AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
25.07.2011 v 14:47 (P☂ET), 9066x přečteno
Opět je tu další pokračování našeho seriálu o historii Blink-182. V minulém díle jsme si prošli nahráváním prvního alba a dnes se podívámen na to, co následovalo potom. Přeji příjemné počtení.

blink-182


Kapely, Rozpad a Návrat

Kapitola Pátá - 182
 

Takže bylo to oficiální, blink-182 měli své první opravdové album, a to rozhodně nebylo všechno. Krátce poté je poprvé zahráli v rádiu. DJ Mike Halloran z rádia 91X nechal zahrát M&M's. Od té doby byla písnička pravidelnou součástí repertoáru rádia. Mike se tak stal vůbec prvním člověkem v historii, který zahrál blink v rádiu.

Mark Hoppus
: "Hodně lidí tvrdí, že nás hrálo první, ale není to pravda, Mike z 91X byl ten první."

Když se Mark a Tom poprvé slyšeli v rádiu, úplně z toho šíleli. Mark se cítil jak z filmu "To je náš hit!"
Tom byl zrovna v autě, stáhl okýnko a začal řvát z okna, ať si všichni pustí rádia.


Rádio 91X sídlí v San Diegu.
 

Tom DeLonge: "Začal jsem řvát i na lidi na kolech. Nedošlo mi, že na kolech většinou rádia nemají. Ale to je jedno, protože, sakra, hráli nás v rádiu!"

Jsme pořád v roce 1994 a úspěch kapely dále pokračoval. Cargo kapele nabídlo nahrát nízkorozpočtový videoklip. Nízkorozpočtový v uvozovkách. Většina videoklipů stojí tak půl milionu dolarů. M&M's stál necelých deset tisíc. Darren Doane, který pracoval i s MxPx nebo Pennywise, tento videoklip režíroval. Příběh byl jednoduchý. Všichni tři členové kapely se probudí ráno u svých holek. Každý z nich něco ukradne, potom se sejdou v Belmont Parku a dělají ze sebe idioty. Nakonec dorazí do SOMA klubu, kde je čekají jejich holky. Vše vyústí v přestřelku. Jsou postřeleni, ale stejně se dostanou do klubu, kde si vzpomenou, že jejich koncert byl odložen.

Tom DeLonge: "Chtěl jsem, aby v klipu bylo 50 chlapů v řádě a my bysme jim stříleli do koulí. Celé video by bylo plné zpomalených záběrů, jak jejich koule explodují. Ale to by bylo asi moc drahé, tak jsme místo toho natočili tohle."


Jak vznikalo M&M's:


 
A zde je výsledek:

Mark Hoppus: "Když se dostanete k natáčení videoklipu, tak se cítíte, že jste něčeho dosáhli, že nastal váš čas. Nic velkého jsme od klipu nečekali, ale stejně jsem se cítil jako hvězda. Najali jsme modelky. Najali jsme modelky, aby s námi byly celý den!"

Video se dostalo několikrát do televize. Jeden ze zaměstnanců Cargo Records dokonce videoklip poslal do MTV, ale ta klip zakázala kvůli střelbě. Proto byl později nahrazen tímto videoklipem, tentokrát bez střílení:
Blink měli fanouškovskou základnu, měli album, měli zakázaný klip a hráli je v rádiu. Jejich CD se prodávala po celé Americe. Blink už nebyli žáležitost pouze San Diega a tím zaujali Ricka DeVoe. Rick vyrůstal v jižní Kalifornii na surf-punku, chodil na párty, poslouchal nové kapely. Miloval punkovou hudbu a z jeho vášně se nakonec stala jeho práce. Udělal kariéru jednoho nejrespektovanějšího punkového manažera. V San Diegu začal ve společnosti Big Dummy pod společností Bill Silva Presents. Rick byl prvním promoterem The Offspring a byl blízkým přítelem kluků z Pennywise. Také dělal manažera Unwritten Law. A teď - volal k Markovi domů. Zdálo se, že chce být i manažerem blink.

Blink tomu nemohli uvěřit. Celá kapela si držela palce, aby jim toto štěstí vydrželo. A taky vydrželo, Rick podepsal dlouhodobý kontrakt s Blink.

Tom: "Modlil jsem se, abysme tady s tím chlápkem mohli pracovat. Byl fakt hustej, dělal parádní koncerty s NOFX, Offpsring a Pennywise. Prostě jsme ho chtěli."

Perfektně se k sobě hodili. Rick a Blink byli stvořeni pro vzájemnou spolupráci. Ihned se stali skvělými přáteli. Ujal se kapely, ještě když skoro nic neznamenali a přísahal, že to s nimi dotáhne, jak nejdál dokáže. A taky dodnes jsou pořád spolu a jsou skvělí přátelé. Děkujeme Bohu za Ricka DeVoe.Chvíli poté, co nabrali blink na palubu Ricka, zaujali dalšího anděla strážného - Ricka Bonde z Tahoe Agency. Tahoe Agency vlastnily rodiny Ricka a Jeana Bondeových, kteří pracovali s velkými jmény skapunku jako Sublime a Skanling Pickle. Rick Bonde věřil v Blink už od začátku. Organizovali Blinkům hodně malých vystoupeních, ze kterých měli třeba jen 25 dolarů.  Protože Bondeovi byli placeni určitým procentem zisku, tak občas dostali za několik hodin práce jen 5 dolarů. Díky jejich štědrosti a obětavosti, dostali Blink mnoho příležitostí i mimo San Diego. Bondeovi pracovali s blink do roku 2000, kdy jejich agentura ukončila činnost.

Bohužel úspěch Cheshire Cat nebyl natolik velký, aby přitáhl větší společnosti. Zato přitáhl pozornost irské techno skupině Blink, o kterých kluci neměli ani tušení. Irští blink požadovali, aby jen oni mohli používat toto jméno.
Irská kapela Blink pochází z Dublinu a byla založena v roce 1991. Začátky tedy mají dost podobné. Nějakou dobu to trvalo, protože komunikace přes velkou louži nebyla tak rychlá jako v dnešní době internetu. Taky se nemohlo rozhodnout, kdo začal jméno používat první, ale naši Blink se nechtěli pouštět do nějakého velkého sporu, a tak ustoupili. Ale nevzdali se svého jména tak úplně. Dali všechny síly do toho, aby si Blink vydobylo nějaké renomé v Kalifornii, a tak vše nechtěli zahodit přejmenováním. Náhodně vybrali číslo 182. Mark a Tom prozradili různé teorie, co by mohla číslovka znamenat. A tak vznikli Blink-182.

Mark Hoppus: "Zavolala nám jedna debilní techno kapela z Irska a řekla, že používáme jejich jméno. Tak jsme přidali 182, nic to neznamená, ale Tom rád vymýšlí příběhy o tom, jak číslo 182 vzniklo"

Scott Raynor: "Myslím, že to byl Markův nápad, jednou jsme přišli k Rickovi (DeVoe)  a Mark plácl 182. Myslím si, že to má něco společného s filmem Turk-182. Taky nám pak později chodily maily, že si lidi koupili CD Blink a přišlo jim nějaké techno. Taky nám někdo kvůli tomu napsal stížnost, že ten nový styl co hrajeme není to, co jsme dřív bývali, a že to stojí za hovno."


182 nemá podle kapely žádný skrytý význam, ale zde je vypsáno, co by číslo 182 mohlo znamenat:

- Markovu ideální váhu v librách
- Počet mil mezi domem Marka a jeho přítelkyně
- Číslo závodního auta Markova dědečka
- Číslo lodi Markova dědečka z druhé světové války
- Tolikrát řekl Al Pacino "Fuck" ve filmu Scarface
- 18. písmeno abecedy je R, 2. je B. 18+2 = RB. V Rancho Bernardo žili dlouho Mark i Scott.
- a mnoho dalších

Rancho Bernardo:

 
 

Tom byl známý svými telefonními vtipy. Jednou pracoval v obchodě s vitamíny v obchodním domě. Byl to malý obchod, většinou tam býval sám. Jednou tak na večer dostal skvělý nápad. Zavolal do protějšího obchodu s rámy. Telefon vzal prodavač a Tom předstíral, že pracuje jako ochranka obchodního domu, a že potřebuje pomoct při zatýkání známého zloděje. Tom viděl do obchodu s rámy velice dobře, a tak popsal zloděje přesně jako muže, který právě byl v obchodě s rámy. 'Sekuriťák' Tom trval na tom, aby prodovač držel muže v obchodě dokud nedorazí policie. Tom pak jen tak 20 minut seděl ve svém obchodě a sledoval prodavače v protějším obchodě, jak se snaží udržet muže uvnitř svého obchodu než někdo dorazí. A samozřejmě žádná policie nikdy nedorazila..


překlad P☂ET blink-182.cz 2011
originál Joe Shooman 2010


Pokračování příště, tentokrát o slibované první tour.

Komentářů: 8 | RSS |
Komentář ze dne: 25.07.2011 15:07:07     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super článok zas a znova, again and again :-). A tie príhody, ako si mali pustiť ľudia rádia na bicykloch, sťažnosť, že hrajú blbý nový techno štýl a sekuriťák Tom, tak to je lepšie ako hociktorý vtip :-D :-D :-D

Komentář ze dne: 26.07.2011 16:29:16     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Jo jejich smysl pro humor je geniální :D

Komentář ze dne: 25.07.2011 15:31:47     Reagovat
Autor: awesomness     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
supr zábava pro uplakané odpoledne, ty telefonické vtipy mi připomínají barta simpsona ;)

Komentář ze dne: 26.07.2011 16:28:32     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
To jo jenže tohle je ve skutečnosti, o to lepší to je :D

Komentář ze dne: 25.07.2011 19:02:28     Reagovat
Autor: Thommino     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Z te knihy pises vse nebo jen uryvky?

Komentář ze dne: 25.07.2011 19:23:31     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
V předchozích dílech úplně vše, v této kapitole zrovna jsem kousek vynechal, protože se hodně do detailu věnovala irské kapele blink což mi přišlo nepodstatné. Jinak nebojte, že bych něco vynechával.

Komentář ze dne: 26.07.2011 06:48:45     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Ty Tomové vtípky jsou úžasné :-D

Komentář ze dne: 26.07.2011 19:34:26     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Jo todle je záruka kvalitního čtení :) Jinak Tom musel bejt hrozně vysmátej když dělal takový blbosti,stačí i v tom klipu jak ho střelej a měří si tep :D

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se