AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
06.11.2016 v 13:01 (Gordy), 3816x přečteno
Okolnosti odchodu Toma DeLonga z Blink-182 není potřeba vysvětlovat. Všechny fanoušky tato událost zaskočila. Někteří kvůli tomu možná dokonce přestali sledovat DeLongovu tvorbu, která se už dávno netýká jen muziky. Díky své malé společnosti To the Stars byl DeLonge schopen rozjet multimediální projekty, které zahrnují hudbu, ale i filmy, knihy nebo třeba komiksy. A jako vždy se najdou lidé, kteří ho za tyto aktivity spíše odsuzují a také lidé, kteří ho obdivují. Já jsem ten druhý případ.

Nezlomil jsem nad Tomem hůl. Chápu, že chce dělat věci, které ho baví a naplňují. A taky má možnost konečně po letech dát průchod svému zápalu pro UFO a rozjet projekty, na které kvůli působnosti v Blink-182 neměl příliš času.

Zatím zřejmě nejvíce mediálně propíraný byl krátkometrážní film o Poetu Andersonovi, který DeLonge zveřejnil u příležitosti vydání (alespoň pro mě) přelomového alba The Dreamwalker kapely Angels & Airwaves. K tomuto albu, tedy krom obrovské nabídky triček, mikin, placek, nálepek a jiného zboží, vyšla i krátká série komiksů, na kterých s Tomem spolupracovalo hned několik autorů. Poet Anderson se dočkal i neilustrované knihy, pod níž se podepsala Suzanne Young. V této knížce s názvem Poet Anderson - of Nightmares popisuje DeLonge svoje zkušenosti s lucidním sněním a parasomnií. V popisované době vyšlo také EP o čtyřech nahrávkách, které by měly dokreslovat atmosféru již zmíněné knihy a ještě zintenzivnit zážitek ze čtení.

Méně známý projekt Tomovy fantazie, který zase pojednává o jeho vášni pro záhady, mystiku a nadpřirozeno, se jmenuje Strange Times. Po vydání komiksu Strange Times – The Curse of Superstition Mountain si dal Tom nějakou dobu pauzu, v nedávné době však vydal další knihu z této série nazvanou Strange Times – The Ghost in the Girl, jejíž trailer už nějakou dobu brázdí internet.

 

Zdroj: static.spin.com

Dosud nejrozsáhlejším projektem je knižní série Sekret Machines, která se zabývá ufologií, americkým letectvem nebo třeba supertajnými technologiemi. Na knize pracoval Tom v utajení, setkal se s nejvýše postavenými lidmi v branži a po dlouhém a náročném bádání nalezl „spolupachatele“ v podobě A. J. Hartleyho – zkušeného spisovatele, který se ujal napsání knihy dle Tomovy předlohy. Výsledkem je první z údajně devíti plánovaných knih, v nichž se chystá skandální odhalení „undefinied aerial phenomena“ a konspiračních teorií. První kniha z této série nazvaná Sekret Machines – Chasing Shadows, u jejíž příležitosti vydal Tom další stejnojmenné EP, byla na pultech knihkupectví už v dubnu 2016 a rychle si získala srdce fanoušků a dalších zapálených UFO entusiastů.

Druhý díl z této série můžeme očekávat v březnu 2017. Jmenovat se bude Sekret Machines – Gods, Man & War a podepíše se pod ním Petr Levenda. Ačkoliv je vydání této knihy naplánováno nejdříve za čtyři měsíce, Amazon už spustil předobjednávku za solidní cenu. Otázkou zůstává, zda se i tentokrát dočkáme doprovodného EP.

Pokud můžu mluvit sám za sebe - já osobně se druhé knihy nemůžu dočkat. Chasing Shadows mám za sebou a myslím, že to bylo poprvé v životě, kdy jsem zůstal sedět s nevěřícným výrazem a doufal jsem, že tato kniha není napsaná podle skutečných událostí, ačkoliv Tom tvrdí v úvodí kapitole opak.

Tomova spolupráce s A. J. Hartleyem po první knize Sekret Machines neskončila. Rozjeli projekt, který mně osobně unikl a o kterém jsem se dozvěděl nedávno, a sice Cathedrals of Glass – Planet of Blood and Ice. O čem bude tato kniha pojednávat, to se zatím moc neví.

Pokud máte zájem přečíst si něco z Tomovy tvorby, doporučuji navštívit stránky jeho nakladatelství tothestars.media, popřípadě navštívit britský Amazon, kde můžete za relativně slušnou cenu většinu jeho děl zakoupit.

A jak jste na tom vy? Četli jste od Toma nějakou knihu či komiks? Souhlasíte s projekty, kterým dává v poslední době přednost? 


Komentářů: 3 | RSS |
Komentář ze dne: 06.11.2016 18:28:28     Reagovat
Autor: Důša     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Já Toma zbožňuju. Díky jeho knize Lonely Astronaut jsem začal psát své knihy. Je úžasné, co všechno dělá. Co se týká Blinků, ty poslouchám pořád každý den a naprosto respektuju to, co Tom udělal. Když Vás prostě něco přestane bavit a lákají Vás jiné projekty, odejděte..

Komentář ze dne: 06.11.2016 21:08:12     Reagovat
Autor: valter     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: hm
viete mi povedat, ci tie jeho knihy budu aj v inom nez anglickom jazyku? Nejaka cestina-slovencina? :-) nie vsetci sme takto jazykovo zdatni. Z knihy v origo jazyku by som moc zazitkov zial nepobral.. :-(

Komentář ze dne: 07.11.2016 06:31:12     Reagovat
Autor: Redakce     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re: hm
V této chvíli nejsou žádné z právy o překladech do jiných jazyků. Je nám líto.

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je pondělí/pondelok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se