AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
19.02.2012 v 20:40 (pirklosik), 6356x přečteno
Na webu spinner.com se objevil velmi zajímavý a rozsáhlý rozhovor s Tomem DeLongem, který vypráví z jeho pohledu o "trapném" návratu kapely, o tragické letecké nehodě Travise Barkera, jenž byla hlavním motorem pro opětovné navázání vzájemných vztahů mezi členy kapely. Tom se také rozpovídal o jeho druhé kapele Angels and Airwaves. Překlad rozhovoru uvnitř.Čeho chcete dosáhnout pomocí Angels and Airwaves 'Love Pt. 2'?

Když Angels and Airwaves začínali, tak to byla úžasná doba, pro vytvoření něčeho úplně nového. Bylo vzrušující přijít na to, jak vytvořit velkou kapelu bez nakladatele a jak sehnat fanoušky ochotné podívat se na to z jiného úhlu. Myslíme, že když jsme udělali značku a pojmenovali jí Angels and Airwaves a vytvořili jsme svět pod touto značkou, spolupracovali s umělci a dělali jsme i na jiných médiích, že se budeme moct pustit i do velkých věcí. Můžeme mít ambice pro to ukázat lidem naší tvorbu lidem tak, že jí budou vnímat trochu jinak a neposuzovat projekt pouze podle na základě hudby ale podle celého světa pod touto značkou.

Takže když děláme „Love“ tak to není jen osmělování. Skáčeme do toho naplno a děláme maximální rozruch s tím, co máme. Proto nám trvalo skoro pět let natočit film, ale další bude větší a mnohem dřív.


Takže se chystáte natočit další film?

No jasně, už se rozjely plány pro fakt velké, velké věci. Chystáme rozvrat v tom jak je hudba komercionalizována. Chceme revoluci ve způsobu jak je to vyrobené, uvedené na trh a strávené. Lidi vždycky říkají: „No, Tom si myslí, že je revoluční“ nebo „Tom si myslí, že je zas***ý to a to“ říkám blbosti, protože jsem idiot, ale to co myslím je přesně to, co děláme. Před pár lety jsme vyvinuli platformu, abychom mohli digitální i fyzické zboží prodávat přímo zákazníkům. Teď ale dokončujeme stránky Pearl Jam, White Stripes a ještě asi 40 dalších – a takhle válí Angels and Airwaves! Pak jsme šli a udělali film, ale ten film není jen o naší kapele. Je to vlastně sci-fi, nezávislý film. Je to jiný způsob jak zprostředkovat téma „Love“.

Vytvořili jsme společnost, která je plná lidí co umí dělat filmy, alba a jiná média kolem velkých témat lidstva. To jsou věci, které kapely nikdy nedělali, když se podíváte na sedm let Angels and Airwaves. Cílem je světová nadvláda, spojením filmového a hudebního průmyslu do jedné nezávislé produkční společnosti, nebo spolupráce umělců nebo Angels and Airwaves.


Angels and Airwaves' mají písničku „Anxiety“ (Úzkost) a ta je o tom jaké je to být „pasažérem“. Jak vnímáš úzkost? Ovlivňuje nějak zásadně tvůj život?

Říká se tomu „zrychlování“, jak stárneš a jak se svět zrychluje. Zdá se, že se Zem otáčí mnohem rychleji a dny ubíhaj a tobě dojde, že ses zasekl v jedné práci a zažíváš pořád stejné situace a dojde ti, že jsi toho v životě dost propásl. Začne se na tebe valit úzkost, protože chceš dělat něco jiného. Myslíš si, že dokážeš mnohem víc než se jen vézt. A přesně o tom je ta písnička. Vychází to z toho slavného popisu Země: „Všichni jsme jen pasažéři na planetě Zemi.“ je to tak. Astronauti, po odletu ze Země měli všichni stejný pocit a stejné uvědomění si křehkosti toho co Carl Sagan pojmenoval jako „bleděmodrou tečku“. Jsme tenká vrstva života na bleděmodré tečce, která může být v okamžiku smetena. Myslím, že jsme jako pasažéři na prťavé vesmírné lodi. Myslím že by jsme všichni mohli být úzkostnější, protože nevíme co ku**a se svými životy. To je podle mě zajímavý rozpor.


Co pro tebe znamená „Neighborhoods“ v porovnání s „Love“? V jakém smyslu tě ty dva projekty naplňují? Bylo těžké zase začít psát pro blink-182?

Jakkoli se snažím znít při tomhle interview chytře. Jsem pořád ten kluk co vyrost na skejtu. Mám pořád rád pěkných pár drinků v sobě a rozbíjení věcí. Tak žiju v obou těchhle světech. S blink-182 jdu a hraju fakt rychle a říkám spoustu urážlivých slov a pak jdu s A&A a promyslím si trochu svůj umělecký výstup a snažím se dotknout lidí jinak než jen připomínkou mládí. Prostě s blink jsem věčně mladý rebel a s A&A jsem filozof v křesle.

Ale zajímavé je, že v zákulisí jsme s blink vážní a ne takoví, jak si asi kde kdo představuje, stejně tak jako A&A jsou super vážní na pódiu. Ale zase v zákulisí jsou to samý kraviny a blbý fórky. Je zajímavé, jak mají obě kapely kus té druhé v sobě. Nikdy se tak necítím daleko od domova.


'Neighborhoods' je mnohem temnější nahrávka. Myslíš, že tě ovlivnil čas strávený s Angels and Airwaves?

Takhle, já teď prostě píšu a moje zodpovědnost v blink mě vždycky směrovala a tlačila naše hraní dopředu. Myslím, že Mark píše temnější texty než kdy jindy, takže když si to spojíte s tím, jak dneska já skládám písničky, tak myslím, že z toho vznikne temnější nahrávka. Je to tak protože se blink nadchli a rozhodli se být mnohem vážnější ohledně muziky co dělají. Udělali jsme to tak s poslední nahrávkou a užili jsme si to.

Vycházejíc z pádu letadla s Travisem, ztráty našeho producenta, ztráty Travisova spoluhráče DJ AM a všech věcí spojených s těmito traumatickými zážitky a rozpadem a znovu opravením vztahů mezi námi – je to prostě spousta emocí, které teď chceme dostat do naší hudby.


Jaký byl první den ve studiu?

[Smích] Všichni na sebe koukali jako „trapas…“. Bylo to super trapný! Jako v jakýkoli jiný skupině kde se každý snaží tvářit jako že je v pohodě a že se ho to netýká, ale ve skutečnosti nikdo v pohodě nebyl a všech se to týkalo. O nic nejde, dostali jsme se z toho. Jediná věc, která zahojí tyhle rány je čas. Teď je všechno konečně v pořádku. Po prvních pár let to bylo dost blbý. Pořád máte nějakou zátěž z minulosti, a předpokládáte, jak se bude kdo chovat, včetně mě. Můžu vsadit svůj život na to, že vím co si o mě myslí, nebo myslely, ale to se tak stává v malých skupinách. Je to jako vyrůstat s bráchou nebo ségrou. Dokážete je popsat pár slovy. Se skupinou je to byznys, ale snažíš se dělat jako že nejde jen o to, a proto je to tak divný.


Teď je to ale lepší, ne?

No jasně, měli jsme parádní tour! Teď už nemáme moc kiksů. V kapelách bývá spousta problémů, protože tam o sebe třou ega. Obvykle jste lidi co nikdy nechodili na vysokou – ze střední školy rovnou do podnikání. Pak máš úspěch, tak si myslíš, že znáš všechno. A pak nabereš manažery a lidi kolem sebe co se v obchodě nevyznaj. Takže jste jako rodinný podnik, se spoustou peněz a schopností dělat velké věci. Neřikám, že jsme měli hromadu peněz. To byste pochopili špatně. Prosím, ať nevypadám jako z**d. Jenom říkám, že se octnete jako banda cucáků, kterým se povedlo vybudovat něco, co je skutečný byznys, a najednou máte schopnost dělat skutečná rozhodnutí, jenomže nikdo nemá dost zkušeností dělat tyhle rozhodnutí. A proto jsou kapely tak zas***ě ujetý a divný.

Vlastním pár firem, které vedu s partnerem, a nikdy se nehádáme. Není to to samé z nejakýho divnýho důvodu. Ale v kapele, se furt hádáte. Lidi si myslely, že blink musí být šílený, ale skoro se nehádáme. Myslím, že to lidi zklame a našve, ale znám spoustu kapel která je schopná se sestrkat z pódia. My jsme takoví nikdy nebyli [smích]

 Překlad: Kybernet


Komentářů: 0 | RSS |
K tomuto článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je úterý/uterok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se