AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
20.08.2011 v 16:41 (P☂ET), 7786x přečteno
Po delší odmlce je tu další díl našeho seriálu, který se věnuje podrobné historii blink-182. Minule jsme skončili na začátku roku 1996, kdy se blink-182 chystali s Unwritten Law na Aljašku. Přečtěte si, jak příběh blink-182 pokračoval.

blink-182


Kapely, Rozpad a Návrat

Kapitola Osmá - 1996: Vzhůru na sever
 

Po jejich krátkém turné po Austrálii se museli vrátit zpět na americké dálnice. Ačkoliv se zdálo, že první turné trvalo celou věčnost, bylo tu hned další. Pokračovali tak v životě na cestách. Celý rok 1995 strávili koncertováním a v roce 1996 tomu nebylo jinak.


Blink se právě chystali s Unwritten Law na vystoupení na Aljašce na akci King Of Hill (snowboarďácká soutěž). Kluci vyrůstali pouze na skateboardech a surfech v jižní Kalifornii, a tak byli nadšení, že si budou moci vyzkoušet snowboardy. Když se blink vyšplhali na horu, kde se ubytovali a strávili odpoledne létáním v helikoptéře a poté jezděním na snowboardech. Mark měl ošklivý pád a doslova si natrhl prdel. Zpátky na prkno už nechtěl. Večer se Tom nerozvážně rozhodl, že si pořádně vystřelí z Fletchera z Pennywise.

Tom: "Slyšel jsem o něm, že umí dělat fakt drsný triky. Ale myslel jsem si, že to jsou všechno jen povídačky. Tak jsme společně se Scottem naplánovali, že vtrhneme k němu do pokoje a naházíme na něho sníh. Myslel jsem, že to bude sranda a nečekal jsem žádnou odvetu. Jenže když jsem stál před jejich dveřma a ještě než jsem stihl něco udělat, se najednou otevřely dveře a polili mě vodou. Dokázali mě dostat ještě než jsem cokoliv stihl udělat. Myslel jsem, že tím to ale skončí."

Tom se mýlil. Ani zdaleko to tím neskončilo. Ještě tu noc Mark, Tom a Scott udělali bezpečnostní chybu. Zamknuli se na dva západy, dali na dveře řetěz a projistotu dveře zabarikádovali těžkou zvukovou technikou. Uprostřed noci Tom cítil, jak mu někdo klepe na rameno. Byl to Mark a ukazoval směrem na dveře.

Tom: "Tak jsem se podíval na dveře a byly úplně prohnuté. Snažil se k nám dostat dvoumetrový 150-ti kilový chlápek."

Nakonec se dostal dovnitř.

Mark: "Bylo to na hovno, málem se dovnitř nedostal. Na chvíli to vzdal, ale pak se do toho ještě jednou opřel a dostal se dovnitř. Udělal jsem to, co by udělal každý. Vyběhl jsem ven ve spodním prádle."

Tom běžel do koupelny a ačkoliv po něm šli 3 chlápci, podařilo se mu tam zamknout. Chudák Scott pořád spal ve své posteli, o ničem nevěděl, a tak byl nejsnažší cíl. Probudil se úplně zmatený, snažil se utéct, ale Fletcher měl stříkací pistoli naplněnou pálivou omáčkou a navíc dostal pár elektrických šoků od zařízení, které vyrobil Fletcher z baterky od auta. Nakonec Pennywise vzali všechny věci blinkáčů z pokoje a vyházeli je z okna ven.

Tom: "Rick byl ubytovaný v pokoji pod náma. Uprostřed noci se vzbudil a slyšel, jak nad ním lidi běhají sem a tam po místnosti. Pak vykoukl z okna a viděl jen jak lítají kufry s oblečením. Věděl, že jsme pod útokem."

Když invaze skončila, Tom a Scott raději vyčkali, až se všechno uklidní. Pak zjistili, že Unwritten Law si tu noc užili něco podobného. Pennywise naběli k Unwritten Law do pokoje a všechno postříkali hasícími přístroji.

Tom: "Když dorazila policie, tak viděli jak na recepci stojí jen pět chlápku ve spodním prádle."

Dovolili jim zůstat do rána, ale druhý den museli odejít, což bylo v pohodě, protože stejně už měli cestu jinam.
Po Aljašce měli blink namířeno na dokončení Good Times turné. Bylo to v únoru 1996 a zbývaly pouze dva týdny. Přejmenovali toto turné na Shitty Weather tour (turné Posrané Počasí). 


Rickova příhoda z Kanady: " V roce 1996 během Shitty Weather tour v Kanadě hráli blink-182 v Quebecu. Měli tam velký úspěch a slavilo se. Rick si dal pár piv. Spíš hodně párů piv. Nakonec přišel Rick ke stánku se suvenýry, CD a tričkama, aby se podíval jak jdou kšefty. Hodně věcí se prodávalo dost, ale něco ne. Tak to Rick vykoupil. Vylezl si na stůl a začal křičet: "Já jsem Lex Luthor a jsem silný". Jen sám Rick ví, proč řval zrovna tohle. Lidé byli z něho zmatení a vystrašení. Navíc mu nerozuměli, protože mluvili hlavně francouzsky. Tak zkusil španělštinu. Tomu taky nerozuměli, a tak všichni raději odešli."

Blink si na cestování zvykli, takže věděli, co můžou čekat. Mysleli si, že to bude v pohodě, ale nakonec to bylo jedno z nejtěžších turné, které kdy měli. Bylo to teprvé druhé turné po USA a už byli hlavní kapelou. Většina lidí chodila právě jen na blink. Zatímco v některých částech USA byli hodně populární, někde ještě na svou slávu čekali. Na některých koncertech bylo třeba jen 30 lidí. Dodávka byla na tomto turné vytížená. Kromě kapely v ní ještě cestovali Cam jako technik, Anne, která prodávala trička a CDčka a taky Mike Fasold, který byl všeuměl.

Nebylo tam žádné pohodlí a cesty byly dlouhé. A taky jak nový název turné nasvědčuje, počasí bylo příšerné. Na začátku napadl sníh i v jižní Kalifornii. Nejhorší to bylo v Chicagu, kde blink hráli s jednou kapelou, která hrála v kombinézách.

Mark: "Naše šatny byly propojené, tak jsem se jich zeptal, jestli nepotřebujou pomoct se dostat do těch kombinéz, ale nechtěli. Ve skutečnosti mi práskli dveřma před nosem."

Celá blink parta onemocněla a silnice byly pokryté sněhem a ledem. Na koncertech byla skoro stejná zima jako venku a foukal velmi studený vítr.

Rozhovor s Tomem a Markem v roce 1996


Anne: "Byla šílená zima. Ráno jsem si dala sprchu a vyšla ven. Moje vlasy byly stále mokré a asi po 5-ti minutách úplně zmrzly. Trika byla taky zmrzlá, odmítala jsem v tomhle pokračovat."

Nebyla to dobrá noc. A bylo to ještě horší, protože blink museli odjet hned po koncertu, aby se dostali včas do Quebec City. Cesta trvala 17 hodin. Samozřejmě by to netrvalo 17 hodin, kdyby tolik nesněžilo. Byly to největší sněhové bouře za posledních 40 let. Na silnici nešlo vidět skoro na metr. Tom, který dřív jezdil i s náklaďákem plným cementu, byl zvolen jako nejkvalifikovanější řidič, napříč tomu, že u zkoušek na řidičák propadl několikrát. Řídil celých těch 17 hodin.

Tom: "Bylo to děsivé. Nevěděl jsem nic o řízení ve sněhu, ale věřil jsem, že to dokážu. Fakt jsem skoro nic neviděl, jak moc sněžilo. Bylo tam i plno ledu, bylo to fakt drsné."

Nikdy celou cestu nespal a neodpočíval ani minutu. Všichni byli připoutaní a soustředili se 
celou dobu na cestu. Bylo to tak hrozné, že blink přemýšleli, že počkajíaž to přestane. Jenže to by nestihli koncert. Říkali, že nejlepší řidiči na světě jsou řidiči kamónů, takže pojedou dokud budou jezdit i kamióny. Pak viděli, že i řidiči kamiónů začínají zastavovat, ale už to museli dojet. Konečně pak vyjeli ze sněhové bouře. Byli právě na hranici s Kanadou. Čekali tam asi 4 hodiny, než zkontrolují jejich dodávku. Byli vyčerpaní a hladoví. Nakonec je ještě zastavilo policejní auto a dostali pokutu za přílíš pomalou jízdu, ale na koncert se dostali včas.

Mark: "Jednou jsme zastavili, abychom mohli zavolat Rickovi, který nás v Kanadě měl čekat, protože jsme nevěděli, jestli to stihneme. Rick nám říkal, že je to v pohodě, že máme jet dál. Když jsme dorazili, tak tam Rick seděl v teple, v pohodlném křesle a popíjel horkou čokoládu. Měli jsme chuť mu nakopat prdel."

Koncert ale vše vynahradil. Byl to SnoJam, populární festival v Kanadě. Hráli tam i Bouncing Souls, Ten Foot Pole, No Use For A Name a 88 Fingers Louie. Ačkoliv blink v Kanadě nikdy nehráli a publikum bylo z většiny francouzské, tak si tam blink oblíbili hned napoprvé. Během hodiny se prodala všechny trika a CDčka a další doplňky. Anne stále opakovala "Je n'ai pas plus" což znamená, že už další nemá. Ale nelíbilo se jí, že lidé odejdou z koncertu s prázdnou a tak začala rozdávat samolepky. To se ale obrátilo v nebezpečnou operaci. Obklopili ji lidé a nedali ji pokoj, dokud samolepku nedostali. Anne je tedy všechny vyhodila do davu a začala utíkat.

Celý koncert ze SnoJamu:Byl to úžasný koncert a organizátoři byli také přijemní. Nabídli blink pohodlné přenocování. Navíc SnoJam byl ve skiareálu, kde blink dostali vstup zdarma. Navíc všechny kapely dostaly stejné červené bundy a druhý den se to na sjezdovkách jen červenalo.


Po Kanadě měli blink-182 namířeno na východ a jih USA, kde se setkali s obrovskými vedry, ale také záplavami a byla hlášena i varování ohledně tornád. Bylo to turné Posraného počasí. Všechno to zvládli a dojeli zpět domů, do San Diega.


překlad P☂ET blink-182.cz 2011
originál Joe Shooman 2010Pokračování příště...

Komentářů: 11 | RSS |
Komentář ze dne: 20.08.2011 17:33:26     Reagovat
Autor: Nikdo     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Jak člověk čte o těch tour těch starých Blink, tak ho dost zajímá, co se stalo se Scottem... škoda, že o něm na netu nikde nic není. Rád bych si ho poslechl, jestli někde hraje...

Komentář ze dne: 20.08.2011 17:39:15     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Prošel několika kapelama, v součanosti hraje tady v té kapele
http://www.youtube.com/watch?v=E2kCXwR5eug

Komentář ze dne: 20.08.2011 19:54:15     Reagovat
Autor: Nikdo     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
JJ, to sem taky našel, ale i tak, oni snad nemaj ani stránky nebo nic... a je to smutný vidět Scotta hrát pro pár lidí, když s Blink budoval, to co zblajznul Travis, ale nevidím do toho samozřejmě. Bůh ví, ajk to tehdy bylo.

Komentář ze dne: 20.08.2011 20:15:24     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re: Re:
K tomu se dostanem trošku tady v tom seriálu :) už se tam pomalu blížime

Komentář ze dne: 20.08.2011 21:09:03     Reagovat
Autor: L1v3     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re: Re: Re:
Ahoj, super článek. Kdý by mohl být další? :)

Komentář ze dne: 20.08.2011 21:16:55     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re:
Ahoj. Uvidíme podle toho jestli budou nějaké novinky nebo ne. Pokud bude mrtvo tak bude určitě další.

Komentář ze dne: 20.08.2011 21:54:40     Reagovat
Autor: cactusaczka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
a takhle teď nějak vypadá :)
http://www.youtube.com/watch?v=Ts5GOixsFZ4&feature=related

Komentář ze dne: 21.08.2011 02:58:09     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super :) a kdy bude Poete můj nápad s těma setlistama? :D

Komentář ze dne: 21.08.2011 10:08:49     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Jo to by šlo taky klidně teď někdy. Jak jsme říkali, že to uděláme?

Komentář ze dne: 21.08.2011 22:03:35     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re:
já nevím,bud na foru,nebo tady udělat zvláštní článek,ale to už musítě dořešit vy co bude nejlepší ;)

Komentář ze dne: 25.08.2011 19:22:31     Reagovat
Autor: P☂ET     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Tak mě napadá, že bysme to nechali na někdy až to bude aktualní, přece jenom do koncertu je to skoro rok a navíc neznáme songy z Neighborhoods :) a ankety o oblíbené písničky jsou na FB pořád..

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je neděle/nedeľa)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se