AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
02.08.2011 v 01:00 (cross), 7935x přečteno
V těchto pozdních hodinách se útrobami našeho mozku prohání překlad nového rozhovoru s Tomem DeLongem, který vám přinášíme ještě horký na zlatém podnose. Tom se rozpovídal o filmu, poslání a také něco zmínil o blink-182.
delongeTomovi už jde hlava kolem.
 
"Oh, pane Bože," povzdechuje. "Právě jsem natankoval - Jsem v San Diegu a Orange County je asi hodina cesty; L.A. dvě hodiny."
 
 
"V Orange County každý den zkouším a pak celý další týden nacvičuju v L.A., potom budu na tour, odevzdat desku blink-182, odezvdat desku Angels & Airwaves na mixování od teď za dva týdny, 10. vyjde film, v září / septembri vyjde deska blink-182, Angels & Airwaves dvojté album vyjde 11.11. Je to prostě šílený. A vůbec nebylo zamýšlený, že to bude takhle. Celou dobu jsme makali na filmu a věděli jsme, že ho musíme vydat v této době, ale pak se deska blink párkrát zdržela a rázem se stala tou hlavní věcí nad všemi ostatními."
 


To abych citoval Joshe Rittera: "Man burning at both ends", ne? ("Muž, který hoří na obou koncích.", ve smyslu, že nestíhá. Něco jako naše "Doutná ti koudel u prdele.")
blink 182
"Odpověď zní ano", směje se. "Jsem fakt vděčný za všechno, ale už mi z toho začíná hrabat."

Když blink začnou tento měsíc hrát na Honda Civic Tour, tak se nedivte, když bude Tom lapat po dechu. 
 
Počkej, a předtím jsi říkal něco filmu?
"Jo, dost lidí ví, že když se blink rozpadli, tak jsem začal s uměleckým projektem nazvaným Angels & Airwaves (všimněte si, že AvA nenazývá kapelou). V podstatě vezmeme nějaké velké téma a promítáme je do různých médií. Dvojalbum Love je celé o lidském propojení a vědomí. Způsoby, kterými komunikujeme, jsou jedním z tématů i filmu Love."
 
DeLonge si je velmi dobře vědom, jak tohle musí znít.
 
"Myslím, že první věc, kterou si lidé říkají, je: "Tak vy v tom hrajete - to bude trapný film."
"Ne," směje se, "Ne, nehrajeme." Pak říkají: "Aha, tak vy se snažíte oškubat Pink Floyd. A uděláte to hrozně." Ne, tak to není. Není to rocková opera. Je to opravdu film, sci-fi film a je to v produkci Angels & Airwaves.
 
angels airwavesPak popisuje propracovanou pastvu pro oči, která vychází z "Space Oddity", a rok 2001 návrat do mládí ("Mladší v tu dobu - trvalo to pět let, protože jsme neměli prostředky na to, abysme to udělali rychle"). Na pozemku rodičů režiséra Wille Eubankse u Los Angeles byla ručně postavena vesmírná stanice. A pak uhelný důl za doby občanské války v pozadí. Na papíře to přijde jako B-filmová komedie, Vánoce na Marsu od The Flaming lips (alternativní rocková kapela) bez odmítnutí účasti Wayna Coyne. DeLonge ale tvrdí, že je to velmi vážné a zásadní pro celý koncept AVA.
 
"Způsob, jak to fungovalo s naší kapelou", vysvětluje, "je, že jsme si vytvořili tyto velké, tematické parametry toho, čeho jsme chtěli: Chtěli jsme řešit lidské vědomí a lidské propojení, líbí se nám představa vesmíru, protože je nekonečný. Chtěli jsme, aby byl meditativní, myšlenkově zaměřený, jako umělecký film. Jak jsme tohle vytvářeli, pracovali jsme s Willem na téma "Kam jdeme dál?".
Jsme schopni mít živé vystoupení, kdy promítneme film do 500 kin a zároveň hrát hudbu, příběh se odehrává hlouběji v kouskách, které jsme točili mimo film a budeme je schopni ukázat před začátkem filmu a udělat live Q&A. ('Otázky a odpovědi, zřejmě myšleno jako Rozhovor, pozn. redakce).
Takže jde o to, že je to multimediální událost. Což je pro nás dobré, protože Angels & Airwaves je multimediální projekt.
 

loveJe to vůbec o hudbě?
"Jo je", říká Tom. "V podstatě se snažíme vyřešit otázku, jestli jsme přílíš prožitkářští? Nebo se snažíme jen 'skórovat' a hned vypadnout? To je jedna z věcí, na kterou jsem fakt pyšný, že si nemusím na nic hrát. Není to o nás, je to o myšlence, poslání. To je popravdě to, čím Angels & Airwaves začali být. Myslím, že spousta děcek si nejdřív říká 'Co to sakra dějají?'. Myslí na Blink, kde běžíme kolem ve stylu 'Seru na vás! Seru na vás! Jsme rebelové! Vykopli mě ze střední! Jsem v punkové kapele!' a najednou jsem z toho vyšel. Ale pak, když všechno začne zapadat, značka - značka, ne kapela - Angels & Airwaves a poslání je mnohem větší než kapela samotná. A to je ten důvod, proč hudba z filmu není o nás.
 
Bez ohledu na kapelu, bez ohledu na úspěchy, bez ohledu na kus hudební historie, slova "dát se zase dohromady" vždy signalizují ústup: Byli jste prostě víc než jen součet jednotlivců. Pro DeLonga to je trošku jiné, podívejme se: Blink byli rozděleni čtyři roky, což je jako víkend; Angels & Airwaves budou současně fungouvat po návratu; a když vám někdo blízký skoro umře, tak to s vaším srdcem pohne.
                                                          
Blink-182 bubeník Travis Barker skoro zemřel při letecké nehodě v roce 2008. Skoro. Nezemřel. To jiní. Čtyři z šesti natravis barker crash palubě zahynuli - včetně Barkerova asistenta a také bodyguarda - zatímco druhý přeživší, DJ AM (Adam Goldstein), byl o rok později nalezen mrtvý, zemřel na předávkování.
DeLonge nemohl moc dobře pracovat na filmech, deskách a románech o lidských vztazích a nato ignorovat dva lidi, se kterými se vídával každý den po desetiletí. Ale nehoda, jak řekl pro Chicago Tribune loni, ho zchladila:
"Kdyby se ta nehoda nestala, nebyli bychom kapela. Prostě a jednoduše. Byl to osud."
 
Zatímco nebesa nabrala směr zpět, Tom se velmi soustředil na pokračování toho, co začal s AvA.
Když jsme byli s blink zpět, první konverzace byla, že je tu místo pro všechny a můžeme dělat cokoliv. Budu upřímný: Opravdu jsem si nemyslel, že to bude respektováno, protože jedna z hlavních příčin, která nahrála rozpadu byla ta, že jsem začal s Box Car Racer, to způsobilo rozepře. Nevěřil jsem, že vedlejší projekt nebude věci spíš udobřovat. Ale bylo to fajn: Travis se osamostatnil a udělal solo desku (Give The Drummer Some); Mark nyní produkuje TV show (Hoppus on Music na Fuse TV); všichni se fakt činili.  
"Každý má jednou za čas rozhovor, jestli tiše pokračovat tady, tam dělat na tom a tohle, ale tohle je prostě jako každý jiný business. Pokud propustíte prodavače a on půjde prodávat pro jinou společnost, musíš si říct: tenhle chlápek nemá zaměření. Myslím, že se držíme fakt v normálu. Bavil jsem se s týpkem z našeho labelu o The Police, protože s nimi pracoval. Řekl, že jsme udělali jednu věc, kterou myslel, že nikdy nemůžeme provést, a to natočit další desku. 'Nedokážu na to přijít. Řekni jim, ať udělají další desku Police!' Jsem fakt nadšený, že my na to přišli."

new blink 182"Je tu spoustu odlišností,"
říká o sobě DeLonge. "Největší byla pokora. Když máš 20 let a jsi ve velké rockové kapele, je to vše co jsi a vše co víš. Jsi chlápek z téhle skupiny, to je tvoje věc. Když jsem začal s ANgels & Airwaves, myslel jsem, že to bude jednodušší. Ale spletl jsem se. Rock'n'Rollová kapela musí získat každý kousek důvěryhodnosti a každého fanouška, který ji má. Prvních šest měsíců byla nejvyhledávnější věc jak na internetu ukrást nějaké nahrávky Angels And Airwaves, protože to bylo přehypované. Ale pak jsem musel získat nové fanoušky. Pamatuju si jak jsem si říkal: "Panebože, musím obnovit to, kdo jsem dřív býval."


Za pomoc při překladu děkujeme Lolly.

Komentářů: 8 | RSS |
Komentář ze dne: 02.08.2011 01:10:07     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
P.S. Pochopíme případné rozhořčení nad překladem, který mnohdy může znít pomateně nebo beze smyslu. Ale snad bude stačit vysvětlení v podobě dvou slov: Tom DeLonge.
Děkujeme za pochopení.

Komentář ze dne: 02.08.2011 08:43:53     Reagovat
Autor: AvAc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: ŁOVE
Dakujem za preklad..zacat rano niecim takym prijemnym, paradicka, diky moc =o)

Komentář ze dne: 02.08.2011 10:02:44     Reagovat
Autor: Cartman182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Pěkný překlad díky

Komentář ze dne: 02.08.2011 13:16:51     Reagovat
Autor: ajo182     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
fakt díki za preklad ;).. super rozohovor

Komentář ze dne: 02.08.2011 13:38:34     Reagovat
Autor: neteř     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
pěkné počteníčko :)
myslim, že překlad je naprosto v klidu, titulek článku mluví totiž za vše!:D

Komentář ze dne: 02.08.2011 16:16:57     Reagovat
Autor: maarcel     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
oceňujem preklad ale dokopy som pochopil asi posledný odstavec :D

Komentář ze dne: 02.08.2011 22:12:14     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
ten Tom je blázen,příjde mi že jak mluví že to nemá občas hlavu ani patu :D jinak dík za překlad :)

Komentář ze dne: 02.08.2011 22:21:46     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
když je rozhovor který je o blink tak je to pohoda, ale překládat interview o AvA tak to je fakt někdy mazec...

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je úterý/uterok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se