AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
21.09.2012 v 09:31 (cross), 7573x přečteno
Společnost Punx Not Dead s.r.o. po dlouhých měsících vydalo konečně delší prohlášení, než je u nich zvykem. Přiznám se, že jsem ho ani nečetl - ale pro vaši informovanost ho sem dávám.

PUNK IS DEAD - Insolvenční řízení Punx Not Dead s.r.o. bylo zahájeno, o okolnostech krachu PCF čtěte níže

Společnost Punx Not Dead v červnu po zrušení Prague City Festivalu 2012 zveřejnila, že se nachází ve stavu úpadku. Nyní, po dvou měsících, které daly v českých hudebních kuloárech vzniknout i řadě smyšlených teorií a záměrných dezinformací, tuto skutečnost oficiálně potvrzuje rozhodnutí Městského soudu v Praze, na jehož základě bylo 7.září zahájeno insolvenční řízení.
Soud zároveň vyzval věřitele Punx Not Dead, kteří chtějí své pohledávky uplatnit v insolvenčním řízení, aby podali u soudu přihlášku své pohledávky ve lhůtě do rozhodnutí soudu o úpadku.
Přihlášku pohledávky lze podat pouze na formuláři, který je zveřejněn na adrese ISIR.justice.cz a na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti (www.justice.cz) včetně pokynů pro jejich vyplnění spolu se vzorově vyplněným formulářem. K přihlášce pohledávky je nutné připojit listiny, kterých se přihláška dovolává, vykonatelnost pohledávky se prokazuje veřejnou listinou. Více informací na uvedených webových stránkách https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=0c2345f7-a52c-4fea-80d5-aca14d499331
"Tímto se připojujeme k Městskému soudu v Praze a vyzýváme veškeré věřitele společnosti Punx Not Dead s.r.o., aby v nebližších dnech uplatnili své pohledávky. Osobně je mi velmi líto všech, kteří nám věřili a nechali v projektu své peníze. Nejvíce mne mrzí, že na zrušení festivalu doplatili obyčejní fanoušci. Věřím v alespoň částečné vyrovnání závazků, které má PND u třetích osob v rámci insolvenčního řízení.“" dodává jednatel společnosti Borek Jiřík

Punx Not Dead
Punx Not Dead s.r.o. vznikla v důsledku rozštěpení týmu Charm Music rok poté, co vypukly spory o kontrolu nad společností, které se v různých obměnách táhnou dodnes.
PND působila na tuzemském trhu od roku 2011 a do července letošního roku v Česku uspořádala na dvě desítky koncertů zahraničních umělců.
Na tomto seznamu figurují mj. B.B.King, G3, Laibach, One Republic, Dropkick Murphys, Underworld, Offspring, Whitesnake nebo Simple Plan a první ročník Prague City Festivalu s Thirty Seconds To Mars, The Hives, Gogol Bordello, Skindred, Hadouken a dalšími.
Na tyto koncerty dorazilo souhrnně přes 30 000 návštěvníků a Punx Not Dead za dobu své činnosti vytvořila hrubý obrat přesahující 40 milionů korun. Ani to však nebyla dostatečná základna pro její záchranu.

Krach Prague City Festivalu v detailech
Nejvýraznějším projektem společnosti byl bezpochyby Prague City Festival, který prošel velkou zatěžkávací zkouškou už při svém prvním ročníku. Zlomit festivalu vaz mohlo už tehdy rozhodnutí hlavní hvězdy festivalu, americké skupiny Blink-182 o odložení celého jejího evropského turné o rok.
„V této souvislosti, viděno zpětně, bylo nejzásadnější manažerskou chybou, zachovat se dle občanského zákoníku a nabídnout zákazníkům PCF 2011 skutečnou náhradu a nikoliv jen papírové přísliby proložené „na ok“o sem tam nějakou slevou. Touto náhradou byli jednak The Hives a především pak možnost výměny vstupenek na ročník 2012, na který Blink 182 svoji účast opět písemně potvrdili.“ říká k tehdejší situaci, jež vyústila v účetní ztrátu ve výši 7,25mil Kč jednatel společnosti Borek Jiřík.
Právě otřesená dúvěra v projekt PCF spolu se zhoršenou ekonomickou situací stála za tím, že prodeje na ročník PCF 2012 se neodvíjely tak rychle jako v předchozím roce, kdy se za prvních šest týdnů prodeje po oznámení headlinerů prodalo 7.900 vstupenek a celkový prodej lehce přesáhl 9.500ks.
„Přesto se prodeje vstupenek až do přelomu dubna a května vyvíjely uspokojivě a společnost si v těchto měsících udržovala hrubé tržby z prodeje vstupenek v řádu třičtvrtě miliónu korun týdně. Pozitivní byla také jednání s komerčními a cateringovými partnery, která byla úspěšnější než v roce 2011. Pokles prodejů nastal až v druhé polovině května a pohyboval se mezi 60-70%. Tento propad bylo ještě možné krýt z očekávaného opětovného partnerství s Magistrátem hl.m.Prahy, o jehož podporu jsme žádali v únoru tohoto roku na základě úspěšné loňské spolupráce a předběžného ústního příslibu radního pro kulturu a cestovní ruch.“ uvedl Jiřík.
Dne 4.6. však Magistrát hl.m.Prahy oznámil, že žádnou podporu festivalu neposkytne. „V dané situaci jsme se se žádostí o podporu obrátili na společnost IRS Net, provozovatele sítě Ticketportal a našeho exkluzivního prodejce na všechny větší akce. Na úhradu a doplatky honorářů kapel (přehled plateb na vrub PCF 2012 viz níže) jsme požádali o finanční pomoc, která převyšovala aktuální tržby z prodeje vstupenek. Bez provedení těchto plateb se festival ale nemohl uskutečnit a již zaplacené zálohy by propadly kapelám ve 100% výši jako sankce za porušení smlouvy. Dne 7.6. jsme od jednatele společnosti IRS Net pana Lokaje dostali ústní příslib, že nám síť Ticketportál vyjde vstříct a v pondělí 11.6. se doladí podrobnosti. Už tehdy totiž bylo zřejmé, že festival buď proběhne dle plánu anebo vůbec.
Schůzka 11.června se pak v kancelářích sítě Ticketportal opravdu uskutečnila, ale za velmi nestandardních a dramatických okolností. Jak se ukázalo, jediným cílem této schůzky bylo vynutit si, do té doby v písemné podobě neexistující, podpis smlouvy o exkluzivní spolupráci při zprostředkování prodeje vstupenek pro akce společnosti Punx Not Dead v roce 2012. Smlouvu, na jejíž obsah se Ticketportal bude následně odvolávat při distancování se od povinnosti vracet vstupné.
Průběh této schůzky měl za následek podání trestního oznámení na jednatele sítě Ticketportal pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání a to ještě předtím, než došlo k ohlášení zrušení festivalu. Finance na pokrytí potřeb festivalu ani v nejzazším možném termínu nedorazily a festival musel být zrušen pořadatelem dříve, než by to za něj udělali nezaplacení umělci.
Kdyby toto pořadatel neučinil, vědomě by nabízel svým zákazníkům produkt, o němž již bylo naprosto zřejmé, že nebude takový, jaký byl příslíben.

Vracení vstupného

Vracení vstupného v zahraničí započalo okamžitě. Mezinárodní zákazníci za to mimojiné vděčí příznivější právní úpravě týkající se hudebního businessu ve svých státech, kdy není možné disponovat s kapitálem za prodané vstupenky dokud akce úspěšně a bez výrazných změn neproběhne.
Od vracení vstupného pro klienty sítě Ticketportal se síť po uplynutí 7 pracovních dní, jež stanoví smlouva o prodeji vstupenek pro Punx Not Dead, s odvoláním na nevrácené vyplacené tržby pořadateli distancovala a zároveň s tím přesunula odpovědnost na pořadatele festivalu, který se k ní dobrovolně přihlásil – podrobnosti o využití tržeb viz níže.
„Společnost Punx Not Dead měla a dodnes má u sítě Ticketportal pohledávku za uskutečněné koncerty, která s přesností na jednotky tisíc korun pokrývala tržby za vstupenky na PCF 2012 prodané od 27. června do 31. prosince 2011. Přestože měl Ticketportal za účelem vrácení vstupného od PND ze dne 15.6. písemné svolení k zápočtu této pohledávky oproti vyplaceným tržbám z prodejů na PCF 2012 (uskutečněných v roce 2011), jelikož k žádnému vrácení vstupného nedošlo, pominul i důvod pro zápočet. V důsledku úpadkové situace, jež nastala později, se proto i tyto vstupenky staly součástí insolvenční podstaty.“ říká k předchozímu odstavci Borek Jiřík
Dne 28.6. zástupci sítě Ticketportal po první mediální výměně názorů zveřejnili tiskové prohlášení, ve kterém uvádějí:
„Za prodej vstupenek na Prague City Festival 2012 společnost Ticketportal inkasovala od konečných zákazníků částku v celkové výši 6 621 484,- Kč. Tuto částku v celé své výši převedla na účet společnosti PUNX NOT DEAD s.r.o. Vedle této částky společnost Ticketportal poskytla společnosti PUNX NOT DEAD s.r.o. ze svých vlastních prostředků částku ve výši 1.027 843,- Kč, a to ve víře, že tyto dodatečné prostředky umožní společnosti PUNX NOT DEAD s.r.o. akci Prague City Festival 2012 uskutečnit.“
„Nevím, jak k vybraným a převedeným částkám účetní Ticketportalu došli, nicméně pravdou je, že Tickeportal nedostal zaplacené provize za prodej vstupenek na řadu akcí Punx Not Dead, tak jak je to uvedeno v insolvenčním návrhu společnosti u Městského soudu v Praze a jejich ušlý zisk je značný, přičemž paradoxně to byli majitelé sítě Ticketportál, kdo nejen svým ztrátám mohl zabránit. Co se plateb na vrub PCF týká, tak přikládám řádné vyúčtování akce, které jsme obdrželi od účetních Ticketportalu dne 4.7. a které je součástí účetnictví PND.“ říká Jiřík.
Návrh na insolvenční řízení na sebe podala společnost Punx Not Dead sro po dokončení interního auditu 7. září 2012.
„Kdyby PCF takto infarktově neskončil, tak již existoval plán rozvoje festivalu a na další ročník byli již v jednání Angels & Airwaves společně s Green Day a k tomu řada technických novinek.“ říká Borek Jiřík, který tímto po deseti letech uzavírá a glosuje svou promotérskou a bookingovou kariéru, která mimo již zmíněných, obsahuje koncerty skupin Radiohead, Toma Waitse, Faith No More, Boba Dylana, Morrissey, Arctic Monkeys, Bloc Party, Green Day, ZZ Top, Massive Attack, Slashe a mnoha dalších, přičemž celkový objem akcí, které přímo organizoval dosáhl za posledních pět let na hranici 200mil Kč.
Přehled plateb na vrub PCF 2012, zaokrouhleno na desítky tisíc
hrubý rozpočet festivalu se pohyboval kolem 17mil Czk. Platby, jež proběhly na vrub festivalu před jeho zrušením:
3,2mil Czk – vyrovnání závazků z roku 2011, bez niž by festival v roce 2012 nebyl ani myslitelný..
3,5mil Czk – zálohy na vystoupení zahraničních umělců
0,75mil Czk – český a mezinárodní marketing festivalu
0,1mil Czk – produkční přípravy
0,64mil Czk – odvody DPH
celkem: 8,19mil Czk
zdroje:
hrubé tržby v síti Ticketportal na akci PCF: 4,59mil
půjčka společnosti: 1mil Czk
příjmy z práv na catering a komerčních partnerů: 1,1mil czk
zápočty: 0,85mil Czk
ostatní použitelné příjmy společnosti: 0.65mil Czk





Komentářů: 3 | RSS |




Komentář ze dne: 21.09.2012 11:59:51     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Haha, v jednaní boli už aj Angels and Airwaves a Green Day... jasné, teraz už môže napísať, že v jednaní bol aj Queen, lebo zistil ako oživiť Freddyho...

Citát: „...nicméně pravdou je, že Tickeportal nedostal zaplacené provize za prodej vstupenek na řadu akcí Punx Not Dead, tak jak je to uvedeno v insolvenčním návrhu společnosti u Městského soudu v Praze...” - dosť dobre potom neviem, načo trepe, že nevie ako Ticketportal došiel k sume 6,6 melóna, keď predaj za PCF bol podľa jeho prepočtov 4,6 - žeby tie zvyšné 2 boli práve za tie ostatné akcie?

Už z prvej vety o vzniku Punx Not Dead vyplýva, že sa s bývalými spoločníkmi v Charm Music museli jednoznačne pohádať o prachy, čo len nahráva možnosti, že sa chcel na PCF jednoznačne nabaliť a oj*bať kopu ľudí o prachy.

Komentář ze dne: 21.09.2012 13:16:29     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
S AvA měl fakt jednat.

Komentář ze dne: 21.09.2012 12:06:29     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
A ešte ma zarazil jeden fakt, tak rozpočet festivalu je 17 melónov a účtovná strata po prvom roku 7,25 melóna... Čiže strata tvorila 42,6% rozpočtu druhého ročníka??? A to akože dokedy chcel veriť, že sa to dá uskutočniť, keď fesťák zrušil len dva týždne pred termínom?

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je středa/streda)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se