AvA.blink-182.cz Plus44.blink-182.cz Box Car Racer Praha 2012 FaceBook AvA-Plus44.com & blink-182.cz Distro.cz Odkazy
Nick:
Heslo:

Registrace
Zapomenuté heslo
Registrováno 251 Blinkáčů
.:Anketa:.
Budete i nadále poslouchat Angels & Airwaves?
  Tom u mě tak klesnul, že ne! (26)
 
  Tom mě sice naštval, ale budu. (197)
 
  Nejdřív to musím vstřebat a pak uvidím. (27)
 
  Rozhodně ano! (127)
 
  Ne, nikdy jsem je neposlouchal. (171)
 


Celkem hlasovalo: 548
(archiv)
.:Vzkazy:.
\r\n
.:Komentáře:.
 » (Redakce, 7.11.16)

 » viete mi povedat, ci tie
jeho knihy budu ...
(valter, 6.11.16)


 » (Důša, 6.11.16)

 » (LIBas, 21.8.16)

 » Album California je
naslapena,pro me za ...
(papuc, 28.6.16)


.:FaceBook:.
.:Počítadlo:.
Přidej se k nám na FaceBooku! Přispěj nám na provoz webu Změň si vzhled blink-182.cz
05.01.2012 v 11:10 (awesomness), 7801x přečteno
Na řadě je další pokračování našeho, teď už společného seriálu o blink-182. Tebtokrát se vydáme časem proti proudu na přelom let 1995 a 1996. Do časů, kdy se z blink začala stávat opravdu velká kapela. 

‚ Zelenina ti jen zabírá místo na talíři‘
Mark Hoppus 2000

Cargo records podepsali s blink smlouvu dlouho předtím než se kdokoli mimo San Diega dověděl o jejich existenci. Hodně jim v té době pomohli, koupili dodávku, zařídili tour, a díky vydavatelství si celá Amerika mohla poslechnout jejich úplně první vydané album Cheshire Cat. Přesto Cargo nebylo ideálním přístavem pro kapelu. Problémy brzy přestaly být přehlédnutelné a jejich vzájemný vztah se zhoršoval.

Vyjádření Marka k této situaci:
Kdybych mohl vrátit čas a rozhodovat se znovu jestli podepsat Cargo records, nezměnil bych na tom nic a podepsal znovu. Jenomže v celém vydavatelství pracovali jen tři nebo čtyři lidi, kteří v nás věřili. Jeff Larry, Larry Monroe, Eric Goodis a taky Laura. Většina ostatních pro nás sice pracovala, ale tak nějak z povinnosti, neměli rádi punk rock z jižní Kalifornie a podobné blázniviny.

Není divu, že se kapela necítila vůbec provinile, když se na konci roku 1995 rozhodli pohnout se dál. Ředitel Eric Goodis za blink vždy pevně stál a našli se i další, jenže většina si myslela, že to nejsou žádní muzikanti, jen parta spratků s pěkně prořízlou pusou. Právě ti lidi si často blink záměrně nevšímali a vybírali si pro práci kapely, které se braly smrtelně vážně.  To si pochopitelně o mladé začínající kapele se zajíčkem v erbu nikdo z nich nemyslel.

Pravdou ale bylo, že blink na sobě tvrdě makali a svůj hudební úděl brali velice vážně.  Od prvního dne, kdy Mark, Tom a Scott přestali být jen tři středoškoláci a stali se z nich blink, obětovali kapele úplně všechno. Koncertovali prakticky non stop po celé zemi, na cestách strávili většinu posledních let. Proto je znepokojovalo čím dál víc, když se dověděli, že spousta fanoušků nemůže sehnat jejich album. Distribuce desky byla jednoduše hodně slabá a hudba blink se k mnoha fandům vůbec nedostala.

Navíc deska Chesire Cat byla už dva roky stará, byl tak nejvyšší čas vydat novou. Od té doby sice vydali dvě sedmipalcové nahrávky Lemmings a Conquer Uranus, to bylo ještě s Cargem.  Kapela měla nový materiál, spousty nápadů a zájem o blink-182 byl po celé zemi. Byl nejlepší čas pro vydávání. Kapela se upsala Cargu k vydání dalšího alba, ale přibývaly jim vrásky z mizerné distribuce, jako se to stalo u minulé desky. Začali vážně přemýšlet o stěhování k novému vydavatelství.

Vybírání labelu je jedním z nejstrašlivějších a nejtěžších rozhodnutí .

Mark: ‚Je to jako do toho praštit po jediném rande.‘

Blink měli kapelu pod kontrolou. Vybudovali si jméno, věděli kam se chtějí se svou tvorbou posouvat a hlavně nechtěli, aby jim někdo kecal do rozhodnutí o svém vlastním osudu. Chtěli mít hudbu pod kontrolou a možnost říct NE. Důležíté taky bylo, aby jejich album bylo k dostání po celé zemi, ve všech obchodech. Chtěli podporu ze strany vydavatelství a taky se konečně odstěhovat od rodičů. Žít prostě rock ‚n‘ rollový sen.

Na jaře roku 1996 přišli do kontaktu s několika vydavatelstvími, A&R  s blink jednali jako první. Na scéně ale byla celá řada dalších: Epic, Atlantic, Interscope, Columbia a MCA. Zájem byl zřejmý i ze strany některých indie labelů jako  Epitaph Records, pod kterým byli i jejich kámoši z Pennywise a giganti Bad Religion.

Tom: Tom Walley byl velká ryba z Interscope, uháněl nás asi šest měsíců.  Jednou s námi byl ve Vegas na koncertě, kde se to trochu zvrtlo. Vulgarita se stupňovala – psí semeni a další hrozné věci. Když jsem viděl jeho výraz ve tváři, říkal jsem si: ‚Jestli tohle chudák vydrží až do konce, budeme muset tu smlouvu snad podepsat.‘

Walley to nakonec přečkal ve zdraví, přesto si kluci nebyli zcela jistí. Měli zálusk na Epitaph, věřili v jejich schopnost pracovat s kapelami ze žánru.

MCA hodila na stůl první nabídku, blink se ale příliš nepozdávala. Tenhle label se snažil ždímat z mrtvých vln. V brandži se mu přezdívalo MCA – Muzikantský ‚Cintorín‘  Ameriky.  Přesto jejich vytrvalé snaze začali Mark, Tom a Scott postupně podléhat.

Tom: ‚MCA koupila Cargo a chtěla nás, jako svého černého koně. Měli úplně nový personál a velké plány s naší kapelou, chtěli něco nového a skvělého, prostě nás.

Garantovali jim absolutní volnost ve tvorbě, podporu v růstu a úspěch. Brzy poznali, že jejich sliby nejsou jen plané a čím déle s nimi jednali, tím raději je měli.  Finální nabídka byla podepsána. Všichni si byli jistí správným rozhodnutím. MCA měli distribuci na vysoké úrovni, bylo to prostě opravdové vydavatelství, kde lidi nenechali kapelu na vedlejší koleji jen proto, že se jim tahle hudba prostě nelíbí.  Mohli si dovolit nechat blink dělat si co se jim zamane, to byla bez pochyby výhra kapely.
 

Čas ukáže, jak dobré tohle rozhodnutí opravdu bylo. MCA vytáhnou blink výše než kdy vůbec snili.

Darren Wolf(MCA): Tihle hoši pro nás pracovali fakt tvrdě. Tohle vydavatel vždycky ocení, když někdo dělá tolik pro svou kapelu. Podepsali jsme blin-182 a oni už koncertovali po celé zemi, měli vlastní fanouškovskou základnu . Popravdě nás ani moc nepotřebovali. Jsou chytří, dobře znají své publikum. Jen jsme je zpropagovali a udělali je větší kapelou.

Vydavatelství nechalo blink plnou tvůrčí svobodu, jak slibovali, jen dvakrát se do nahrávání vložili. Poprvé chtěli blink pojmenovat píseň na Dude Ranch  Wipe your anus(utři si prdel) a podruhé, když chtěli pojmenovat skladbu na Ennema of State I Want to fuck a dog in the ass (Chci omrdat psa do prdele). Teď s odstupem času je i samotná kapela ráda, že label do procesu zasáhl. Nejeví se jim to už prostě tak vtipné, jako v euforii při nahrávání. Ano dokonce i na blink-182 to bylo ulítlé...

 

Original Josie video

Dnes už spousta fanoušků ví, že klip k singlu Josie s Alyssa Milano je vlastně až druhým pokusem o video blink-182.  Originálně se jednalo o ponurou a vážnou kompilaci kapely zkoušející ve sklepě. Naneštěstí praskne stupačka a místnost se začne plnit vodou..  Nakonec je kapela pod vodou úplně.

Natáčení prvního videa k Josie bylo příšerné, hodiny jsme strávili ve vodě, plavali v tom zasraným akvárku. Museli jsme si přinést starou aparaturu, kterou jsme samozřejmě kompletně odrovnali.  Vůbec to nebyla sranda. Vzpomíná Mark.

Aby toho nebylo málo, přes všechno utrpení, kterým si prošli, výsledek stál stejně za starou belu. Zrušili celý projekt, obrátili se na starého známého režiséra (Dammit, M&M’s) a udělali video, které všichni známe.

 

Příště se podíváme na nahrávání průlomové desky Dude Rach.

 

 


Komentářů: 6 | RSS |
Komentář ze dne: 05.01.2012 21:29:46     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Super, díky moc za další pokračování!!! ;-)

Komentář ze dne: 05.01.2012 21:35:51     Reagovat
Autor: Nikdo     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Já bych chtěl taky poděkovat a těším se na další díl :)

Komentář ze dne: 05.01.2012 22:21:54     Reagovat
Autor: Blinkee182 [Blink-182.cz Fan]     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
Co na to říct.....snad jenom.... BOMBA

Komentář ze dne: 06.01.2012 18:28:13     Reagovat
Autor: awesomeness     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
díky za kladné přijetí, další překlady by měly přibývat (samozřejmě svým vlastním tempem) :)

Komentář ze dne: 07.01.2012 10:43:43     Reagovat
Autor: Centurion     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek: Re:
Paráda, budeme se těšit!

Komentář ze dne: 07.01.2012 13:29:55     Reagovat
Autor: oujea     Staň se naším fanouškem na FaceBooku
Notice: Undefined offset: 5 in /home/ftpsite/blink-182.cz/www/view.php on line 289

Titulek:
jen tak dál... snad se na další díl nebude čekat tak dlouho

Jméno (přezdívka): 
Titulek: 

[Ochrana proti spamu]
Co je zítra za den? (bez diakritiky): 

(Dnes je čtvrtek/štvrtok)

    

Design: cross, POET | Kód: phpRS | Všechna práva vyhrazena. © 2006-2013 | Přihlásit se