AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
02.07.2012 v 12:53 (cross), 12198x přečteno

Přináším report z naší cesty na můj (náš?) životní koncert. Samotnou show jsem detailně nepopsal, tu si můžete prohlédnout na přiložených videích. Článek obsahuje radosti, ale i strasti, které nás na cestě doprovázely a věřte, že navenek často věci vypadají lehčí, než vskutku jsou. Uspořádání tohoto zájezdu byla naše první zkušenost z této oblasti, tak snad byli všichni cestující spokojeni.Pokud mám začít úplně od začátku, musím začít poděkováním hlavně Čondrovi za zajištění dopravy + za jeho roli stewardky během cesty a také Lukinovi za obstarávání vstupenek. Dále i našemu přátelskému řidiči Janu Hrabicovi, který nás ve žlutém a moderním korábu společnosti Student Agency dopravil až k samotné hale. Během cesty nám zejména ve velice úzkých ulicích Berlína dokázal, že své řemeslo opravdu ovládá. Stejně tak nás v pořádku dopravil do Prahy, když nás na německé dálnici zastihla opravdu silná bouře s přívalovým deštěm a silným nárazovým větrem. Ještě jednou děkujeme tomuto důležitému článku v naší cestě za blink-182 a samozřejmě i samotné společnosti Student Agency za pronájem autobusu a za Čondru také děkuji pracovnici na oddělení autobusové dopravy Kláře Šelcové, se kterou si tak rád telefonoval!

Další vstřícná slova míří k samotným účastníkům zájezdu. Mile nás překvapilo, že se všichni dostavili včas a nemuseli jsme na nikoho čekat a zdržovat odjezd. Během celého dne, respektive dvou, pak také nikdo nezpůsoboval žádné problémy. Děkujeme!

Můj den začal už ve 2:15, kdy mě z postele tahal budík, ve 3:15 jsem už seděl s Centurionem (sběratel blink-182 věcí, se kterým jsme dělali rozhovor) a na nádraží v Ostravě se k nám ještě připojila Danča (autorka dárků pro kapelu, které jsme do Berlína také vezli). V Praze jsme se pak bez větších problémů všichni setkali před Fantovou kavárnou na hlavním vlakovém nádraží, kde jsme postupně kasírovali všechny cestující o doplatek 80Kč za cestu. Vezli jsme tak fanoušky do Berlína a zpět za příjemných 880Kč. Na koncert s námi jelo nakonec 43 lidí + 4 členové redakce.
 
Po příjezdu autobusu jsme nezdržovali a ihned jsem začal dle jmen otravně kontrolovat, kdo nastupuje, abych záhy opět s otravným vyptáváním jmen v buse zjišťoval, na jakém sedadle kdo sedí. V autobuse si pak Čondra pro nás nachystal překvapení – co by to bylo za zájezd, kdyby nám na obrazovkách nehrál záznam koncertu blink-182? Jak jsme již dříve avizovali, proběhlo i předání samolepek Macbeth náhodně vybraným fanouškům. Děkujeme, že jsme je pak nenašli nalepené na sedačkách! :)
blink-182 zájezd
Na první naší zastávce jsme udělali společnou fotografii, samozřejmě i s panem řidičem a žlutým bourákem. A jak i zaznělo – hezkým holkám v Německu se říká „turistky“, navíc když tam míří Češky a Slovenky … tak jsme byli řidičem upozorněni, že nás možná odchytí německá policie, a jelikož jsme s sebou vezli i dvě (samozřejmě taky hezké) Rusky, zřejmě nás odvedou i k podrobnější kontrole. Naštěstí pro nás jel chvíli před námi ruský zájezdový autobus, který byl pravděpodobně policií odstaven a my jsme nerušeně pokračovali již na území našich západních sousedů. Cestou se nám střídalo počasí od svítíčka až po déšť. P.S. Pokud máte zářivě barevné triko, např. jako já žluté, určitě si jej vezměte do prosluněných dnů. Okamžitě se stanete parkovištěm pro hmyz.

halaPřeskočím cestu až do Berlína, kde jsme dorazili k hale, ale nastal problém s parkovištěm pro autobusy. Pan Hrabica se snažil ochotně nějaké nalézt, čímž jsme se dostali od úzkých ulic zmíněných v úvodu, ale nakonec jsme se dostali opět na původní místo, kde jsme krasavce nakonec zaparkovali a čekal tam na nás až do odjezdu.

Pro kapelu jsme měli nachystané dárky – pamětní desku, trička s motivem Prahy, ruční kresbu od Adriany a Danča také napsala dopis, kdybychom se s blink-182 nesetkali osobně, aby věděli, oč jde a že nás zrušení pražského koncertu mrzí. Vydali jsme se před halou, kde se fanoušci „odstavili“ do stínu a Lukin, Danča, Čondra, Pirklosík a já jsme se odebrali do backstage, kde nás po kratší domluvě vpustili za brány. Je skvělý pocit kráčet si tam, kam ostatní  nemohou a musí vás jen sledovat z vyhrazeného prostoru :) Tam jsme se setkali s šéfem security kapely, který na první pohled vypadal sympaticky a vyslechl si, co vše jsme kapele donesli, a že jsme si přinesli také plakáty a fotky na podpisy. Vše jsme měli odložit na stůl vedle jednoho z tour busu a už v té době jsem se klepal a srdce jsem měl až v krku. O to „horší“ to bylo, když z onoho tour busu vykoukl Tom DeLonge – ovšem k naší smůle (kromě Lukina), jsme ho nestihli zahlédnout, protože pak zase zalezl dovnitř. Věci na podpis jsme tam nechali taky s tím, že Jamie se měl pokusit domluvit zmíněné autogramy a dát nám vědět, jak to vypadá. Pak jsme museli odejít zpět za bránu, kde nastalo úmorné několika hodinové čekání (ani nevím, jak dlouho to bylo .. 4-5 hodin?), kdy po většinu času Jamie postával 100 metrů od nás a občas se na nás i podíval. Během této doby přijel i Mark Hoppus. Mark byl asi metr od nás, ale bohužel nikdo z nás si ho nevšiml. Přijel v civilním autě s řidičem a nikoho z nás nenapadlo se podívat na zadní sedadlo, kde seděla i jeho šťabajzna se synem. Jakmile vystupoval u tour busu, zavolali jsme na něj „Hey Mark!“, Mark se na nás s úsměvem podíval a ukázal nám 2 zdvižené prsty („Victory“), pak i s Jamiem zalezl do haly. Od té doby se Jamie ukázal snad jen 2x po boku Marka, kdy snad předstíral, že nás nevidí … Svým autobusem dojel také Travis – za čelním sklem seděl jeho gangsta kamarád. V buse jel samozřejmě i jeho obrovský bodyguard a přivezl také své děti, které se potulovaly po pódiu při chystání stage (pozn. – syn Landon Travisovi přimontoval činel a pak si s technikem plácl High Five, rozkošné!), ale také po skončení koncertu (rozhodně tedy nechodí spát po večerníčku). Ale zpět k našemu pečení se na slunci.

Lukin se neustále snažil s jedním z pořadatelů u brány domluvit německy, aby zavolal Jamieho, ale ten nebyl schopen ho sehnat. Hala už byla dávno otevřena a dovnitř se hrnulo tisíc lidí. Asi po 2 hodinách začal i samotný koncert. Řekli jsme si, že předkapely při nejhorším neuvidíme, že zkusíme vydržet a mít osobní setkání, resp. počkat alespoň na naše snad podepsané věci. Nic se nedělo, až nastoupila na řadu Danča se svou angličtinou, royal republic
kdy tento německý security teprve pochopil (?), co s mu snažil i Lukin vysvětlit – aby nám případně podepsané věci uschoval u sebe, že se pro ně po koncertu stavíme. Takže 5 hodin jsme se pekli na slunci, abychom nic nedostali.
Vlezli jsme tedy do haly (pozn. – security přede mnou pustil několik lidí s lahví vody dovnitř, já ji ale musel vyhodit,
zřejmě posuzuje podle xichtu, takže co si z toho mám vyvodit :D) a k našemu překvapení už začali hrát The All-American Rejects, které jsem vidět spíše chtěl. No začali … oni už končili. Všichni jsme počítali s tím, že jako první začne hrát kapela Royal Republic, ale bylo tomu naopak – ti přišli až jako druzí. Od AAR jsme si tedy „užili“ jednu a půl písničky. RR však hráli dobře, lidi je slyšeli rádi, publikum si podmanili. Snad všichni ale čekali na ta naše zlatíčka – blink-182.

Začala zhruba půlhodina, během které se chystala stage (krátké video), kdy posledních 10 minut bylo dění na pódiu skryto za obrovskou plachtou. Následně začaly ty první tóny Feeling This, na které všichni tak netrpělivě čekali (nebo alespoň já byl jak babka před důchodem). Poté se plachta spustila k zemi a před námi stáli 3 obyčejní lidé, kteří pro nás obyčejnými nejsou. Tom s kšiltovkou a neaaváckém triku, Mark v triku Octopus a Travis v triku vytetovaném na jeho kůži. V tu chvíli jsem stál s Dančou (bohužel jsme neměli ponětí o tom, kde všichni jsou, díky tomu našemu zbytečnému čekání v backstage) zhruba v 15. řadě. Během dalších sekund těchto 15 řad dav stlačil snad do řad pěti, kde zpívání a nemožnost dýchání ubíralo spoustu sil. Odebrali jsme se tedy více dozadu, kde jsme strávili zhruba polovinu setu. Tam jsem nabral energii a rozhodl se jít co nejvíce dopředu – nenechám si přeci tuto jedinečnou šanci ujít, že? Ke konci jsme stáli přímo před Tomem, asi ve 4. řadě, kde jsme dobře viděli na ta jeho kukadla a ty xichty, co dělal směrem k publiku. Mark klasicky pobíhal po pódiu a tak se také dostal před nás. Na to, že je každých 365 dní o rok starší, je vidět, že si to fakt užívá! Po zhasnutí pódia kapela čekala na to, jak moc je fanoušci chtějí ještě jednou vidět u přídavku. Tady mě naši sousedé docela zklamali – nevím, jestli to bylo způsobeno tím, že jsem byl již polohluchý nebo že jsem byl tak vpředu, ale připadalo mi to jako trapné „ticho“. Až po několikáté minutě se zezadu teprve začalo ozývat skandování, ke kterému se přidaly i první řady. Jako první přišel Travis, ten byl opět bezchybný a jeho úchvatné sólo lidé hltali. Musím přiznat, že dříve jsem se na záznamy jeho vystoupení podíval zřídka, někdy je jen zapnul na pozadí. Ale jakmile jsem to viděl na vlastní oči, je to naprosto něco jiného. Určitě mrkněte na jeho vystoupení v odkaze níž. Set zakončila skladba Family Reunion, po které si Tom ze země sebral hozenou polskou vlajku a s Travisem poté odešli. Mark ještě chvilku ovládal publikum svým blbnutím na basovku. 
tom mark tom mark mark
Udělejte si vlastní obrázek o show, mrkněte na videa z ní. Setlist vypadal takto:
1. Feeling This video 1, video 2
2. Up All Night video 1, video 2
3. The Rock Show video 1, video 2
4. What's My Age Again? video
5. Down video
6. I Miss You video 1, video 2, video 3
7. Wishing Well video
8. Blew Job
9. Dumpweed video 1, video 2, video 3
10. Always video 1, video 2, video 3
11. Violence video 1, video 2, video 3
12. Fuck a Dog video 1, video 2, 
13. After Midnight video 1, video 2
14. First Date video 1, video 2
15. Heart's All Gone video 1 - část 1., část 2.
16. Man Overboard video 1, video 2
17. Ghost on the Dancefloor video 1
18. All the Small Things video 1
19. Josie video
Přídavek:
20. Give The Drummer Some – Travis sólo video 1video 2
21. Carousel video (pouze intro)
22. Dammit video 1, video 2
23. Family Reunion video 1, video 2
Markův závěr video

Další věc, co mě na této show mrzela, bylo místo konání – resp. uvědomění si, že jsme my měli o den dříve kapele ukázat, jakou základnu mají u nás. Špatně se pak poslouchalo, jak Mark chválí německé publikum, když jsme něco podobného mohli slyšet i o tom českém. Ale rozhodně zážitek to byl obrovský. Ten pocit, kdy vidíte své hrdiny, za kterými si stojíte několik let, o kterých v mém případě vedete i webovou stránku, se opravdu nedá popsat.

deskaPo odehrání celého setlistu jsme se pak přesunuli urychleně opět k bráně, kde jsme se od onoho securiťáka dozvěděli, že tam nikdo nepřišel a nemá pro nás podepsané věci. Opět následovalo asi 2 hodinové čekání, během kterého jak Danča, tak Lukin oslovovali různé členy týmu, kteří se kolem vyskytli, aby nám zavolali Jamieho. Každý ochotně přikyvoval, že to udělá, ale neudělal to asi nikdo. Až asi o čtvrt na jednu se securiťák na neustálé prosby Lukina vysílačkou dovolal jinému členovi týmu, který pak naše věci donesl se slovy, že kapela neměla čas je podepsat … Toto mi docela pokazilo požitek z celého tak skvělého dne – kapela, které přivezete dárky, které se u nás zruší o den dřív koncert, si nenajde pár minut na několik podpisů. Na druhou stranu je těžké někoho obviňovat (pokud nepočítáme jednoho člověka, který vše pokazil u nás ...) – vůbec nevíme, zda jim dárky byly předány, zda jim bylo řečeno, že chceme podpisy. Onen člověk donesl zpět jak plakáty a fotky, tak i trička a kresbu od Adriany. To jsme mu však nechali s tím, že jde také o dárek pro blink-182, takže je zanesl zpět. 


Vůbec tedy netušíme, zda alespoň naši pamětní desku kluci viděli, zda se jim líbila nebo jestli ji jen nechali zabalenou někde ležet a teď se třeba válí na smetišti. Asi naivně jsme doufali, že Mark (přijde mi takový nadšenec na podobné věci) desku vyfotí a umístí na internet. Také jsme chtěli po Jamiem adresu, na kterou mu zašleme dres Chelsea podepsaný Petrem Čechem, který nestihl dorazit – Mark věděl, že mu chceme toto věnovat a ještě den předem byl prý nadšený. Jamie však s námi poté už nemluvil a žádnou adresu ani kontakt na něj nám nepředal.

Co říct závěrem? Nadšený z koncertu i kapely určitě jsem, přecitrika jen to byl můj sen. S popisovanými manýry kapel takového jména zřejmě také musím počítat. Věřím, že toto nebyla poslední šance je vidět. Na palubě autobusu byli super fanoušci, byla skvělá atmosféra. Zájezd se nám za opravdu těžkých podmínek a za neuvěřitelně krátkou dobu podařilo zorganizovat, což nás kvůli stresu stálo asi 10 let života. Ale my už od začátku nechceme být jen obyčejný web, co přináší informace. My chceme být spojeni se svými fanoušky a chceme být pro ně výjimečnými a doufám, že i tímto krokem jsme se zase posunuli o kousek dál.

Ještě jednou děkuji všem zainteresovaným, děkuji Čondrovi za dárek v podobě trika s mou jmenovkou (vytvořil jej i pro Pirklosíka a sebe), děkuju všem našim fanouškům, děkuji i členům Rock for People (například Davidovi N., Tomášovi J. a dalším) za patřičnou komunikaci a doufáme, že tato naše akce jim ukazuje, jak moc máme tuto kapelu rádi, jací zde jsou oddaní fanoušci a že nám budou chtít někdy udělat radost tím, že příště bude koncert v jejich rukách, protože ti jen tak něco neposerou! A na závěr připojím ještě jednu zajímavost, kterou vyčetla Danča – den tohoto koncertu, tedy 30.6., byl 182. den v roce :)

Použité fotografie jsou od Pirklosíka, Čondry a Honzy P.
Jsme tu pro vás. Jsme blink-182.cz.
 

Komentářů: 11 | RSS |
Komentář ze dne: 02.07.2012 13:38:30     Reagovat
Autor: neteř     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Jak jste to dokázali všechno zorganizovat je fakt neuvěřitelný! Klobouk dolů!
Za pár dní zkusím sejmout Toma vlajkou českou, třeba budu mít štěstí a sebere ji jak tu polskou :-)

Komentář ze dne: 02.07.2012 15:58:03     Reagovat
Autor: Travis_182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Díky vám za super organizaci a za možnost vidět tydle 3 borce na živo,bylo to super ;)

Komentář ze dne: 02.07.2012 17:31:43     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Tak som veľmi rád že vám to vyšlo a blahoželám vám k splneniu sna! ;-)

Komentář ze dne: 02.07.2012 18:25:57     Reagovat
Autor: parahani     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
jste neuvěřitelní. tleskám. :)))

Komentář ze dne: 02.07.2012 21:27:08     Reagovat
Autor: Lukas pomeranc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Koncert super a vas obdivuju, ze jste to dokazali organizovat, parkovali jsme vedle vas na parkovisti u haly, pri prijezdu jsem stihl na par fandu zarvat z auta "BLIIIIINK" :-)) a pak jsem si i vsiml, jak stojite u te brany diky tricku "redaktor" :-)))

Komentář ze dne: 02.07.2012 22:00:19     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Díky :) tak jsi měl za námi přijít na pokec! : ))

Komentář ze dne: 02.07.2012 21:49:43     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Taky se připojuji k velkým děkovačkám, bylo to perfektně zorganizované!!!
PS: Jinak před Dumpweed ještě hráli "Blew Job" ;-)

Komentář ze dne: 02.07.2012 22:00:42     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Já věděl, že tam někde byl! Díky :)

Komentář ze dne: 03.07.2012 09:29:58     Reagovat
Autor: wabi     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Asi hezká akce. Na nás čeká Lucembursko...

Komentář ze dne: 03.07.2012 17:14:07     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Wabi, tebe jsem neviděl ani nepamatuju, ozvi se někdy na icq nebo na mail ;-)

Komentář ze dne: 04.07.2012 14:17:57     Reagovat
Autor: wabi     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Asi něco přes 6 let ne? Letí to letí...mail mam wabi48 na seznamu ;) Kluci do Berlína nechtěli, takže tak no...

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se