AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (195)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (126)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (170)
 


Celkem hlasovalo: 544
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
21.09.2014 v 15:12 (zedzetzed), 3010x přečteno
Před pár dny poskytl Travis Barker rozhovor rádiu BBC 1. Poslechněte si jej a přečtěte si i jeho překlad. V YouTube přehrávači klikněte na CC a zvolte české titulky.Přepis rozhovoru:

Zane: Travisi, rád tě vidím.

Travis: Jo, taky tě rád vidím.

Z: Dlouho jsme se neviděli.

T: Jo, už to bude nějakej čas. Strašně mi to chybí…nedělám moc rozhovorů, protože většinou cestuju. Zatímco Mark a Tom si na další místo v pohodě doletí, já třeba pořád dřepím v buse.

Z: Jo, to oni jsou rádi, protože mi právě říkali „my fakt milujeme dělat rozhovory“…ne, dělám si srandu. (smích)

T: (smích)

Z: O všem bude řeč; koncerty v Readingu a Leedsu, budoucnost kapely; chtěl bych se bavit o tvojí hudbě, o všem, protože seš furt někde. Takže začneme Readingem a Leedsem. Když jste se sem vrátili jako headlineři takovýhle festivalů – říkal jsem to Markovi a Tomovi – všichni tady jsme poctěni, že děláte dál hudbu… ale víte vůbec, že pro vás ta největší pocta je – protože moc lidí nevydrží tak dlouho čekat – že se můžete vrátit a podruhý tu hrát jako headlineři?

T: Jo viď, v podstatě bez nových věcí. To byla fakt jízda. (smích) Šílený. Máme tady fakt pevnou základnu fanoušků. A rocková hudba tu pořád dejchá, protože ve státech už je mrtvá, konec.

Z: Prozatím.

T: No, prozatím. Ale zase, nechápej to špatně, ve státech máme svoje fanoušky. Pořád to tu pumpuje energií a hlavně tam, kde dřív rocková muzika jela. Tam kde ustoupila v pozadí, jí chybělo…no nemělo to koule, no. Nic to nereprezentovalo…a to se týká i popový hudby.

Z: Přesně jak říkáš – nic to nereprezentovalo. A myslím, že je tam vždycky ten „je to dobrý? Říkají tím něco?“ moment.

T: Jo, za mě, jestli jseš člověk nebo kapela, musíš něco reprezentovat. Jenom takovýhle lidi, nebo kapely prorazí.

Z: Pojdme se teď na chvíli zastavit u Blink – Jak moc jste na sebe tvrdí, když přijde na psaní nových písniček, protože psaní hudby má bejt zábava, že jo? Ale říkáte si třeba, nebo ptáte se mezi sebou „máme teď vůbec co říct?“ „můžeme udělat desku?“ „hraje nám vůbec něco do karet?“

T: Jo. Sice jsme už dlouho nenahrávali, ale myslím, že když jsme v tom…třeba při nahrávání self-titled si pamatuju, jak jsem se objevil ve studiu a říkal jsem „pojďme udělat prostě desku, jakou chceme my, kašleme na to, jak jsme to dělali v minulosti, kašlem na to, co dneska frčí, pojďme jenom udělat něco přirozenýho, něco co fakt žereme, aniž bysme teda ztratili naší tvář“. V jakýmkoliv projektu kde působím, Transplants, nebo tak, vždycky to něco znamená. Ta hudba něco znamená. A myslím, že tohle právě působí na fanoušky.

Z: Když se zamyslíš nad tím, jak teď děláš hudbu s Blink, jak jste se dali dohromady a hrajete koncerty, a jak jsem již řekl, jako fanoušci jsme opravdu poctěni, že se to děje, protože jste na scéně nebyli už dost dlouho. Všímáš si nějakých změn v kapele, jak stárnete, nabíráte zkušenosti, založili jste rodiny, a tak. Nebo jste pořád spolu propojení stejně, jako když jste dělali hudbu, když jste byli mladší?

T: Když jsem na podiu, jsme tam my tři, hrajeme naše songy a právě jsme třeba v půlce vystoupení, tak nic z toho tam není cítit. Ať jsme ženatý nebo svobodný, ať máme děti, na ničem z toho tam nezáleží, protože jsme to my tři. A to samý platí I o studiu. A cokoliv na čem jsme se hudebně podíleli, třeba ty naše projekty – všechno tomu napomáhá, protože vlastně jenom stavíme. Jenom se učíme, víš? Nezáleží, jakou hudbu děláš mimo Blink, všechno je to proces učení a to nás dělá ještě lepšíma muzikantama, když se sejdeme.

Z: Když jsem se bavil s Markem a Tomem o nahrávání desky, tak Tom byl celkem natěšenej, že si sednete a necháte to prostě plynout. A předpokládám, že cílem je začít jakmile se vrátíš.

T: Jo, počítáme s listopadem nebo prosincem.

Z: Skvělý. Máte nějaký songy?

T: Ne, myslím, že každej máme svý nápady a takhle to je vždycky. Můžeme si dovolit jít do studia, protože víme, že jakmile tam dorazíme, tak automaticky začneme ten kreativní proces…začneme to „modelovat“.

Z: Tys‘ měl napilno i během vaší pauzy a hodně se toho od tý doby stalo. Vím, že je to už dávno, ale neměl jsem možnost s tebou mluvit a zeptat se tě – Chyběli ti Blink? Protože vím, že jsi byl zaneprázdněnej. Chybělo ti to? Nebylo tam něco, co ti v životě chybělo, nebo ti to ani nepřišlo, když se to stalo?

T: Ne, pro mě to v tu chvíli byl dobrej únik, strašně se mi ulevilo. Blink se rozpadli a já v tu chvíli měl hraní v kapele plný zuby. To je, jak kdybys měl dvě přítelkyně. A já chtěl bejt jenom volnej, užívat si, že nemám kapelu a v ten moment jsem začal hrát s AM. A DJ AM a já jsme prorazili, doslova jsme rozkopli dveře kamkoliv, prostě to byl jenom DJ a bubeník a…

Z: Ty kráso, já vás viděl na Coachelle a totálně mě to odrovnalo.

T: No paráda, tys tam byl. Vidíš? Prostě takovýhle věci. Byli jsme jako headlineři na Sahara Stage na Coachelle, a totálně jsme si to užívali. Mohli jsme hrát hodiny. Zkoušení se ohraje, takže…Miloval jsem Blink, ale v ten moment mi nechyběli. Takže, pro mě to hraní s AMem bylo jak hraní s bráchou a nejlepším přítelem. A zároveň jsme dělali něco novýho a průkopnickýho a kreativního a byli jsme v tom sami.

Z: Nestačil jsem ho poznat a to mě fakt štve.

T: No, nemůžu o něm říct jedinou špatnou věc.

Z: Byli jste u zrodu něčeho novýho. A to musíš uznat sám, že to tak je. A pomysli na tvý přátele, který už mezi náma nejsou, tvojí rodinu…že jste položili základy pro novodobou Americkou taneční hudbu. A AM tak umožnil hrát všem, bez rozdílu.

T: Už je to deset let, co jsme hráli el. taneční hudbu jako Glitch Mob…všechno co je populární dneska on zachytil už tehdy. Pamatuju si, když jsme hráli na Coachella, smíchali jsme to tam všechno, oba jsme ulítávali na nových věcech, a on byl fakt ve všem napřed. Uměl udělat dobře přechody mezi žánrama, byl skvělej.

Z: Ničeho se nebál, ty jo.

T: Jo, byl úžasnej.

(…)

Z: Travisi, je fajn tě vidět, je tu toho tolik o čem si povídat, ještě jsme neskončili. Chtěl bych si promluvit o tom, co tvoje sólovky. Vím, že teď je tady priorita – práce na nových Blink, a to se musí udělat, když je ta příležitost. Ale pořád pracuješ, něco vytváříš…co ještě chystáš?

T: Začal jsem pracovat na něčem, co bude asi základ pro mojí druhou desku, následovníka Get the Drummer Some. Takže mám nahrávky s Chris Brown a Tyga, mám nějaký věci s Killer Mike a El-P, Run the Jewels, věci s Problem – nevím jestli jste někdy slyšeli Problem – a Bad Lucc. Mám pár nahrávek, na kterých jsem začal makat.

Z: Věděl bys teď z hlavy někoho, koho by si tam chtěl fakt mít…a nechtěl bys mu to tu trochu poodhalit, a nějak přiblížit?

T: Když jsem dělal první desku, tak jsem se na ní doslova vypotil. Dělal jsem na tom s úplně každým, RZA, Wayne, Rick Ross, Game…prostě jsem jednoduše hrábnul po mých přátelích. Protože tehdy blink už nehráli a já jsem hrál buď s AMem nebo hrál v Jay Lenovi [americká talk show] s T.I. nebo Too Short. Takže když jsem s nima vystupoval v televizi, oni se vraceli a říkali: “Hej, udělám ti sloku na desku”, tudíž jsem to dělal vlastně takhle. A na první desce jsem dělal fakt s každým, koho miluju a vyrůstal jsem na něm.

Z: Mám pocit, že když jsi tu byl minule v radiu, tak jsme se dokonce nahlas smáli, jak si je všechny vyjmenovával zpaměti. Všechny, co tam byli, jsme prošli, pak jsme se zastavili, podívali se na sebe a vyprskli smíchy, protože to bylo fakt…

T: Bylo to neuvěřitelný, a fakt super zkušenost.

Z: Teď můžeš rovnou svůj adresář zavřít a dát na chvíli pryč, protože to nemá smysl. (smích)

T: Jo, no. Takže teď dělám na dvojce a beru to fakt zlehka. Až začnou makat Blink, Blink budou priorita, ale mojí druhou sólovku dodělám. A…Transplants dělaj cover album.

Z: U tohohle se pojď zastavit. Protože já je miluju a jsem fanoušek všeho, co jste kdy spolu udělali. Miluju tu energii a taky to, že to je vlastně takovej mutant. Není to čistej punk rock, není to přímo rock nebo hip-hop nebo támhleto. Je to od všeho trochu.

T: Jo, punk rock je to hlavně v tom, jak kapela funguje (smích), ale milujeme všechny žánry, takže…

Z: Takže o jaký druhy coverů se na desce snažíte?

T: Udělali jsme zatím všechno od Joan Jett až po Crass a Blitz, který by asi lidi očekávali…ten starej klasickej punk. Udělali jsme cover od Beastie Boys…

Z: A čeho?

T: Gratitude.

Z: Mazec.

T: No, je to fakt paráda. Každej tejden máme, jak říkáme, Úterky s Transplants, kde se prostě Tim, Rob a já sejdeme, někdo nahodí nápad na cover a během hodiny to máme nahraný a hotový. A další úterý znovu. Takže mám okolo 8 až 9 coverů. Chceme jich nahrát tak 17, potom z nich vybereme, který dáme na album.

Z: To je život, čéče.

T: Jo, je to sranda.

Z: Vím, že si měl svoje úspěchy i pády, kámo…zažils svý…Ale bejt v tvý kůži, právě teď, bejt schopnej se kreativně projevovat věcma, který tě motivujou a zároveň utužovat vztahy…Není to jedna z těch věcí, co ses v životě naučil – že přes všechen ten úspěch a vzestupy a pády, jsou přátelství a vztahy, který máš to, o čem to celý je?

T: No jasně. Tim a Rob jsou jak mý bráchové a skoro stejně dlouho jak Mark a Tom. No, a občas se objeví nějaká fakt divočina. Třeba minulej měsíc mi Tim Armstrong povídá: „Hele, Flea z Red Hot Chili Peppers se chce sejít. Tak jsme si řekli, že budeme pátky džemovat a uvidíme, co z toho bude.“ Takže…

Z: Takže to ti zbejvaj jenom tři dny v tejdnu na to, aby sis našel něco dalšího. (smích)

T: No. Hrajeme takhle reggae každej pátek a nahráváme to.

Z: Takže jsou to zas Pátky s Flea, že jo?

T: Jo, v podstatě Pátky s Flea. Máme natočený asi šest hodin reggae, nemáme žádnou…

Z: (smích) Počkej, chápu to…je to vůbec…čekej, je to práce? O co tam jde?

T: No jo, děláme na tom hodiny a nemáme vytyčenou žádnou budoucnost. Nevíme co se stane, prostě si to jenom užíváme, hrajeme, takže…jde tam jenom o to bejt kreativní a užívat si to hraní s přáteli.

Z: Od naposled se toho hodně událo. Taky se ze mě stal táta. Jsou tvoje děti ulítlý na hudbu?

T: Jasně…A gratuluju.

Z: Díky, chlape.

T: Obě moje děti. Mám 15 letou dceru, 8 letou dceru a 10 letýho kluka a všichni hrajou na bicí. Řekl jsem jim, že nemusí bejt žádnej Buddy Rich, nebo bejt šílený jak táta, ale jakmile ti někdo dá paličky do ruky, musíš umět hrát.

Z: Jo, páč reprezentuješ Barkerovic, Barkerovi s.r.o.!

T: Moje malá, sotva sedí a už hraje na bicí písničky od Iggy Azalea a to je její. Landon je zase spíš po mně. Baví ho punk rock a hip-hop, miluje obojí. A už je fakt velkej. Když je na Transplants, tak skáče a zpívá si…to je fajn. Jsou to rokenrolový děcka, nechávám je se mnou jezdit na tour. Chci, aby dokázali vnímat věci ze všech úhlů…

Z: K čemu to je, když to nemůžeš sdílet…

T: Jo. Nechci, aby se to u nich někdy otočilo. Kdybych je s sebou nebral na tour, mysleli by si, že je to všechno jenom nablyštěný cosi, ale už tomu rozumí. Občas za mnou přijdou „Proč cvičíš, tati? Něco se chystá?“ a já na to „Nic se nechystá. Jenom cvičím. Protože chci bejt dobrej a chci se dál učit.“, nebo něco takovýho. Aby pochytili tu pracovní morálku, která je v tomhle důležitá, což je dobrý.

Z: Máš to v hlavě srovnaný, kámo. A jsem vlastně rád, že jsme se tak dlouho neviděli, protože teď aspoň vidím, že už jsi v pohodě, srovnanej a to je pecka, kámo. A posledně jak jsme se viděli – to už je za tebou, tak jak by mělo.

T: Jo, tak fakt díky, chlape.

Z: Rád jsem tě viděl.


Komentářů: 1 | RSS |
Komentář ze dne: 22.09.2014 23:36:40     Reagovat
Autor: myso [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super rozhovor!

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je úterý/uterok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se