AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
01.06.2014 v 00:00 (cross), 3486x přečteno
Je to přesně 15 let, co byla v USA vydána přelomová deska Enema of the State. Ta obsahuje nejznámnější skladby jako What's My Age Again nebo All The Small Things. Album vyšlo ve třech verzích, kdy každá z nich obsahuje živě hrané písně jako bonus. Producentem byl později blízký kamarád kapely - Jerry Finn. Jelikož se jedná o velice oblíbené album, a to i mezi muzikanty, otiskl Alternative Press článek, kde řada hudebníků vzpomíná na dobu, kdy se s albem poprvé setkala. Přečtěte si u nás překlad.

"Bylo mi 11 a pamatuju si, jak jsem si říkal 'Wow, tak tohle bude máma nesnášet.' A to se mi líbilo. Nemohl jsem se dočkat toho, až budu mít vlastní kopii. Můj bratranec mi ji koupil, takže jsem mohl obejít ten nesmysl 'Parental advisory' (upozornění na sprostá slova, násilí, sexuální podtext - pozn. redakce). Musel jsem to poslouchat rok v kuse. Po nějaké době to byla jediná nahrávka, o kterou jsem se zajímal. Poslouchal jsem to tak moc. Naučit se hrát ty skladby na kytaru bylo pro dítě fakt lehké. Doslova to byla první várka písní, které jsem byl schopný naučit se od začátku až do konce. Když se za tím ohlídnu, tak tohle byl pro mě velice důležitý úspěch. Myslím, že mě to naučilo tomu, jak song strukturovat. Naučilo mě to chápat váhu refrénu. Vždy to bude to první album, které mě zasáhlo a donutilo mě cítit se úžasně. Umožnilo nám to cítit se jako malí punkáči, zatímco jsme žili v našem maloměšťáckém sousedství. Při pohledu zpět vnímám, že to mělo velký vliv. Pokaždé, když se bavím na téma - co mě přivedlo k dělání muziky, obvykle zmíním blink-182. Je to už nějaká doba, co jsem byl zaměřený na pop-punk, ale tolik toho dlužím, protože bez Enema Of The State ... kdo ví, jaké by bylo to první významné album v mém životě."
- Jared Monaco, The Maine
 
"Myslím, že psaní textů a produkce Enemy mě dost ovlivnila. Viděl jsem blink-182 v klubu v suterénu v Jacksonville (Florida), když mi bylo 16 a oni zrovna jeli tour s Cheshire Cat. Tak nějak jsem se k Dude Ranch nedostal jinak než přes Dammit hrající v rádiu. Nejsem si jistý proč. Ale když jsem slyšel jak impozantní a epická napoprvé Enema byla, má mysl byla mimo. Určitě mě to přinutilo k touze být lepší textař a vytvořit zvučné desky."
- Ryan Key, Yellowcard


 
"Pamatuju si, že jsem byl u mého kámoše Kyla doma. Bylo to v šesté nebo sedmé třídě a hráli jsme videohry. Chtěl mi pustit alba od System Of A Down - Toxicity po New Found Glory's Sticks And Stones. Jednoho dne mi ukázal Enema of the State a to byl konec hry. Bylo to tak kurevsky super a osvěžující. Do té desky jsem se zamiloval, stejně tak do kapely. Sebral jsem basovou kytaru, abych mohl hrát zároveň s nimi. Můžu bezpečně říct, že bych nejspíš nezačal hrát v kapelách, kdyby nebylo téhle nahrávky. Fakt si myslím, že obstojí napříč různými generacemi vzhledem k její významnosti. Ukázalo to všem, že můžeš být součástí největší kapely na světě a pořád se můžeš chovat jako úplný blbec. Blink předvedli, že nemusíš být tvrdá rocková hvězda, ale můžeš být v pozici, jako byli oni. Vydláždili cestu pro spoustu kapel, kterým stačilo vyjít ven, bavit se a být upřímné. V tomhle průmyslu je spousta sraček, a blink každého dokážou alespoň trochu rozveselit."
- Dan Lambton, Real Friends
 
"Mým cílem bylo nejen naučit se každý song na téhle desce, ale i všechno ostatní, co do té doby vydali. Díky blink jsem lepší muzikant. Pořád hraju na bicí set Orange County, a to kvůli Travisovi. Tuhle desku vnímám stále jako mou absolutně nejoblíbenější. Ale teď jsem starší a mám jiné chápání psaní textů a hraní. Je super se do toho zaposlouchat a povšimnout si určitých rozhodnutí, která udělali a pochopit, jak a proč z té desky tak šílím. Bylo to přesně to, co v té době pop-punková scéna potřebovala."
- Doug Court, Sirens And Sailors
 
"Měl jsem malé Fisher-Price rádio (dětské rádio - pozn. redakce) a přepínal jsem stanice, dokud nezačalo hrát All The Small Things, protože v té době to byl můj oblíbený song. Byl tak chytlavý. Vtipné bylo, že jsem byl hodně mladý - byl jsem ve čtvrté třídě, kolik ti může být? Sedm? No, rodiče mi nechtěli koupit desku, kde byla na obalu rýha mezi kozama a nálepka Parental Advisory. Můj kámoš neměl tak zásadové rodiče a bydlel kousek ode mě, takže jsem k němu chodíval tu desku poslouchat. Dá se říct, že jsem u něj skoro bydlel. V době, kdy jsem si vybíral kytaru, jsem byl ve čtvrté třídě. Mohl jsi u toho sedět a prostě zvolit si části písní a hrát zároveň s nimi. Objevil jsem kapelu, kterou jsem si fakt akusticky užíval, ale zároveň jsem byl schopný kopírovat to, co s kytarou dělali a to mi opravdu pomohlo objevit mou techniku. Myslím, že to je jejich nejdůležitější album. Rozhodně to byla jejich nejlepší deska. Když jsem byl tak mladý, nebyla žádná možnost, jak se k takovému typu hudby dostat, než pouze v rádiu. Hrály tam v té době ty největší kapely. Green Day, blink-182 a Weezer. Tahle deska je dostala na takovou úroveň. V podstatě poprvé za celou dobu udělali z punku mainstreamovou záležitost."
- Kelen Capener, The Story So Far

 
"Vzpomínám si, že jsem si fakt užíval Tomův zpěv 'přes nos', protože můj hlas byl takový taky a to se mi líbilo. V té době jsem žral Green Day, takže jsem jel vesměs na stejné vlně. Bylo vzrušující slyšet věci, které si jsou vzájemně blízké, byla to pro mě nová senzace. Ovlivnilo mě to v tom, že jsem se rozhodl nedělat nic s mým charakteristickým hlasem - donutilo mě to nad tím přemýšlet a uznat, že to tak bude lepší. Otevřeli mi dveře ke spoustu novým punkovým kapelám, které mě ovlivnily."
- Jon Markson, Such Gold
 
"Viděl jsem videoklip k What's My Age Again?, pak jsem řekl mámě, že musím jít ven a hned si to koupit. Vzala mě teda do WalMartu a já si album koupil. Od chvíle, co jsem je viděl živě a viděl jsem Toma DeLonge hrát na Stratocaster v levé části pódia, vždy jsem hrál na Fender nebo Fender-type kytary a pokaždé jsem stál na stage vlevo. Je to jeden z nejvíce nedoceněných kytaristů. Myslím, že desky Enema of the State a Something To Write Home About od Get Up Kids vyšly ve stejnou dobu. To byly ty největší události, co se mohly v tomhle žánru stát. Prodali celosvětově 5 milionů kopíí, takže přivedení pop-punku do mainstreamu bylo velkou událostí. Je to spojeno s Dude Ranch, s jako jejich nejlepším albem (dle mého názoru). I kdyby to nezasáhlo do mainstreamu, vždy by to byla jedna z jejich top desek."
- Andrew Johnson, Have Mercy
 
"Vzpomínám si, že jsem dostal CD na Vánoce. Taky jsem ten rok dostal svůj první iPod. Celý den jsem strávil přemýšlením nad tím, jak bych ty skladby do něj mohl dostat a pak to poslouchat. Bylo to to jediné, co jsem několik dalších měsíců poslouchal. Prostě mě to dostalo. O tomhle stylu hudby jsem věděl, ale tohle album bych mohl poslouchat a přitom si říkat 'Tohle je ta nejlepší věc, kterou jsem kdy ve svém životě slyšel. Jak je to vůbec možný?' Bylo to prostě tak moc super. Asi to bylo jedno z těch alb, které mě po hudební stránce nejvíce ovlivnilo. Byl to zároveň ten typ desky, který mě přinutil dělat muziku. Donutilo mě to říct 'Tohle chci dělat. Chci být jako tihle lidi.' Ukázalo mi to směr, kterým hraju, ale taky mě to ovlivnilo v psaní písniček. První věc, do které se ponoříš, ta první věc, která se do tebe vryje, je počátek toho, jak budeš v budoucnu psát. Skutečnost, že tohle jsem si z toho odnesl se promítla do toho, jak teď dělám svou práci. Hudba, kterou teď miluju nejvíc, je stále pop-punk. Tahle kapela na mě měla doslova ten největší vliv. Podle mě celá ta éra a nahrávka definuje Blink. I přesto, že teď píšou více dospělých písní, pořád je to éra, které je definuje."
- Fil Thorpe-Evans, Neck Deep
 
"Bylo mi třináct, když to album vyšlo. Měli jsme s mými bratry boom-box (přenosný přehrávač MC pásek - pozn. redakce) a poslouchali jsme písničky v rádiu a pak nahrávali ty, které se nám líbily, právě na MC pásky. What's My Age Again? byla písnička, kterou jsme na kazetě poslouchali a vůbec jsme netušili, kdo ji nahrál. Když jsem nakonec zjistil, o koho jde, koupil jsem album a zamiloval jsem si ho. Byla to jedna z prvních pop-punkových kapel, která mě vrhla do toho světa. Předtím jsem poslouchal hlavně to co hráli v rádiu a hodně z toho byl alternativní rádiový rock. Potom, co jsem si poslechl blink-182, jsem začal objevovat kapely jako New Found Glory a Saves The Day, což úplně změnilo moje celé hudební zaměření. Připadá mi to, jako by byli poslední obrovská rocková kapela. Před tím, než začali blink-182, tu nebyla žádná kapela, která by způsobila takový dopad, či dosáhla statusu rockových hvězd v tom smyslu, jako oni. Co je vtipný je, že nedávno, přibližně před dvěma měsíci, bez přemýšlení nad něčím takovým, jsem se vrátil v čase. Koupil Enema of the State na iTunes a poslouchal znovu všechny ty písničky, který jsem dlouho neslyšel. Bylo to opravdu skvělé."
- Derek Sander, Mayday Parade

Komentářů: 2 | RSS |
Komentář ze dne: 19.06.2014 15:33:55     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Díky moc za článek. Ti kluci mi mluví z duše. Pro mě je Enema nej, protože byla první. Ten osobitý zvuk kytar a ostatních nástojů už na jiných albech takový není. Kvůli této desce jsem taky začal hrát na kytaru.
Trochu se děsím, až se naše malá naučí mluvit celé věty, jestli mě nepošle někam, že furt hraju 15 - 20 let staré songy. :-) Ale když jsou pořád tak ku*evsky dobré :-)

Komentář ze dne: 19.06.2014 21:29:06     Reagovat
Autor: cross [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Ale proč by posílala - základ je jasný, naučit ji na to taky! : )) Né že jí dovolíš poslouchat nějaké disco tuc tuc věci! :D

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se