AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
19.03.2012 v 16:20 (awesomness), 5355x přečteno
Po trošce odpočinku je tu nový díl seriálu eskapád kapely blink-182. V celkově dvanáctém pokračování se podíváme na život na cestách z první ruky. Společně s kapelou projedeme Warped tour a proletíme se taky za oba oceány. Skvělé koncerty, našlapané kotle, ale taky vypětí, které si zákonitě musí vybrat svou daň. 


 

V době vydání Dude Ranch byli blink už docela protřelí koncertováním po Americe a letěli dokonce do Austrálie a na Aljašku. Mysleli si, bůh ví, jací nejsou tvrďáci, ale pravda byla taková, že neviděli pořádné sračky. Počátkem léta 97 vstupovali blink do vzrušujícího období života na cestách na tak dlouho, až to změnilo celou tvář kapely.

V devadesátém šestém zahráli hrstku koncertů Warped Tour. O rok později už měli hrát na všech místech, kterými se kolotoč Warped tour protočil, ačkoli si obě strany dělaly starosti, blink a Warped Tour fungovali v dokonalé symbióze. Tour byla pro ně něco jako punk rockový letní tábor, jedna dlouhá nekončící party. Našli spousty nových kamarádů mezi spoluučinkujicími kapelami, aby taky ne, trávili spolu dlouhé přejezdy mezi městy, a navíc, kdo by mohl vůbec zapomenout na tradiční grilování po každém vystoupení.

Tom: ‚Tahle tour je hlavně o tom grilování a taky cestování busem. Jen tak se poflakujete s ostatníma kapelama, pak na chvilku odskočíte odehrát svůj set, a potom jen pokračujete v předchozí činnosti. Je to super, vždycky máte v zádech svoje kámoše, kteří vám pomůžou, když se něco posere. To je velká výhoda, kdekoli přijedeme dříve nebo ještě dřív nám lidi chtějí nakopat zadky.

Mark: ‚Každý se baví se všema ostatníma, nezáleží, ze které skupiny jste. Žádné nabubřelé rockové ega ani jiné hovadiny."

Vedle neskutečné srandy byla tour taky plná vedra, špíny a nepohodlí. Všechno se to odehrává v létě, většina koncertů je venku. Přejezdy jsou dlouhé a úmorné. Většina kapel přejíždí v noci a můžou se vyspat maximálně v autobuse. Jenže blink si v roce 1996 takový autobus nemohli dovolit, a tak přejížděli mezi jednotlivými dějišti v dodávce. Jeli non-stop a střídali se v řízení, i tak dojeli do místa konání dalšího koncertu nejdřív ráno v den vystoupení. Čas jim zbyl jen na vyložení všeho vybavení, pak se stihli podívat na jeden set jiné kapely, odehrát ten svůj a znova napakovat všechny věci do dodávky a vydat se na další nekonečnou cestu. Po celou tu dobu asi čtyř týdnů nepoznali blahodárného účinku sprchy ani spánku na hotelové posteli. Určitá vidina hotelového pokoje tady sice občas byla, ale ta rychle vzala za své, když blink někdo ukradl celý výnos z Warped tour, tedy rovných 6 000 $.

Mark: V jedné z posledních destinací tour jsme jednoho známého požádali o laskavost. Měl jen dojet do města a koupit nějaké vybavení, jen struny, paličky k bicím a tak podobně. Nechal kasičku s našimi veškerými úsporami v autě, jen si odběhl pro nákup, netrvalo to moc dlouho, jenže když se vrátil k autu, okno bylo vymlácené a samozřejmě všechny prachy v tahu. Tohle byla pro nás fakt rána pod pás. Nejhorší věc, jaká se mohla na tour přihodit. Byla to naše, do té doby, nejúspěšnější šňůra, těšili jsme se až si té trochy zisku užijeme po tour. Místo toho jsme byli někde uprostřed Kanady bez peněz a kolotoč Warped tour se ještě navíc nezastavil."

I přes tyhle všechny problémy všichni z kapely nan tenhle ročník populární série koncertů po severní Americe vzpomínají v dobrém. Vzpomínky na davy natěšených fanoušků a na další velikány mezi učinkujícími, se kterými se blink seznámili. Kevin Lyman společně s manažerem Darrelem Eatonem dali blink-182 příležitost hrát před tisícihlavými davy fanoušků, stejně jako skupiny, ke kterým v té době vzhlíželi z uctivé vzdálenosti. Střídat na pódiu třeba NOFX nebo Social Distortion, to byla pro Toma, Marka a Scotta neuvěřitelná zkušenost.

Amerikou a Kanadou to neskončilo. Blink se představili taky v Evropě, Austrálii a Japonsku. Byli na cestách mnoho měsíců, nejen s Warped tour, ale koncertovali taky sami za sebe. Na přelomu 97´a 98´byli bez přestávky na cestě 9 měsíců. Ten napjatý program si brzy začal na skupině vybírat svou daň.

Tom: Pamatuju se na náš první koncert v Austrálii. Bubeník Pennywise byl tak nakrknutý, že jediné téma, o kterém se byl ochotný bavit, byla cesta zpátky domů. Tohle jsem fakt nepochopil. Nemohl jsem přestat dumat nad tím, co byl jeho problém… Jede na tour kolem velého světa, prostě splněný sen každého začínajícího muzikanta, a on chce jet domů. Jak jsem se dověděl později, tohle dělal velmi často, nebyla to prostě u něj žádná novinka. Samozřejmě je to pro každého dost těžké, dřív nebo později se všem začne stýskat po domově. Právě v době, kdy jsme jeli na naši nejdelší tour jsem začínal chodit se svou nynější ženou a všechno pro nás bylo nové, a my tak zamilovaní,. Já jsem najednou měl od toho všeho odejít na takovou dobu? Říkal jsem ji: Tak  jo, uvidíme se za devět měsíců. Bylo to těžké.

Všichni tři už zoufale potřebovali pauzu. Chtěli zas pro změnu zůstat pár měsíců v neměnném prostředí. Kde všichni kmoši bydlí za rohem a můžete se domluvit a zajít si na pivo. Mark, Tom a Scott žili v té době v pokřiveném světě bez možnosti se o cokoli opřít. Všechno se měnilo ze dne na den. Přetažení a unavení členové se začali přít a hádat kvůli hloupostem, prostě klasická ponorka. Potřebovali jen chvíli oddech. Čas jen sami pro sebe.

 Ani v té době nebylo všechno zlé. Koncerty byly čím dál větší a blink-182 je hráli na čím dál vzdálenějších místech. O tuhle příležitost tak dlouho bojovali, a konečně byla tady. Jakmile se dostali na pódium všechny ty starosti s cestováním a únava se ztratily jako pára nad hrncem a všichni zúčastnění si užili elektrizující atmosféru.

Mark: „Všechno okolo toho je těžké, samotný koncert skoro nikdy není. Můžeš mít ten nejposranější den, strašný provoz, dvě poruchy a defekt po cestě, jakmile vylezeš na pódium, rozpomeneš se jak je to úžasné živobytí hrát muziku pro lidi. Jediný problém na tom je, že z toho pódia nakonec musíš taky dolů. To se potom stejně rychle vrátí předchozí pocity.


Komentářů: 3 | RSS |
Komentář ze dne: 20.03.2012 17:00:15     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Blink mají svou slávu opravdu vydřenou!
Díky moc ;-)

Komentář ze dne: 27.03.2012 09:52:06     Reagovat
Autor: awesomeness     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
jo, to sice mají, ale takovou dřinu bych si rád absolvoval :)

Komentář ze dne: 27.03.2012 11:10:23     Reagovat
Autor: DeDlouhej     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Jo jo Marka má pravdu s těma pocitama na podiu. :)))

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je středa/streda)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se