AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
28.07.2011 v 19:29 (P☂ET), 8511x přečteno
Je tu další díl seriálu zabývajícího se historií kapely Blink-182 do detailu a v tomto díle se zaměříme na první turné. Doufám, že se vám bude opět líbit.

blink-182


Kapely, Rozpad a Návrat

Kapitola Šestá - Dobré časy
 

Rok 1995 byl pro blink-182 opravdu skvělý, vydali singl They Came To Conquer... Uranus, který obsahoval Wrecked Him, Waggy a Zulu, dále samozřejmě měli album Cheshire Cat a klip M&M's. Amerika vůbec netušila, co je čeká. Blink-182 byli připraveni poprvé na turné mimo jižní Kalifornii. Ale to říká snáz, než provádí. Koncerty mimo domov jsou velice složité na přepravu a blink-182 neměli zdroje na to, aby si koupili dodávku nebo něco podobného, co by uvezlo výbavu tří muzikantů. Nejprve každý jezdil vlastním autem, každý se svým vybavením. Auta byla přecpaná a bylo tam místo jen pro řidiče. Takhle by to ale nešlo, jezdili daleko a potřebovali se v řízení střídat. A koupě dodávky nebyla dobrý nápad do té doby, než by jim nabídli lukrativnější turné.

Ale to by nebyli blink-182, kdyby je zastavil problém s dopravou. Jaké měli možnosti? Půjčit nebo pronajmout. Ale nic z toho by nefungovalo na delší dobu.

Jednou si Tom a Mark půjčili dodávku od jejich přátel z kapely Unwritten Law, aby mohli hrát v Renu v Nevadě. Dodávka Unwritten Law byla stará plechovka a vysloužila si přezdívku 'The Cock' (= Čůrák). Tato přezdívka vznikla, když Unwritten Law jeli na koncert do Salt Lake City a na bok dodávky namalovali do prachu obrovský párek (čůrák = weiner = párek), aby vzbudili pozornost v konzervativním městě jako je Salt Lake City. Dodávka měla pouze jedno sedadlo pro řidiče a jedno pro spolujezdce, jinak ostatní lidé museli sedět v nákladním prostoru. Neměla topení ani klimatizaci.. ale jezdila.
Tom, Mark a jeho sestra Anne jeli do Rena. Scott byl už na místě, protože tam v té době bydlel. Silnice byly ucpané. Výbava zabírala veškeré místo v dodávce. Jen díky tomu, že se první sedadla posunula, tak zbylo místo pro třetího spolujezdce. Nebylo to vůbec pohodlné. Bylo to velice stísněné. Také při každém zastavení nebo rozjetí hrozilo, že třetího pasažéra zavalí všechny zesilovače a repra. Aby to nebylo všechno, zrovna byla zima. Hory byly pokryté sněhem a bohužel Čůrák neměl topení. Bylo to arktické počasí, na které lidé z jižní Kalifornie nebyli zvyklí.

Tom: "Bože, ta cesta stála za hovno. Bylo to hrozné. Ale víte co, měli jsme tam prostě koncert. Nic nebylo důležitějšího než ten koncert odehrát. Navíc když to bylo mimo San Diego."

Konečně se Čůrák dostal do Rena a koncert byl opravdu skvělý. Tu noc hráli koncert s Face to Face v malém klubu, který se jmenuje Fallout Shelter. Face to Face byly oblíbenou kapelou blink-182 a byli z toho opravdu nadšení, že s nimi můžou hrát. Na celou tu příšernou cestu rázem zapomněli. Do té doby, než chtěli jet zpátky domů a Čůrák nešel nastartovat. Vůbec nic. Ale toho si všiml bedňák kapely Face to Face a přišel jim na pomoc. Dokázal dodávku nastartovat, ale taky je varoval, že pokud jim to znovu zdechne, tak už to nikdy nenastartují. Takže blink jeli z Rena 12 hodin bez zastávky. Bez zastávky na jídlo, pití, záchod, benzín. Celou cestu se modlili, aby to Čůrák vydržel, aby nezastavil nebo úplně neshořel. Po této zkušenosti skoncovali s půjčováním."Bylo to hrozné, čekali jsme, že ta dodávka každou chvíli vybouchne" řekl Mark.

Pronajaté dodávky byly v lepším stavu, ale naráželi tu na další problém. Mark byl jediný, kdo měl přes 21. Když jeli z Kalifornie do Vegas a pak do Phoenixu, tak Mark musel řídit celou cestu sám. Skoro celý týden se vůbec nevyspal. Za to Tom a Scott byli dobře odpočatí a celé si to dobře užili.

Mark Hoppus: 
"Bylo to fakt na hovno. Nespal jsem snad pět dní v kuse. Byl jsem úplně mrtvej. Takhle to dál nešlo."

Právě, když blink už neměli na výběr, objevili skvělou dodávku. Právě takovou, na jakou čekali. Taylor Steele, nejlepší producent surfařských videí, velice dobrý přítel Ricka DeVoe, nabídl, že jim dodávku prodá. Byla to jejich první a taky jediná vlastní dodávka White Beauville, kterou na počest Star Wars pojmenovali The Millenium Falcon (osobní loď Hana Sola). Za dodávku jim ručilo Cargo Records, ale byla jen jejich. Falcon dovedl blink k mnoha dobrodružstvím.


1995 video z Markova domu o Star Wars:

 
 
Prvním z nich byla tour Good Times. Psal se říjen/oktober 1995. Bez toho aniž by věděli co je čeká, plně naložili Falcona a vyrazili na cesty. Jako morální podporu a pomocníky si s sebou vzali Mika 'Cuban Missile Crisis' Lucena, zkraceně Castra a také Cama 'Vegana' Jonese.

Turné začalo v Kalifornii a pokračovali napříč celým jiho-západem USA až na jiho-východ včetně Floridy, později na východ do New Jersey. Na Good Times vystupovali společně s Blink - Unwritten Law, Sprung Monkey a punkové legendy Seven Seconds. Všechny kapely byly navzájem skvělí přátelé a ze začátku byly koncerty úžasné. Jak by nemohly být úžasné s takovým obsazením. První opravdové turné Blink nemohlo být snad lepší.

Scott Raynor: "Na koncertech moc fanoušků blink nebylo, mimo Kalifornii nás moc lidí neznalo. Unwritten Law a Seven Seconds měli větší reakce od diváků."

Mark Hoppus: "Turné Good Times bylo úžasné, bylo to naše první turné a hráli jsme s tak skvělými kapelami. Působili jsme oproti nim jako malinká kapela. Oni byly punkové legendy a my jsme z toho byli fakt nadšení. Byli fakt v pohodě a jsou to naši přátelé. Fakt jsme si to užili."

Tom DeLonge:
"Naše první turné bylo opravdu super. Všechno bylo tak vzrušující. Dokonce i ty dlouhé cesty v dodávce hrozně utíkaly. Navíc jsme hráli s kapelama, které jsme poslouchali a snili, že s nimi budeme jednou hrát.

Kromě toho, že blink hráli se super kapelami, tak si za tu dobu užili tolik zábavy a dostali se hned do několika problémů jako nikdy předtím. Castrův styl jízdy byl opravdu nebezpečný a jeho nebezpečné dálniční mánevry byly pak velice známé. Cam pouštěl hroznou hudbu, která se nikomu jinému nelíbila, ale bránil se natolik, že ho nechali. Tedy alespoň, když ostatní v dodávce spali.

Rádi sázeli a hráli loterie - prohrávali v každém státě, který navštívili. Zadní stěna dodávky byla polepená nálepkami z benzinových pump. Například pak radši oddělali nálepku 'Brždění je pro děti', když si všimli toho, že je nějak často zastavují policajti. Kapela si na život na cestách rychle zvykla. Vždycky si našli něco, z čeho by si udělali srandu.Když byli v Dallasu, tak strávili celé odpoledne zkoumáním místa Dealy Plaze, kde byl zavražděn prezident Kennedy. Tom byl přesvědčeň, že museli odstranit Kennedyho poté co zjistil, že pod Floridou žijí mimozemšťané. Později tu noc v Dallasu hráli v The Engine Room, zahájili svoji zločineckou kariéru - Nikdo si nepamatuje, kdo první uviděl Lennyho Kravitze vyřezaného z kartonu v životní velikosti, ale prostě věděli, že ho musí dostat. Problém byl takový, že stál v kanceláři místního promotéra.

Mark: "Když jsme odehráli koncert, tak jsme začali balit. Nastartovali jsme dodávku a poslali Castra rychle pro Lennyho Kravitze. Byla to sranda, fakt tam šel a ukradl tu stupidní věc. Viděli jsme, že několik lidi ho pronásleduje , tak hned jak naskočil, jsme na to šlápli. Už ani nevím, co jsme s tím dál dělali."


Zde je celý koncert, v právě zmíněné, The Engine Room v Dallasu
Druhá část:


 
Cestování zahrnovalo i nějaké to vzdělávání. Když byli na Floridě, sledovali start raketoplánu z mysu Caneveral. "Myslel jsem, že to bude nuda, ale byla to paráda" přiznal Mark.

Na závěr dílu jeden citát od Toma: "Jsem ninja masturbačních umění."


Blink měli namířeno do Jacksonville...


překlad P☂ET blink-182.cz 2011
originál Joe Shooman 2010V příštím pokračování se dozvíte, jak celé první Good Times turné dopadlo a poté vyrazíme hned na druhé turné, které bylo v Austrálii.

Komentářů: 11 | RSS |
Komentář ze dne: 28.07.2011 20:09:48     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Ten koncert můžu doporučit zkouknout celý, kdo ho ještě neviděl. Je fakt dobrý.

Komentář ze dne: 28.07.2011 20:45:36     Reagovat
Autor: enema     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
říjen '95? :D sem se narodil :D

Komentář ze dne: 28.07.2011 20:52:38     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
No vidíš a oni už jeli na turné :D

Komentář ze dne: 28.07.2011 21:00:07     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
To jsi takové máslo? To já už su uzrátý sýr! :D

Komentář ze dne: 28.07.2011 21:18:22     Reagovat
Autor: enema     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
njn sem máslo :D bohužel datum narození je jedna z věcí s kterou nic neudělám :D

Komentář ze dne: 28.07.2011 21:29:55     Reagovat
Autor: Zdenda     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
"Čůrák neměl topení" to mě pobavilo :-D

Komentář ze dne: 28.07.2011 21:53:38     Reagovat
Autor: oujea     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Opět zajímavý článek, jen tak dál.

Komentář ze dne: 28.07.2011 23:56:03     Reagovat
Autor: Att     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
chcel som ist pozerat Transformers3 ale vzdy skoncim tu :D

Komentář ze dne: 29.07.2011 00:02:03     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
God bless you! :D

Komentář ze dne: 29.07.2011 00:14:58     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
and blink-182 :D

Komentář ze dne: 29.07.2011 15:09:28     Reagovat
Autor: bunchie     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
kokos taky koncert blinku s Face to Face to je sen :)

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se