to jim fakt moc nepomohlo. Nebyl na nic čas, většinou to bylo na jeden zátah, jen něco se nahrávalo na víckrát. Možná proto ty písničky zní tak drsně."

Kravac dále říkal, že by si přál, aby Blink měli více času, aby se mohli více seznámit. "Celou dobu jsem říkal, ať zavolají do Cargo, aby jim půjčili nějakou výbavu a aby jim dali víc času. Přišlo mi, že takhle to prostě nepůjde. Snažil jsem se je vždycky nasměrovat tak, aby odvedli nejlepší výkon za tu krátkou dobu. Mark se snažil z toho dostat fakt všechno, ale na Tomovi jsem viděl, že byl z té časové tísně frustrovaný"

Mark, Tom a Scott to v LA neznali a když jeli první den do studia, tak se ztratili. A to úplně. Zpozdili se o tři hodiny. Když dorazili do studia, tak se na to hned vrhli. Nahrávali 10 až 12 hodin denně. "Lidé nám s tím opravdu pomáhali, neměli jsme skoro ani přestávku na jídlo"

Tom: "Pamatuju si jednu věc. Jeden technik - Steve, ne ten z Ten Foot Pole, jiný Steve - jedl tak, že měl jídlo na kolenách a jeho zadek byl ve vzduchu, byl fakt divnej"

"Nevím co jsme si mysleli. Měli jsme jen 3 dny. Šlo to těžko s demem Buddha a teď jsme chtěli nahrát celé CD!" říká Mark.

"Když přišli do studia, tak už všechno měli hotové, vzali všechny ty chytlavé a zábavné písničky, které napsali a nahrávali" říká další technik Jeff Forrest. "Přišli, nahráli bubny, basy, kytary a pak zpěv. Skoro pak už nebylo ani potřebova mixovat, šlo to fakt rychle. Jde to jinak, když máte tak málo času a pěnez. Když máte plno času, tak moc přemýšlíte a furt přepisujete texty. Slyšel jsem o někom, že mu trvalo nahrát alba 2 roky jen proto, že si furt něco rozmýšlel. Ale když jste pod tlakem, tak prostě musíte zabrat a dotáhnout to do konce."

Po dlouhém pracovním dnu se potřebovali blink pořádně vyspat. Nedaleko studia si zarezervovali hotelový pokoj, kde měli být 4 postele. Ale to se změnilo v noční můru. Když se protlačili mezi těmi všemi prostitutkami a další lůzou v lobby objevili, že nemají ani 4 postele ani 3, ani 2, ale jen jednu velkou. Všichni spali na jedné posteli. Byla široká takže neleželi na délku, ale na šířku. Takhle spali celé tři dny. Navíc Tom měl noční můry o tom, jak jede na běžkách, pořád chtěl jet, ale nikam nedojel. Probouzel se vždy unavený, za to Mark se Scottem se vyspali vždycky dobře.

I když některé songy byly z původní nahrávky Buddha, tak i tak je to úspěch nahrát šestnáct songů za tak krátkou dobu. Tato nahrávka nesla jméno Cheshire Cat. Jméno vybral Tom DeLonge podle jeho oblíbené postavy z neslavně známeho thrilleru Alice's Adventures In Wonderland. Kočka na obalu je z kalednáře, který vzal Tom ve skladu z práce. Ale nezažádali o povolení. Aby se nezdržovali, tak jeden zaměstnanec Cargo Records vzal fotku a upravil ji v počítači tak, aby nepodléhala autorským zákonům.
 

"O, kytarista Fluf, by ve studiu s nimi jako producent. Celé si to užívali, byla to zábava, pořád vymýšleli nějaké vtipy. Ale pořád to byli ti kluci ze střední, kteří randili s holkama a tak podobně. Prostě typická teenagerovská zábava." dodáva Jeff Forrest.

Zábava nebo ne, stejně to bylo všechno velice těžké. Navíc rodiče Scotta Raynora se právě přestěhovali do Rena v Nevadě. Pěkné město, které posloužilo i jako inspirace pro Johnnyho Cashe a jeho 'Folsom Prison Blues', ale ne něco pro Blink.

"Přesně v tu dobu, kdy jsme dostali smlouvu, tak se naši museli přestěhovat" vysvětluje Raynor. "Zůstal jsem to léto u sestry, abychom mohli zkoušet než půjdeme nahrát Cheshire Cat. Hrávali jsme u Toma v garáži. Přesně si pamatuju jak tam vznikalo M&M's. Mělo to být moje poslední vystoupení s blink"

Všechno to dopadlo tak, že Blink si museli najít záskok za Scotta a byl to jejich kamarád ze školy Mike Krull, ale nebylo to ono jako se Scottem. Po pár jednáních se rozhodli, že bez Scotta to prostě dál nepůjde. Chtěli, aby se Scott vrátil do San Diega aspoň na nějakou dobu.

"Požádali mě, abych přijel zpátky." říká Scott. "Hoppusovi byli tak laskaví a nabídli mi, abych u nich zůstal. A moji rodiče byli tak hodní, že mě nechali dostudovat střední dálkově, a tak jsem se přestěhoval zpátky do San Diega. Háček byl v tom, že jsem slíbil, že střední dokončím. Musel jsem tak dělat pořád nějaké domácí úkoly. Tu noc, když jsem přijel a nesl krabice s mými věcmi k Markovi domů z mého auta, se na mě díval Markův nevlastní táta a zeptal se: "Vypadá to, že tu chvilku zůstaneš, co?" Nakonec z něho vypadlo, že mu to nikdo neřekl, že u nich budu bydlet. Celé to léto jsme s Markem a jeho ségrou Anne sledovali televizi až do rána."
 

Album Cheshire Cat bylo výsledkem horlivé práce kluků, všechna ta dřina a nejrůznější vystoupení jim pomohla k této nahrávce. Deska začíná songem Carousel, který byl prvním i na kazetě Buddha. Je to písnička, která začala vznikat hned na prvním setkání Toma a Marka v létě roku 1992. Písnička začíná skvělým bassovým a kytarovým riffem a dále se nese ve stylu NOFX, ale také originálními prvky skate-punku blink. Je to velice chytlavá skladba.

M&M's je další známá písnička blink založená na power akordech a hlavní kytaře, navíc Mark zpívá o tom, jak se ode všeho odpoutat -  taky je to song, který obsahuje nesmrtelné verše o lásce se svou vlastní rukou. V méně než 3 minutách můžete slyšet celou paletu Blinků.

Další song z původní nahrávky Buddha je Fentoozler. Tomův nosový zpěv se v mixu poněkud vytratil. Touchdown Boy je další rychlý song. Je o to, že chcete být taky ten hrdina, který dostane každou holku. Ale taky zpochybňujete, jestli jde vůbec o nějakého hrdinu. Písnička je o skutečných lidech ze střední. Původní text obsahoval i skutečná jména, ale klukům se to zdálo nevhodné, tak je oddělali. Písnička také obsahuje rozhovor mezi Tomem a Markem o sexu, prdech nebo kozách, který se stal nezbytnou součástí Blink.

Strings je další klasika v podání Blink, která je o holkách a o svobodném životě plném komplikací. Píseň je překvapivě zpomalena jednoduchým refrénem. Song vyšperkuje i sofistifikovaná práce s kytarou. Peggy Sue - nemá nic společného s klasikou od Buddy Holly - je o tom, udržet se stále v klidu, když vám ostatní lidi říkají co dělat a co ne. O tom, že musíte dělat cokoliv - klidně běhat bosí po ulici.

 

Krátká, ale trefná písnička Sometimes je o holkách, lásce, útěku před dalším songem z alba: Does My Breath Smell?, kde Tom statečně zpívá o svých problémem. Cacophony nakopne Markova basovka a pak Tomův těžký riff. Celá písnička je o vztazích a zmatku mezi lidmi. Text ukazuje i citlivější stránku Blink.

Deska pokračuje vysokým tempem s TV - jedná se o to, jak Mark, Scott a Anne strávili celé léto sledováním televize, která se stala nedílnou součástí jejich života. Další song, který byl i na demu Buddha, je Toast And Bannanas, který začíná předmluvou o tom, že Tom má právě sundané kalhoty. Opět se zpívá o holce a o tom, že už s ní nechcete mít nic společného a radši byste byli sami.

Wasting Time je další písnička o holkách. Je tu i jedna zajímavost - jeden řádek písničky vymyslel Jeff Forrest, když slyšel Marka zpívat tenhle song, nikdy ale neřekl, který by to mohl být. "Je to velice blinkovský řádek" usmívá se Scott Raynor.

Další "hymnou náctiletých" je Romea And Rebecca, která také byla na demu Buddha. Zpívají ji z pohlednu uraženého, který právě prošel rozchodem. Už tyhle všechny písničky by dohromady daly dobré album, ale nasledují další vtipné písničky. První je Ben Wah Balls - písnička, která pojednává o starém prdícím muži a touze k incestu. Just About Done začíná s metalovými riffy. Je zcela odlišná od zbytku alba. A je vítanou změnou. Depends je o nasíraní ostatních lidí. Dává tak možnost oběma zpívat uplně hloupě, hlavně v nesmyslném outru.
 

"Tyhle 'joke-songy' jsou 
u našich fanoušků oblíbenější, než ty skutečné písničky" směje se Hoppus. "Je to hustý!"
Je to zábavné zakončení této desky. Na to, že je to album začínajících muzikantů, je opravdu dobré.


překlad P☂ET blink-182.cz 2011
originál Joe Shooman 2010V příštím, pátém díle, se dozvíte více o natáčení prvního videoklipu a prvním turné.

Komentářů: 11 | RSS |
Komentář ze dne: 23.07.2011 01:52:14     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: P☂ET - ďalšie veľké ďakujem!
Parádne čítanie takto na noc, Cheshire Cat je super album, ktorý som svojho času počúval stále dookola a dookola. A tá časť článku o spoločnej posteli a bežkách ma neskutočne rozosmiala :-D :-D :-D

Komentář ze dne: 23.07.2011 11:07:19     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: P☂ET - ďalšie veľké ďakujem!
Jo jo, neměli to lehké :D

Komentář ze dne: 23.07.2011 12:32:54     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super zase :) tadle věta mě zaujala: Slyšel jsem o někom, že mu trvalo nahrát alba 2 roky jen proto, že si furt něco rozmýšlel.
něco jako todle nový album,zejména Up all night :)

Komentář ze dne: 23.07.2011 13:24:26     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Jo taky jsem si na ně vzpomněl :D

Komentář ze dne: 25.07.2011 11:49:26     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Jinak na obalu alba Cheshire cat je napsáno, že verš z písně Wasting Time: "In my town you can drive naked." napsal Jeff Forest. Tady se právě neuvádí, o který verš šlo, tak jen doplňuji.

Komentář ze dne: 25.07.2011 12:24:18     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Presne tak, s drobným rozdielom, je to: "In my town you CAN'T drive naked" :-)

Komentář ze dne: 25.07.2011 13:08:53     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
jj, nemám ten text pred sebou, tak jsem se trochu sekl, uz sjem si ten song dlouho nehrál

Komentář ze dne: 25.07.2011 12:53:12     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Díky, v té knížce to právě nebylo. Co říkáte na to, kdyby dneska byl další díl? :D

Komentář ze dne: 25.07.2011 13:00:26     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
Osobne si myslím, že je to výborný nápad :-)

Komentář ze dne: 25.07.2011 13:09:57     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
To je přímo vynikající nápad! Na nic jiného prakticky nečekám :-D

Komentář ze dne: 25.07.2011 13:15:11     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Ok tak vydržte, bude to tu za hodinu nebo tak nějak :)

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je úterý/uterok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se