AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
13.07.2012 v 09:48 (awesomness), 4488x přečteno
Po dlouhých a nabitých měsících, kdy jsme se nejdřív těšili a připravovali na pražský koncert, hltali jsme nepříliš kvalitní videa z youtube a byli nadšení z prvních vystoupení v Evropě, aby následně přišla studená, ba přímo ledová sprcha ze strany pořadatelů PCF už emoce a rozčarování snad opadlo natolik, že je na místě další ohlédnutí do minulosti "naší" kapely. V dnešním dílu se opdíváme na začátek nahrávání asi nejslavnější desky Enema of the State. 

Přesto, že byl Travis ve skupině nováčkem, tahle hudba mu nebyla cizí. Hudba ho provázela celým procesem dospívání. Ve čtyřech letech dostal svůj první bicí set, po čase přibývaly další nástroje.  Studoval hru na piáno, kytaru, dokonce se věnoval zpěvu. Zatímco ostatní děti skejtovali nebo se jen tak poflakovali kolem, Travis trávil většinu času doma. Většinou s vyučujícím na nějaký ten nástroj. Pokud žádná hodina v ten den neprobíhala, byl čas na cvičení.

Být po jeho, asi by upřednostnil pobyt venku se svými vrstevníky. Lekce hudby byly však velice důležité pro jeho rodiče.  Museli na peníze opravdu tvrdě pracovat, aby mohli svému synovi poskytnout vzdělání a rozvíjet jeho talent. Speciálně se angažovala jeho matka, bohužel jí během Travisova studia na střední škole byla diagnostikována rakovina, a nedlouho poté zemřela.

Ještě před tímto tragickým koncem mu stihla připomenout, aby nepromarnil svůj talent a tvrdě si šel za svým. S těmito slovy v paměti se Travis vrhnul ještě usilovněji do cvičení. Začal hrát ve školní kapele, cvičil každý den a brzy se stal nejlepším bubeníkem široko daleko.
enema

Jeho schopnosti pojmou téměř všechny hudební žánry, dokáže hrát cokoli, věřte mi. Jeho srdci byl nejblíže punk rock, dobře, punk rock a hip hop, ale to je teď mimo mísu. To ho vedlo ke snaze rozhlížet se po nějaké kapele, není náhodou, že v punkovém světě. Jeho první zastávkou na cestě k blink-182 byla skupina Feeble z Fontany v Californii. Blíž ke svému cíli se záhy přesunul k Aquabats, tam se dostal k nahrání alba a taky k intenzivnějšímu koncertování.  Přes své připojení k blink-182 dál koncertoval i nahrával s dalšími skupinami. Travis se prostě nemohl nabažit hudby, a pro blink to bylo jen dobře.

Travis dostal společně s Tomem a Markem šanci projet Ameriku a hrát na vyprodaných koncertech celé léto 1998. V roce 99“ se dostali do studia a Travis přispěl ke startu nové éry kapely nahráním přelomového alba Enema of the State.

Pro zajímavost přikládám přehled úspěchů desky po celém světě.
Kanada – 4× platinová
Austrálie – 3× platinová
Nový Zéland – 2× platinová
Itálie – 2× platinová
Německo – zlatá
Velká Británie – zlatá
Rakousko – zlatá
Švýcarsko – zlatá
Mexiko – zlatá
Indonésie – zlatá
Filipíny – zlatá

Tuhle dneska už notoricky známou nahrávku začali tvořit hned na začátku roku 1999. Uplynuly dva nabité roky od doby, kdy naposledy trávili delší dobu ve studiu. Všichni byli natěšení nahrát nějaký ten nový materiál, během předchozí hektické doby téměř ztratili přehled o čase a najednou kde se vzala, tu se vzala – nová deska byla na světě.

Blink se zavřeli ve studiu DML a dopisovali nové písničky, Travis za nimi každý den dojížděl z Riverside. Zamkli se na dva západy před celým světem a za dva týdny, aby nakonec triumfálně vyšli na denní světlo a potřásli si vzájemně rukama nad dobře odvedenou prací.

Don Lithgow (majitel a provozní studia DML): „Pracoval jsem s nimi fakt dlouho, takže jsme vlastně něco jako přátelé. Jsou to skvělí kluci, když teď přišli nahrávat bylo to jiné než kdy předtím, před studiem se poflakovalo hodně lidí a chtěli autogramy a volali jim neustále na mobil. Jenže tihle hoši se nenechali semlít tím přízrakem rockových hvězd, prostě odemkli dveře a nechali ty děcka přijít za nimi do studie, tohle by moc jiných kapel neudělalo. “

Nahrávací společnost MCA v blink-182 věřila také, a tak jim poskytla jejich první opravdu slušný nahrávací rozpočet.

Jakmile napsali a nahráli demovky, rozjeli se do LA, aby tam ve studiu Chick Corea´s Mad Hatter nahráli bicí. Travis to všechno ve svém nabitém programu musel zvládnout během několika dní.

Travis: „Jednoduše jsem tam přišel a nahrál to, byla to hračka, protože jsem jasně věděl co chci udělat.“

Mark: „Byl tu velký tlak, abychom nahráli další zlatou desku, protože Dude Ranch se zlatou stala. My jsme o tom takhle nepřemýšleli a jen jsme napsali pořádné vypalovačky.“

S prosíkem o produkci se obrátili na punk rockového mága Jerryho Finna. Rozhodli se ho pozvat na palubu po tom, co jim pomáhal s písní Mutt, která se objevila ve filmu American Pie (u nás nesmyslně přeloženého názvu Prci prci prcičky...) Dodal jí fenomenální zvuk, a taky byl známou osobností a uznávaným producentem pro svou práci s Green Day a dalšími velkými kapelami.

Tom: „Hned jsem věděl, že jsme s Jerrym vykročili správným směrem. Už ty první nahrávky bez mixu a dalších úprav zněly prostě skvěle. Byla to nejlepší věc, jakou jsme mohli udělat.“

Mark: „Je prostě skvělý, skvělý, skvělý člověk. A to platí samozřejmě i o jeho práci, vyrůstal při hraní v punkových kapelách a ví co v písničkách funguje, taky vám během několika sekund umí říct co ten song potřebuje. Jerry přdal Enemě ten úžasný zvuk.“

Nebyly to jen hudební kvality, pro které si ho kapela vybrala, zapadl mezi ně i povahou. Možná snad až moc. Během nahrávání zažili tolik srandy, že nastaly i dny, ve kterých pro práci prostě nezbylo místo.

Když se všechno povedlo a skončilo, blink-182 byli na svůj počin náležitě hrdí. Spokojenost panovala i u Jerryho, nejsou tam žádné kousky, které byste chtěli přeskakovat, ze začátku se mi deska připadala jako dobrá nahrávka blink, teď je to fenomenální nahrávka kohokoli.

Nebylo to jen nadšení skupiny, každý si novou desku oblíbil. Do obchodů šla jako zlatá a za pár krátkých měsíců byla platinová. Celosvětově brzy dosáhla 6 mil. prodaných kopií. Z alba nejvíc povyrostly singly What´s my age again, All the small things a Adam´s song. Z těch se staly tak ohromné hity, že tomu pomalu nikdo z blink nemohl uvěřit.

Další pokračování na sebe nenechá dlouho čekat. 
 


Komentářů: 4 | RSS |
Komentář ze dne: 14.07.2012 12:57:07     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Fentoozler
Lidi, jaký je podle vás správný překlad věty z písně Fentoozler, kde Mark zpívá:

"And do you think that it is right for Tom to spend another night writing songs about all the people he thinks are gay?"

1) "Myslíte si, že je to v pohodě strávit pro Toma další noc psaním písní o všech těch lidech, o kterých si (Tom) myslí, že jsou teplí?"

nebo

2) "Myslíte si, že je to v pohodě strávit pro Toma další noc psaním písní o všech těch lidech, kteří myslí, že (Tom) je gay?"

Díky!

Komentář ze dne: 14.07.2012 13:57:47     Reagovat
Autor: cross     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Fentoozler
No řekl bych, že ta první spíš :)

Komentář ze dne: 14.07.2012 19:10:55     Reagovat
Autor:     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Re: Fentoozler
Asi jo, ale v tom prvním případě mě mate, že tam není množné číslo "gays" a v tom druhém, kdyby si to ti lidé mysleli o Tomovi, tak by tam nejspíš bylo "they" a ne "he". Ale asi to bude to první.

Komentář ze dne: 17.07.2012 09:48:34     Reagovat
Autor: cactusaczka     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: Fentoozler
To prvni je spravne. A k tomu gay/s... troufam si tvrdit, ze "gay" tu figuruje jako prid. jm., takze tam "s" na konci nema, co delat. :)

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se