AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
12.12.2012 v 14:53 (pirklosik), 5895x přečteno
Před pár hodinami se na internetu objevil rozhovor s Markem Hoppusem o připravovaném EP Dogs Eating Dogs a dalším zajímavostech. Rozpovídal se například o konci jeho pořadu Hoppus On Music nebo kapele Future Idiots, která nedávno např. nahrála cover verzi celé desky Neighborhoods. Překlad rozhovoru čtěte exkluzivně u nás.


Již za jeden týden poznamená za dobu dvacetileté existence blink-182  velká změna, poprvé v jejich historii vydají EP jako nezávislá kapela.

Měli jsme obrovské štěstí, že jsme zastihli basáka/zpěváka Marka Hoppuse po obzvláště náročném dni stráveném ve studiu, kde dokončoval spolu s kapelou skladby pro nadcházející EP “Dogs Eating Dogs“. Zeptali jsme se na pár podrobností a také na budoucnost jeho kariéry, včetně ukončení jeho hudebního pořadu “Hoppus On Music“ nebo na kapelu, jenž nahrála svou verzi alba “Neighborhoods“

 

Marku, na čem jsi dnes pracoval ve studiu?
Dnes jsme dokončovali nějaké písně, abychom je mohli poslat na mix. Tom nazpíval pár nápadů. Co se týče mě a mých vokálů, já mám dnes hotovo, spíše jsem nahrával basu do jednoho songu. Dnes se muselo rozhodnout co a jak bude vypadat, jelikož musíme být připravení odeslat to na mix.

Takže, to bude taková všehochuť?
Jo, teď všechno dokončujeme, skládáme dohromady poslední části, na kterých jsme poslední týdny pracovali.

blink-182 dogs eating dogsEP se jmenuje Dogs Eating Dogs (“Psi žerou psy“). Můžete mi říct něco o písních?
Můžu prozradit, že tam je píseň Dogs Eating Dogs. Taky song nazvaný “Disaster“, ale to se ještě může změnit. Potom “The Day After Christmas“ (nakonec “Boxing Day“; pozn. redakce). Je to hodně folková, akustická věc, je to jiné než cokoliv jiného od blink. Travis pro tenhle song nahrál elektronické bicí, takové indie, možná s trochou chladnější atmosféry. Je to chytlavý a donutí vás to k tanci. “Dogs Eating Dogs“ je hodně punkrocková záležitost s agresivními kytarami. Tom napsal píseň s názvem “I Got My Eye On You“ (nyní “Pretty Little Girl“; pozn. redakce). Je o jeho manželce, je to milostná píseň. Tohle EP je takový od každého něco, ale my to budeme mít vždy rádi.

Takže nebudou všechny songy vydány v duchu Vánočních svátků?
Přesně tak, budou tam i normální písničky, nejblíže k sváteční písničce má “Boxing Day“. Je tak trošku i smutná... Jako například úryvek z textu: “I’m empty like the day after Christmas,” ("Jsem prázdný jako den po Vánocích“), jako den po Vánocích, všechno očekávání a všechno co s tím souvisí. Otevřete dárky na Štědrý den, pak den po vánocích jste takoví jako „Sakra, musím čekat další celý rok. Otevřel jsem všechny své dárky a už se není na co těšit, je to všechno tak daleko.“

Budete to vydávat jen v digitální podobě, nebo se tomu dostane i fyzické podoby?
Mluvili jsme o tom a snažíme se to dostat i do fyzické podoby. Původně to mělo být jen digitální, ale podle reakcí na twitteru jsme si všimli, že lidé to chtějí držet ve svých rukou a mít další kus do sbírky. Řešíme to s vedením, ale nemyslím si, že se to do 18. prosince stihne. Uvidíme později.

Jsem si jistý, že jste si vědomi toho, že vinylové desky se opět vracejí, jsou oblíbené. Chtěli jste vydat album “Take Off Your Pants And Jacket“ na vinylu, ale byly s tím nějaké velké problémy. Máte nějaké informace pro fanoušky, kteří si vinyly zakoupili?
Společnost, se kterou jsme spolupracovali, měla licence na naše alba, ale došly jim peníze. Čekali jsme, že přijde někdo jiný a nějak se to vyřeší. Uběhl měsíc a nic se nedělo. Je to upřímně něco, co je mimo naší kompetenci, neovlivníme to.. Prostě je to uplně na hovno.

Od té doby, co nejste pod Interscope, máte teď menší kontrolu nad tím co děláte, než předtím? Nechystáte se třeba udělat nějaké nové nahrávky starších písní?
Kdepak, máme s nimi velmi dobré zkušenosti, stále mají lidi, kteří se starají o naše písně. Byla to spíš taková rozlučovací ceremonie. No pokud bychom chtěli znovu vydat starší věci, jsme si jistí, že by to šlo v pohodě, vymysleli bychom způsob, jak to udělat.

Jaké jsou plány Blink-182 pro rok 2013?
Tak nadále budeme psát nové písně, doufám, že to bude skvělá hudba. Je to vzrušující. Je to supr, kapela je teď na lepší pozici, než dřív.. Jsme ve studiu všichni společně a daří se nám mnohem líp, prostě jako kapela. Pro “Neighborhoods“ jsme dělali všechno odděleně, měli jsme každý svůj prostor pro své nápady a pak si je jen posílali a kombinovali. Na tomto EP děláme vše společně, strávili jsme nad nim hodně času společným sezením a nahráváním ve studiu. Každý je z toho nadšený a v této hudbě se odráží nápady každého z nás. Nejsou tu žádné překážky v tom co my považujeme za srandu. To je vše co chci dělat jako kapela. Když jsme začali s blink, neměli jsme žádné ambice a cíle, nebo cokoliv jiného, než psát hudbu a užít srandu a sem jsme se zase vrátili.

Při pohledu zpět na dobu, kdy jste nahrávali a na následný dopad téhle desky - jsi šťastný za Neighborhoods? Myslíš, že je splněno to co jsi očekával nebo tě to někde zklamalo?
Ne. Miluju Neighborhoods. Myslím to tak, že jsem na to pyšný. Jsem pyšný na písně, co jsme napsali. Je to dokumentace o nás jako kapely při znovuzrození po opravdu těžkých pěti letech a snaze najít skrz to vlastní cestu. Teď jsem to poslouchal a slyšel jsem věci, které by mohly být jiné než jsou, ale jsem šťastný s každou jednotlivou skladbou, kterou jsme kdy natočili. Jednou necháš věci jít, vždy se budeš chtít vrátit a změnit některé věci. Ale ne, Miluju Neighborhoods. Myslím, že to je poučná zkušenost pro nás a stejně tak když porovnám tyhle songy s těmi, co jsme nahráli na konci, myslím, že to jsou nejlepší skladby desky. A pak to EP – jak jsme jej dokončili. Pocit v kapele je nejlepší, jaký kdy byl.

Cítíš, že deska dostála odpovídající pozornosti i v živém podání?
Absolutně. Je jasné, že lidi chtějí slyšet pár nových písní, ale taky chtějí slyšet „The Rock Show“ a taky „What’s My Age Again?“, „All The Small Things“, „Dammit“, „Carousel“ a všechny ty starší kousky – a to je super. Když jdu mrknout na kapelu, kterou mám rád a má za sebou několik desek, nechci slyšet jen jejich nové věci. Lidi vždy chtějí slyšet novou hudbu, ale když už jdou na show, chtějí taky to, na čem vyrůstali a to mám na naší kapele rád. Jsem rád, že můžeme hrát „After Midnight“, kterou jsme napsali minulý rok a taky můžeme zahrát něco, co jsme vydali před téměř 20 lety.

Jaký je tvůj pohled na zodpovědnost udržet blink stále naživu?
Nevím. Věc, která byla pro mě vždy tou nejdůležitější během celé existence kapely a u které jsme cítili, že je správná. Nepokoušíme se hádat, co budou mít lidi rádi a snažit se zacílit na to, co si my myslíme, že lidi od nás očekávají. Vždy odvádíme tu nejlepší práci, když sklopíme hlavy a děláme věci podle sebe a jsem rád, že nemáme napsané to samé album sedmkrát, akorát v jiném čase. Každá deska zní jinak. Každé album je něco jiného. Každé album vyjadřuje něco jiného a to mám na naší kapele rád. Chci se jen držet psaní dobré hudby a užívat si to. Myslím, že zkáza pro náš odkaz tady by byla jen nečinně sedět na zadku a jít. „Dobře, víš ty co? Jedeme tour každé dva roky a právě se chystáme udělat shrnující tour.“ Tohle mě nijak neláká. To degraduje naše dědictví tady, dědictví je pro mě hraní všech těch songů, stále nahrávat nové věci, udržovat se ve formě a dělat něco, co nás baví. Nic nenahradí pocity při kompletování písně, odjíždění ze studia a přemýšlení. „Wow, mám tu nějakou cool věc.“ Není to nic takového a nikdy nechci ztratit tu možnost cítit se takle.

Tomova druhá kapela, Angels & Airwaves, vydává EP v ten samý den, co blink vydávají Dogs Eating Dogs. Nemluvili jste o tom předem?
Byla to úplná náhoda a něco, co si Tom ani neuvědomil. Zavolal tak před týdnem a říká "Hey, jsem si teď uvědomil, že Angels vydávají EP přesně v ten samý den co blink, úplně se mi to vypařilo z hlavy a někdo mě na to upozornil a fakt tě tím nechci naštvat, ani Travise. Nebo aby to nebylo divný nebo tak." A já řekl "Kámo, prostě si dělej co chceš. Není to vůbec divný pro mě ani pro Travise. Je to v pohodě."

Plánuješ si ho koupit?
Asi se zeptám Toma, jestli mi ho dá zdarma. (Smích)

Loni jsi byl dost zaneprázdněný s blink-182, ale vlastníš studio a máš za sebou spoustu produkce a spolupráce smark hoppus jinými kapelami. Pracuješ teď s někým nebo to plánuješ do budoucna?
Ne, nepracuju. Teď si fakt užívám jen blink. Miloval jsem TV show s Fuse. Ale už ji nedělám. Neprodukuju věci žádných kapel ani s nimi nespolupracuju. Když zrovna nemakám s blink, jsem doma s rodinou a dělám si své věci v Anglii. A být toho součástí, raději zaklepu, opravdu šťastná záležitost. Mám rád tempo toho co dělám a jsem rád za čas, který jsem musel strávit s rodinou a období, kdy se musím být zaměřený na kapelu, kterou miluju už 20 let.

Zmínil jsi Fuse show. Takže Hoppus On Music je už minulostí nebo jen pozastaven?
Ne, je to ukončený. Už nebudeme dělat žádnou show.

Bylo to tvé rozhodnutí nebo jejich?
Jejich, ale plně je chápu. Byla to drahá a obtížná záležitost. Mít úplný štáb, scénáristy, producenty, musel jsem přiletět, ubytovat se v hotelu a mít kompletní studio s kameramany, audio techniky a všechno okolo. Myslím, že to bylo prostě příliš drahé na to, aby to pokračovalo, ale lidi z Fuse jsou skvělí.
Jsou to dobří lidé milující hudbu a chtějí odvádět dobrou práci a já je pořád podporuju.

Před pár týdny kapela Future Idiots nahrála cover album Neighborhoods. Víš o tom?
Oh, ne, to mě těší. Je to dobrý?

Coverovali každý song s myšlenkou, aby to bylo jako staré blink-182 písně hrané ve vašem "starém" stylu, takže je to rychlý skate punk. Netušil jsem, jestli jsi o tom věděl nebo ne a byl jsem zvědavý, co si myslíš o fanoušcích, kteří předělávají váš materiál?
Myslím, že to je úžasný. Je to fakt skvělý. Je to pocta, že lidi stráví toli času, aby předělali něco, co jsme my nahráli. Fakt úšasný. Jdu to hned najít.

Někteří lidi byli naštvaní, protože to podle nich zneuctilo kapelu.
Tohle fakt nemůžu okomentovat, protože jsem to ještě neslyšel. Ale z toho co jsi řekl se mě to nijak nedotklo. Zní to skvěle. Upřímně, dostává mě, že naše kapela začala tuhle multi-generační věc, kdy lidi co přichází na show jsou ti samí, kteří na ní byli i před 20 lety a taky tu jsou ti, kteří tu jsou na svém prvním koncertu - a že se tohle děje na blink-182 koncertu je fakt krásný. Je to obrovská čest mít lidi, kteří stále chodí na koncerty a pořád chtějí něco nového. Fakt je to skvělý, a pokud přijde nová kapela a odkazuje se na něco, co jsme vytvořili, myslím si, že je to skvělý.

Jaké nové desky si teď plánuješ poslechnout?
Nové album Future Idiots.
 

 


Komentářů: 3 | RSS |
Komentář ze dne: 12.12.2012 19:47:32     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
No Future Iditos nech popočúva, pre mňa to bol viac ako slušný upgrade Nejbrhúdz :-)

Komentář ze dne: 12.12.2012 19:59:04     Reagovat
Autor: AvAc     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Nepokoušíme se hádat, co budou mít lidi rádi a snažit se zacílit na to, co si my myslíme, že lidi od nás očekávají. Vždy odvádíme tu nejlepší práci, když sklopíme hlavy a děláme věci podle sebe a jsem rád, že nemáme napsané to samé album sedmkrát, akorát v jiném čase. Každá deska zní jinak. To je to, co by si mal uvedomit kazdy a nie sa vecne vracat k tomu "staremu." Som rad, ze to vidia aj oni. Treba napredovat. =o)
Kto chce pocuvat stare veci, tam su stare dosky nech sa paci :D

Komentář ze dne: 17.12.2012 16:25:20     Reagovat
Autor: aja     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
AvAc, keby môžem dám ti obrovský like :)

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se